نویسنده: مسیح کریمی
// شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۴

بخش حضور دکتر استرنج در سریال WandaVision حذف شده بود

کوین فایگی، رئیس مارول استودیو تایید کرد که دکتر استرنج در ابتدا قرار بود در سریال WandaVision حضور داشته باشد، اما این بخش از سریال درنهایت حذف شده است.

قسمت پایانی سریال WandaVision نتوانست همه طرفداران را راضی کند و یکی از مشکلاتی که برخی اعتقاد داشتند، کمبود حضور افتخاری یا حتی حضور غافلگیر کننده شخصیت‌های دیگر دنیای سینمایی مارول بود. یکی از مواردی که طرفداران سریال وانداویژن انتظار داشتند تا او در سریال حضور داشته باشد، شخصیت دکتر استرنج بود که درنهایت شاهد عدم حضور این شخصیت حتی در صحنه پس از پایان سریال بودیم. 

حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، شخصیت دکتر استرنج واقعا قرار بود در سریال WandaVision حضور داشته باشد. Rolling Stone به‌تازگی مصاحبه‌ای را با کوین فایگی، رئیس مارول استودیو و جک شافر، نویسنده اصلی انجام داده است. فایگی در این مصاحبه توضیح داد که در قسمت پایانی سریال WandaVision قرار بود شاهد حضور دکتر استرنج با بازی بندیکت کامبربچ باشیم، اما در آخرین پیش‌نویس‌های فیلمنامه صحنه حضور وی از سریال حذف شد.

فایگی در مورد دلیل حذف حضور دکتر استرنج در قسمت پایانی سریال وانداویژن گفت: «برخی از مردم ممکن است بگند که چقدر دیدن دکتر استرنج می‌توانست باحال و جذاب باشد، اما این ممکن بود صحنه و سریال را از واندا بگیرد و این دقیقا چیزی بود که ما نمی‌خواستیم اتفاق بیفتد و به دنبال آن نبودیم. ما نمی‌خواستیم پایان سریال مثل تبلیغی برای فیلم بعدی باشد که بگوید بروید فیلم بعدی را ببینید.»

الیزابت اولسن و پل بتانی در سریال WandaVision

اگرچه شاید بسیاری از طرفداران ممکن است از حذف دکتر استرنج در قسمت پایانی سریال WandaVision ناامید شده باشند، اما صحبت‌های فایگی درواقع اشاره‌ای به یکی از بزرگ‌ترین انتقادات در مورد برخی از فیلم‌های دنیای سینمایی مارول دارد که این گروه اعتقاد دارند برخی از فیلم‌ها بیشتر حکم یک تبلیغ و آماده‌سازی طرفداران برای فیلم بعدی است تا اینکه داستان آن کاملا روی شخصیت اصلی تمرکز کند. اگرچه یکی از تویست‌های بزرگ سریال حضور پیترو ماکسیموف، برادر واندا بود که در پایان مشخص شد او شخصیت واقعی نیست و هویت جعلی دارد.

البته شافر توضیح داد که تبلیغاتی که بین هر قسمت سریال WandaVision پخش می‌شد درواقع قرار بود پیام‌هایی از طرف دکتر استرنج به واندا باشد که با توجه به حذف استرنج، این موضوع هم تغییر کرد. البته این تغییرات باعث شد تا فیلمنامه فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness تا حدی بازنویسی شود که احتمالا بخش‌های ابتدایی فیلم با توجه به تغییرات سریال وانداویژن بازنویسی شده است. بااین‌حال، این شاید جالب باشد که مارول تصمیم گرفته تا آثاری شخصیت‌محورتر از گذشته تولید کند.

فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness برای اکران در تاریخ ۲۵ مارس ۲۰۲۲ (۵ فروردین ۱۴۰۱) برنامه‌ریزی شده است.


منبع Gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده