نویسنده: مهدی اسدی
// چهار شنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۰

دارن آرنوفسکی فیلم سینمایی The Whale را کارگردانی خواهد کرد؛ اولین بازیگران فیلم مشخص شدند

کارگردان آثاری همچون بلک سوان و مرثیه‌ای بر یک رویا مسئولیت کارگردانی فیلم The Whale از شرکت A24 را عهده دار خواهد شد. برندن فریزر به‌عنوان اولین بازیگر این فیلم معرفی شده است.

به گزارش نشریه Deadline، دارن آرنوفسکی پروژه سینمایی جدید خود را آغاز کرده است. این فیلم یک نسخه اقتباسی از نمایشنامه The Whale اثر ساموئل دی هانتر بوده و به‌صورت انحصاری با همکاری شرکت A24 ساخته می‌شود. درواقع شرکت A24 حق پخش جهانی این فیلم را خواهد داشت. نمایشنامه دی هانتر پیش از این مورد تحسین نشریه نیویورک تایمز قرار گرفته و جوایزی همچون Drama Desk Award، Lucille Lortel و GLAAD Media را دریافت کرده است. این اثر در جشنواره جوایز Drama League و Outer Critics Circle نیز نامزد شده است.

دارن آرنوفسکی را با آثار برجسته و موفقی همچون Pi، مرثیه‌ای بر یک رویا (Requiem for a Dream)، چشمه (The Fountain)، کشتی گیر (The Wrestler)، قوی سیاه (Black Swan) و نوح (Noah) می‌شناسیم. آخرین فیلم این کارگردان بزرگ سینما نیز Mother در سال ۲۰۱۷ بود که با بازی جنیفر لاورنس توجهات بسیاری را به سمت خود جلب کرد. این فیلم به‌دلیل برداشت‌های متفاوت خود از متن کتاب مقدس انجیل، به تصویر کشیدن خشونت و جهت گیری‌های غیر معمول خود، بحث و مجادلات گسترده‌ای را ایجاد کرده بود.

Darren Aronofsky

داستان فیلم The Whale به زندگی یک معلم انگلیسی افسرده و منزوی می‌پردازد که از چاقی شدید رنج می‌برد. او به سختی تلاش می‌کند تا یک بار دیگر با دختر نوجوان خود ارتباط برقرار کند. فیلم The Whale با همکاری شرکت American Empirical Pictures فیلم‌برداری خواهد شد. جرمی داوسون نیز به‌عنوان نماینده شرکت بر این پروژه نظارت می‌کند. از پروژه‌های اخیر این شرکت می‌توان به Isle of Dogs، The Grand Budapest Hotel و Fantastic Mr Fox اشاره کرد. فیلم The French Dispatch نیز یکی دیگر پروژه‌های در دست ساخت این شرکت است.

ددلاین در گزارش تکمیلی خود به انتخاب برندن فریزر (Brendan Fraser) برای نقش آفرینی در این فیلم اشاره کرده است.

قرار است پروژه فیلم‌برداری این اثر از آوریل ۲۰۲۱ آغاز شود. بنابراین می‌توان انتظار داشت که در سال ۲۰۲۲ فرصت اکران این فیلم فراهم شود. باتوجه به زمان تقریبی اکران فیلم The Whale تا اوایل سال ۲۰۲۲ احتمالاً این فیلم یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها برای دریافت جوایز مختلف سال خواهد بود.

دارن آنتونوفسکی

شرکت A24 نیز تقویم برنامه‌های خود را برای هماهنگی کامل با فصل اهدای جوایز سینمایی تنظیم کرده است. این موارد شامل فیلم‌های On The Rocks و First Cow و بزرگ‌ترین پروژه آن‌ها در سال ۲۰۲۰ یعنی Minari است که احتمالاً در بخش‌های متعددی از جوایز اسکار امسال نامزد خواهد شد.

درنهایت باید گفت که بازگشت دارن آرنوفسکی به فیلمسازی می‌تواند اتفاق هیجان انگیزی برای طرفداران این کارگردان بزرگ باشد. او در حال حاضر به‌عنوان تهیه کننده اجرایی پروژه Limitless از نشنال جئوگرافی و دیزنی پلاس نیز فعالیت می‌کند. کریس همسورث مجری این مجموعه علمی بوده و برنامه‌های آن به «راه‌های مختلفی برای زندگی بهتر و طولانی‌تر» اختصاص دارند. سناریوهایی مانند بازسازی آسیب‌ها، به حداکثر رساندن قوای جسمانی، وارد کردن شوک به بدن، شارژ بیش از حد حافظه و مقابله با مرگ از جمله موضوعاتی هستند که در این برنامه هیجان انگیز بررسی خواهند شد. این سریال به‌زودی از دیزنی پلاس پخش خواهد شد.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده