// شنبه, ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۴

دنی ویلنوو: حمایت دوستانه کریستوفر نولان برای من مهم بود

دنی ویلنوو، کارگردان Dune اعلام کرد که وقتی با تصمیم وارنر برای پخش آنلاین فیلم تحت فشار قرار گرفت، کریستوفر نولان به‌عنوان یک دوست از او پشتیبانی کرد.

بر کسی پوشیده نیست که وارنر طی ماه‌های گذشته چندین و چند فیلم‌ساز را خشمگین کرد. زیرا ناگهان تصمیم گرفت برای رشد سریع‌تر تعداد مشترک‌های شبکه HBO Max، چندین و چند فیلم سینمایی خود را برخلاف قراردادهای اصلی، همزمان با اکران در سینما وارد اکران خانگی کند. همچنین اکثر این فیلم‌ها با شکست مالی جدی مواجه شدند. وارنر هم مجبور شد به افراد متفاوت همچون برخی از ستاره‌ها و همین‌طور شرکت لجندری پول‌های فراوانی بدهد تا جلوی شکایت آن‌ها از خود به‌خاطر انجام این کار را بگیرد.

دنی ویلنوو از وارنر درخواست کرده است که پیش از اکران عمومی، اصلا به منتقدها اجازه‌ی تماشای فیلم Dune از خانه را ندهد و آن‌ها را به سینما بیاورد

سپس خود وارنر اعلام کرد که از سال ۲۰۲۲ به بعد، بعضی فیلم‌های تلویزیونی و بعضی از فیلم‌های سینمایی را می‌سازد؛ آثار قرارگرفته در گروه اول مخصوص شبکه HBO Max هستند و فیلم‌های سینمایی پیش از اکران خانگی به مدت ۴۵ روز فقط داخل سینماها اکران می‌شوند. وارنر که در حال پیوستن به دیسکاوری است، طی چند ماه اخیر مشغول کاهش دادن مشکلات به وجود آمده بود.

آن‌ها آرام‌آرام در حال بازسازی پل‌های خراب‌شده هستند و دیوید زاسلاو، مدیرعامل شرکت Warner Bros. Discovery هم با جدیت تاکید کرد که اهمیت زیادی برای اکران سینمایی اختصاصی و در اولویت قرار دادن هنرمندان قائل است.

بااین‌حال هیچ‌کدام از تلاش‌ها باعث نمی‌شوند که ناگهان برخی از افراد همچون دنی ویلنوو از وضع اکران فیلم جدید خود راضی باشد. او به‌تازگی هم مخالفت و نارضایتی خود را اعلام کرد. البته وی تمایل وارنر به درست کردن روابط شرکت با خود را انکار نمی‌کند.

زندیا در نقش چانی در بین صخره‌های سیاره آراکیس در فیلم Dune

ویلنوو انقدر از تصمیم وارنر برای فیلم سینمایی جدید خود عصبانی شده بود که در رسانه‌ی ورایتی، مقاله‌ای تند علیه آن نوشت. حالا او می‌گوید که در روزهای سخت مواجهه با آن برنامه‌ریزی ناگهانی شرکت، کریستوفر نولان واقعا دوستانه از او پشتیبانی کرد: «اعتراف می‌کنم که در  بخشی از این ماجرا نیازمند یک دوست بودم. کریس، هنرمندی که بی‌اندازه برای او احترام قائل هستم، از من حمایت کرد و به من مشورت داد. مهربانی او در حق من مثل لطفی که اما توماس یعنی همسر او داشت، پراهمیت بود».

این فیلم‌ساز کانادایی می‌گوید که تهیه‌کنندگان وارنر وقتی تصمیم به پخش آنلاین فیلم Dune گرفتند، حتی آن را یک‌بار هم تماشا نکرده بودند. سپس وقتی فیلم را دیدند، به آن علاقه پیدا کردند و برای مقداری جبران اشتباهات خود تصمیم گرفتند که کمپین تبلیغاتی را مطابق خواسته‌ی ویلنوو جلو ببرند. همچنین باتوجه‌به خواسته‌ی ویلنوو، وارنر حتی به یک منتقد هم پیش از اکران عمومی فیلم Dune اجازه‌ی تماشای آن در خانه را نمی‌دهد. اگر کسی می‌خواهد قبل از پخش عمومی فیلم Dune آن را بررسی کند، باید به یک اکران سینمایی مخصوص منتقدها برود. ویلنوو به‌تازگی گفت که فقط اگر فیلم Dune: Part One به‌شدت در باکس‌آفیس/گیشه‌های سینما شکست مالی بخورد، فیلم Dune: Part Two ساخته نمی‌شود.


منبع Appocalypse
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده