نویسنده: علی نوروزی
// شنبه, ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۹

بن ویتلی فیلم The Meg 2 را کارگردانی خواهد کرد

شرکت برادران وارنر سکان هدایت دنباله‌ی فیلم The Meg را به بن ویتلی سپرد که کارگردانی فیلم‌های Rebecca و Sightseers را در کارنامه دارد.

در میان تازه‌ترین اخبار سینما و تلویزیون مطلع شدیم که شرکت برادران وارنر بن ویتلی، کارگردان فیلم‌های Rebecca (ربه‌کا)، The ABCs of Death (الفبای مرگ) و Kill List (فهرست کشتار) را برای کارگردانی دنباله‌ی فیلم اکشن علمی-تخیلی The Meg (مگ) انتخاب کرده است. انتظار می‌رود که بسیاری از بازیگران اصلی فیلم نخست برای نقش‌آفرینی در دنباله‌ی آن بازگردند که از میان این بازیگران می‌توان به جیسون استاتهام اشاره کرد. پیش‌نویس اولیه‌ی فیلم The Meg 2 (مگ ۲) را دین جورجریز به رشته‌ی تحریر درآورد و نگارش تازه‌ترین پیش‌نویس آن توسط جان و اریک هوبر انجام شده است. لورنزو دی بوناونتورا و بل اوری نیز باری دیگر به‌عنوان تهیه‌کننده‌ی پروژه فعالیت می‌کنند.

فیلم The Meg جیسون استاتهام را در نقش یک کارشناس کوسه‌ها قرار می‌دهد که با چنگ و دندان با یک کوسه‌ی غول‌پیکر ماقبل تاریخ با نام مگالودون مبارزه می‌کند. سکان هدایت این فیلم در دستان جان ترتلتاب بود که بیشتر برای کارگردانی فیلم‌های National Treasure (گنجینه‌ی ملی) شناخته می‌شود. فیلم «مگ» در زمینه‌ی فروش بسیار موفق ظاهر شد و توانست با بودجه‌ی ۱۷۸ میلیون دلاری به فروش ۵۳۰.۳ میلیون دلار در سراسر جهان دست یابد. این فیلم آمریکایی-چینی با اقتباس از رمان علمی-تخیلی ترسناک Meg: A Novel of Deep Terror (مگ: رمانی از ترس عمیق) نوشته‌ی استیو آلتن ساخته شد و لی بینگ‌بینگ، رین ویلسون، روبی رُز، وینستون چائو، پیج کندی، جسیکا مک‌نامی، اولافور داری اولافسون، روبرت تیلور، ماسای اوکا و کلیف کرتیس در آن به ایفای نقش پرداختند.

کاترین یینگ، لی روگنگ، ای. بنت والش، جرالد مولن و رندی گرینبرگ وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی اجرایی فیلم The Meg 2 را برعهده دارند. بن ویتلی کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده‌ و تدوین‌گری بریتانیایی است که به آثار تاریک و هجوآمیز علاقه‌ی زیادی دارد. او برای کارگردانی آثار جنایی و ترسناکی نظیر Sightseers (توریست) و Kill List جوایز متعددی را کسب کرده است. بن ویتلی با کارگردانی فیلم هیجان‌انگیز علمی-تخیلی High Rise (برج) با نقش‌آفرینی تام هیدلستون و جرمی آیرونز سروصدای زیادی به پا کرد و پس از آن به‌سراغ کارگردانی فیلم اکشن کمدی Free Fire (آتش آزاد) رفت که بری لارسون، کیلین مورفی و آرمی همر را در گروه بازیگرانش داشت. این کارگردان برجسته در فیلم Rebecca باری دیگر با آرمی همر همکاری کرد که یکی از فیلم‌های بزرگ شبکه‌ی نتفلیکس در فصل پاییز است.   


منبع THR
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده