نویسنده: مهدی اسدی
// سه شنبه, ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

ساخت نسخه انگلیسی فیلم Another Round با بازی لئوناردو دیکاپریو

نسخه انگلیسی فیلم سوئدی Another Round ساخته توماس وینتربرگ که در مراسم اسکار ۲۰۲۱ برنده جایزه بهترین فیلم بین‌المللی سال شد، احتمالاً با حضور لئوناردو دیکاپریو ساخته خواهد شد.

به گزارش نشریه ددلاین، حق نشر نسخه انگلیسی زبان فیلم Another Round توسط برند فیلمسازی Appian Way که متعلق به لئوناردو دیکاپریو است، خریداری شده و با همکاری شرکت‌های Endeavor Content و Makeready ساخته خواهد شد. در این گزارش نوشته شده که ساخت نسخه انگلیسی این فیلم حتی قبل از کسب جایزه اسکار نیز توسط تعداد زیادی از طرفداران خواسته شده بود.

فیلم کمدی درام Another Round در ۹۳امین جشنواره جوایز اسکار، جایزه بهترین اثر بین‌المللی را از آن خود کرده و برای جایزه بهترین کارگردانی سال نیز نامزد شده بود. نامزدی جایزه بهترین فیلم خارجی زبان در جشنوازه گلدن گلوب و چهار جایزه مختلف دیگر در ۷۴مین مراسم سالانه‌ی بفتا از دیگر افتخارات جدیدترین ساخته توماس وینتربرگ است. مدز میکلسن، توماس بو لارسن، مگنوس میلنگ و لارس رانته از بازیگرانی هستند که در این فیلم نقش آفرینی کردند.

وینتربرگ و جایزه اسکار بهترین فیلم بین المللی 2021

در ادامه‌ی گزارش ددلاین نوشته شده که تهیه کنندگان این فیلم «به سرعت» به‌دنبال جذب نویسنده در این پروژه هستند. اگر لئوناردو دیکاپریو نهایتاً به جمع بازیگران این فیلم ملحق شود، قائدتاً باید نقش مدز میکلسون در نسخه سوئدی فیلم را بازی کند. میکلسون در این فیلم نقش یک شخصیت درگیر با بحران وجودی را بازی می‌کند.

توماس وینتربرگ که با کارگردانی Another Round نامزد کسب جایزه اسکار بهترین کارگردانی سال نیز شده بود، در زمان دریافت جایزه بهترین فیلم بین‌المللی سال، یک سخنرانی احساسی را ارائه کرده و این افتخار را به دخترش آیدا تقدیم کرد که تنها چند روز بعد از آغاز فیلم‌برداری این پروژه در یک تصادف خیابانی کشته شده بود. دختر وینتربرگ برای بازی در نقش دختر میکلسون در این فیلم انتخاب شده بود.

وینتربرگ در بخشی از سخنرانی مراسم اسکار خود می‌گوید:

«ما می‌خواستیم فیلمی را بسازیم که مفهوم زندگی را جشن می‌گیرد و تنها چهار روز بعد از شروع ضبط Another Round، اتفاقی باورنکردنی برای من رخ داد. یک تصادف وحشتناک در بزرگراه جان دخترم را از من گرفت. ما دلتنگ او هستیم و من برای همیشه عاشق او خواهم بود. ما این فیلم را به خاطر او و به عنوانی یادبودی برای او به اتمام رساندیم. برای همین اجازه می‌خوام تا به آیدا بگم که بخشی از این معجزه را مدیون او هستیم.»

بنابراین فیلم Another Round که در سوئدی Druk نامیده می‌شود، جدیدترین اثر یک فیلمساز سوئدی است که قرار است نسخه انگلیسی آن ساخته شود. یکی از مشهورترین فیلم‌هایی که به همین ترتیب ساخته شد، The Girl with the Dragon Tattoo است که دیوید فینچر در سال ۲۰۱۱ از نسخه سوئدی آن اقتباس کرده بود.


منبع gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده