نویسنده: مسیح کریمی
// جمعه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۵

برنامه پیکسار برای بازگشت به سینماها در سال ۲۰۲۲ با اکران انیمیشن Turning Red

پیکسار در نظر دارد تا در سال ۲۰۲۲ به شرایط عادی بازگردد و انیمیشن Turning Red را در سالن‌های سینما اکران کند.

امروز انیمیشن Luca از شبکه دیزنی پلاس پخش شد. انیمیشن جدید پیکسار توانسته نظر مثبت منتقدان را جلب کند، اما نمایش انحصاری آن روی دیزنی پلاس با نارضایتی سازندگان انیمیشن لوکا همراه بوده و آن‌ها دوست داشتند تا این انیمیشن در سالن‌های سینما نمایش داده شود. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، این موضوع ممکن است به‌زودی تغییر کند. طبق گفته منابع نزدیک به اینسایدر، پیکسار و دیزنی در نظر دارند تا در سال ۲۰۲۲ به شرایط عادی و پیش از کرونا بازگردند و انیمیشن Turning Red را در سالن‌های سینما نمایش دهند.

یک منبع گفت که استودیو امیدوار است با اکران این انیمیشن به شرایط عادی نمایش آثار خود در سینماها بازگردد، اما هنوز نگرانی‌هایی وجود دارد. با افزایش واکسیناسیون در آمریکا، محدودیت‌های کرونا در سراسر این کشور کاهش پیدا کرده و حتی سینماهای نیویورک و کالیفرنیا دوباره بازگشایی شده‌اند و این می‌تواند باعث خوشبینی دیزنی و پیکسار برای نمایش انیمیشن Turning Red در سالن‌های سینما شود. وظیفه کارگردانی و نوشتن فیلمنامه انیمیشن Turning Red بر عهده دامی شی، کارگردان برنده جایزه اسکار برای کارگردانی انیمیشن Bao است.

لوکا، آلبرتو و جولیا سر میز غذا و در حال خوردن اسپاگتی در انیمیشن Luca

شخصیت اصلی این انیمیشن که می لی نام دارد و یک نوجوان ۱۳ ساله است، نوجوانی عجیب و غریبی را تجربه می‌کند و او زمانی‌که خیلی هیجان زده می‌شود، به یک پاندا قرمز غول پیکر تبدیل خواهد شد. انیمیشن Turning Red برای اکران در تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۲۲ (۲۰ اسفند ۱۴۰۰) برنامه‌ریزی شده است. عدم نمایش انیمیشن‌های پیکسار در سالن‌های سینما نه‌تنها باعث ناامیدی سازندگان پیکسار شده بود، بلکه پیت داکتر، مدیر ارشد این استودیو نیز از این موضوع مایوس شده بود. 

انیمیشن Onward آخرین انیمیشن پیکسار بود که مارس ۲۰۲۰ در سالن‌های سینما نمایش داده شد، اما اکران این انیمیشن با شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا همزمان شد و تنها ۶۰ میلیون دلار در آمریکا فروش کرد تا این انیمیشن به کم فروش‌ترین انیمیشن تاریخ پیکسار تبدیل شود. پس از آن انیمیشن Soul به اولین انیمیشن پیکسار در تاریخ ۲۶ ساله آن تبدیل شد که در سالن‌های سینما به نمایش در نیامد و به‌جای آن ازطریق دیزنی پلاس پخش شد.

علاوه‌‌بر انیمیشن Turning Red، انیمیشن Lightyear دیگر انیمیشن پیکسار در سال ۲۰۲۲ است که این انیمیشن برای اکران در تاریخ ۱۷ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۷ خرداد ۱۴۰۱) برنامه‌ریزی شده است. کریس ایوانز صداپیشگی شخصیت باز لایتیر را در انیمیشن Lightyear بر عهده خواهد داشت.


منبع Insider
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده