// دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

احتمال ادغام برادران وارنر و HBO با دیسکاوری

به نظر می‌رسد که ممکن است به‌زودی طی یک ادغام بسیار بزرگ، تمام محتواهای سینمایی و تلویزیونی متعلق به شرکت AT&T و شرکت Discovery با یکدیگر ترکیب شوند.

وارنرمدیا اکنون تبدیل به یک شرکت عجیب در دنیای سرگرمی‌های سینمایی و تلویزیونی شده است و هر روز با تغییراتی بزرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند. حالا ظاهرا اوضاع به‌زودی از قبل هم پیچیده‌تر خواهد شد. زیرا شرکت AT&T قصد دارد با ترکیب تمام استودیوها و شبکه‌های خود با محتواهای تلویزیونی متعلق به دیسکاوری، یک غول بزرگ سرگرمی برای نبرد جدی‌تر با دیزنی پلاس و نتفلیکس را به وجود بیاورد. حتی بسیاری از اعضای برادران وارنر هم از شنیدن این خبر به‌شدت تعجب کردند و اصلا خوشحال نیستند.

جالب این‌جا است که شرکت AT&T تازه در سال ۲۰۱۸ میلادی خرید عظیم و ۸۵ میلیارد دلاری شرکت اصلی تایم وارنر را به سرانجام رساند و صاحب تعداد بسیار زیادی از استودیوهای فیلم‌سازی و شبکه‌های تلویزیونی شد. در نتیجه کسی انتظار نداشت که آن‌ها مجددا به این زودی سراغ یک قرارداد گسترده‌ی دیگر بروند. اکنون شبکه آنلاین HBO Max و شبکه آنلاین Discovery Plus در عین آن که در گروه موفق‌ترین سرویس‌های استریم آنلاین قرار نمی‌گیرند، هرکدام مخاطب‌های خود را دارند. پس فرض کنید چه اتفاقی رخ می‌دهد اگر تمام محتواهای سینمایی و تلویزیونی متعلق به شرکت AT&T و دیسکاوری دیگر به‌صورت یک‌پارچه فقط از شبکه HBO Max پخش شوند.

شرکت AT&T در دنیای سینما و تلویزیون صاحب مواردی همچون شبکه HBO، شبکه Cartoon Network، شبکه TBS، شبکه TNT و برادران وارنر است. شبکه HGTV، شبکه Food Network و شبکه TLC از جمله موارد متعلق به دیسکاوری به شمار می‌آیند. بسیاری از شبکه‌های نام‌برده کابلی هستند و همه می‌دانند که شرکت‌ها اکنون بیشتر می‌خواهند به سمت سرمایه‌گذاری در شبکه‌های آنلاین بروند.

اگر این قرارداد عظیم امضا شود و شبکه HBO Max حکم تنها خانه‌ی آنلاین تمامی سریال‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های متعلق به شرکت AT&T و دیسکاوری را پیدا کند، واقعا یک غول سرگرمی شکل می‌گیرد که شاید به خوبی مقابل نتفلیکس و دیزنی بایستد. در همین حین تغییرات داخلی در شبکه HBO و برادران وارنر هم با شدت بیشتر نسبت به گذشته جلو می‌رود و مشخص نیست وارنرمدیا که طی سال‌های اخیر فیلم‌سازهای زیادی را عصبانی کرده، در آینده قرار است چه چهره‌ای داشته باشد.


منبع The Verge
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده