// پنجشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

تصویر جدیدی از فیلم Dune با حضور تیموتی شالامی

تصویر تازه منتشر شده از فیلم Dune تیموتی شالامی را در حال مبارزه نشان می‌دهد.

فیلم سینمایی Dune (تل‌ماسه) ساخته‌ی علمی تخیلی دنی ویلنوو یکی از موردانتظارترین فیلم‌های امسال محسوب می‌شود. این فیلم که اقتباسی از رمان تل‌ماسه نوشته فرانک هربرت است، بالاخره پس از تاخیرهای چندگانه در حال پیدا کردن راه خود به سالن‌های سینما است و در تاریخ ۳۰ مهر روی پرده خواهد رفت. دنی ویلنوو از مدت‌ها پیش در صدد ساخت اقتباسی از تل‌ماسه بوده است. تل‌ماسه در مورد ماجراهای خاندانی به نام آتریدز و عضو جوان آن پاول است.

ایفای نقش پاول در فیلم تل‌ماسه برعهده تیموتی شالامی بوده و به‌تازگی تصویری جدید از این شخصیت منتشر شده است. بنابر ادعای ویلنوو، تیموتی شالامی اولین و آخرین انتخاب وی برای این نقش بوده است. ویلنو اخیرا در مصاحبه‌ای با مجله توتال فیلم در این‌باره گفته است: «گفتیم: «این [شخصیت] تیموتیه.» ما پلن بی نداشتیم. ... صادقانه می‌گم، اگه او نه می‌گفت، نمی‌دونم چیکار می‌کردم. تل‌ماسه ساخته نمی‌شد، شاید.»

دنی ویلنوو اطمینان داشته که تیموتی شالامی کاریزما و «ذکاوت عمیق»ِ مورد نیاز برای ایفای متقاعدکننده‌ی نقش پاول را دارد. شخصیت پاول مبارزی توانا است که با بهره‌گیری از سرعت و هوش خود با دشمنان مختلف می‌جنگد؛ تصویر جدید این شخصیت در فیلم تل‌ماسه نیز بر جنگجو بودن وی صحه می‌گذارد. پاول در تصویر جدید تل‌ماسه در حالت آماده برای نبرد دیده می‌شود، تصویری که آن را می‌توانید در زیر تماشا کنید.

تیموتی شالامی آماده برای نبرد در فیلم Dune تل ماسه

دنی ویلنو در بخشی از صحبت‌های خود درباره بُعد جنگجوی شخصیت پاول توضیحاتی به شرح مقابل داد: «البته، [پاول] از همه‌ی تکنیک‌هایی که اون رو به جنگجویی بسیار خطرناک تبدیل می‌کنن برخورداره، اما این موضوع وابسته به عضلات بیرونی‌ش نیست. ... چطور بگم؟ من مثل پاول بودم. من تو ۱۶ سالگیم شبیه تیموتی بودم. پس شاید این مثل خونخواهیه [می‌خندد]. من قهرمانم رو خلق کردم. اون شبیه چیزیه که خود من [در نوجوانی] بودم، و اون داره حساب آدمای گنده‌ رو می‌ذاره کف دستشون، می‌دونید؟ قضیه مثل انتقام‌جویی نِردهاست.»

فیلم تل‌ماسه سرانجام پس از تاخیرهای چندگانه به‌دلیل همه‌گیری کرونا، در تاریخ ۳۰ مهرماه در سینماها اکران می‌شود و از همان روز در سرویس HBO Max نیز در دسترس قرار می‌گیرد. همچنین روز گذشته رویداد اختصاصی تل‌ماسه با نمایش ده دقیقه ابتدایی فیلم در سالن‌های IMAX (آی‌مکس) برگزار شده و امروز تریلر جدید فیلم پخش خواهد شد. فیلم پربازیگر تل‌ماسه به کارگردانی دنی ویلنوو با بازی تیموتی شالامی، ربکا فرگوسن، جاش برولین، اسکار آیزاک، جیسون موموآ، خاویر باردم، دیو باتیستا و زندیا ساخته شده است. دنی ویلنوو پیش از این فیلم‌هایی نظیر Arrival و Blade Runner 2049 را ساخته است.


منبع Gamesradar

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده