// دوشنبه, ۲۸ مهر ۹۹ ساعت ۲۱:۵۰

جشنواره فیلم لندن (BFI) اخیرا برنده‌های اولین دوره‌ی غیرحضوری خود را اعلام کرده که جایزه اصلی و مهم آن به فیلم دانمارکی Another Round با بازی مدس میکلسن رسیده است.

به‌دلیل برگزاری آنلاین جشنواره فیلم لندن (BFI) به‌دنبال شیوع ویروس کرونا، جوایز امسال جشنواره فیلم BFI که پیش از این با نظر هیئت داوران اهدا می‌شدند، با شیوه‌های گذشته به برندگان تعلق نگرفتند. بنابر جدیدترین اخبار، فیلم سینمایی Another Round ساخته توماس وینتربرگ، محصول دانمارک با بازی مدس میکلسن جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد. در خلال این جشنواره، بورسیه شرکت بین‌المللی ساعت برای فیلمسازان به مبلغ ۵۰ هزار پوند به کتی بردی برای ساخت فیلم Wildfire تعلق گرفت. این بورس به فیلمسازانی تعلق می‌گیرد که اولین یا دومین فیلم خود را در جشنواره داشته باشند.

جوایز دیگر جشنواره به شرح مقابل اهداء شدند: بهترین مستند به بنجامین ری برای فیلم The Painter And The Thief، بهترین فیلم کوتاه به تامی گیلارد برای فیلم Shuttlecock و بهترین اثر واقعیت افزوده به آنا وست و دیوید کالانان برای فیلم To Miss The Ending.

کتی بردی پس از برنده شدن گفت:

«دریافت بورسیه شرکت بین‌المللی ساعت برای من مایه افتخار بسیار زیادی است. در سالی که برای بسیاری از افراد بسیار آشفته بوده، چنین اتفاقی احساس [حضور در] پناگاهی امن را دارد و به‌عنوان یک کارگردان فیلم اولی، شانس دوباره جشن گرفتن، دوباره رویاپردازی کردن و دوباره غوطه‌ور شدن در پروژه بعدی هدیه‌ای شگفت‌انگیز است.»

مدس میکلسن در فیلم Another Round

وینتربرگ نیز پس از بردن جایزه بهترین فیلم گفت:

«ممنون از مخاطبان جشنواره فیلم لندن برای اهدای این جایزه به ما. برای دریافت این جایزه بسیار سرافرازیم، افتخار بزرگی است. بسیار ناراحتیم که نمی‌توانیم در آن‌جا حضور داشته باشیم.»

فیلم سینمایی Another Round برای حضور در جشنواره کن لیبل (Cannes Label) انتخاب شده است (جشنواره‌ای که به‌جای جشنواره اصلی کن که هرساله به‌صورت حضوری برقرار بود، برگزار می‌شود) و در جشنواره‌های تورنتو و سن سباستین نیز روی پرده رفته بود. این فیلم در دانمارک هم خبرساز شده است، چراکه اخیرا با وجود تاثیر منفی شیوع کرونا بر سینما، ۸۰۰ هزار تماشاچی در این کشور به تماشای آن نشسته‌اند، چنین رقمی برای فیلم‌های تولید خود این کشور در سه سال اخیر رکورد محسوب می‌شود. حقوق معنوی Another Round در اختیار شرکت Samuel Goldwyn Films است.

رئيس جشنواره فیلم لندن یا همان BFI نیز گفت:

«در این سال عجیب، هیچ‌گاه فکر برگزار نکردن جشنواره به سرمان نزده است. می‌دانیم که جشنواره فیلم لندن برای فیلمسازها و بینندگان بسیار مهم است. در نتیجه سپردن کنترل به‌دست مخاطب در سال جاری به‌عنوان اولین دوره غیرحضوری، تصمیمی بسیار مناسب است. و لعنتی، مخاطبان ما سلیقه‌ای عالی دارند.»


منبع Deadline

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده