نویسنده: مسیح کریمی
// یکشنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۸

Ratched به پر بیننده‌ترین سریال اورجینال جدید نتفلیکس در سال ۲۰۲۰ تبدیل شد

نتفلیکس اعلام کرد که بیش از ۴۸ میلیون نفر به تماشای سریال Ratched پرداخته‌اند و حالا این سریال به پر بیننده‌ترین سریال اورجینال جدید این سرویس استریم در سال ۲۰۲۰ تبدیل شده است.

ماه گذشته بود که سریال Ratched (رچد) از شبکه نتفلیکس منتشر شد و با اینکه نقدهای متوسطی را از منتقدان دریافت کرد، اما ظاهرا با استقبال خوبی از بینندگان این سرویس استریم مواجه شده است. طبق جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، نتفلیکس آماری از استقبال بسیار خوب مشترکین خود از این سریال تریلر روان‌شناختی منتشر کرده است. نتفلیکس اعلام کرد که در ۲۸ روز اول انتشار، بیش از ۴۸ میلیون نفر به تماشای سریال Ratched پرداخته‌اند تا این سریال تبدیل به پر بیننده‌ترین سریال اورجینال جدید این سرویس استریم در سال ۲۰۲۰ تبدیل شود.

از جمله نمونه‌های موفق مشابه از سریال‌های اورجینال جدید Netflix می‌توان به سریال The Umbrella Academy (آمبرلا آکادمی)، سریال You (شما) و سریال Elite (الیت) اشاره کرد. سال گذشته میلادی بیش از ۴۵ مشترک نتفلیکس به تماشای The Umbrella Academy در اولین ماه انتشار پرداختند و همچنین ۴۰ میلیون نفر نیز سریال You را در اولین ماه انتشار تماشا کردند. علاوه‌بر این، مستند Fyre: The Greatest Party That Never Happened و سریال Elite نیز در اولین ماه انتشار خود با استقبال ۲۰ میلیون مشترک نتفلیکس مواجه شده بودند.

سارا پلسون با لباسی زرد رنگ در کنار ماشین در سریال Ratched شبکه نتفلیکس

سریال Ratched یک پیش‌درآمد برای فیلم One Flew Over the Cuckoo’s Nest (پرواز برفراز آشیانه‌ی فاخته) به کارگردانی میلوش فورمن به‌حساب می‌آید که سارا پلسون را در نقش نسخه‌ی جوان‌تر پرستار رچد بدجنس قرار می‌دهد. ماجراهای این سریال از سال ۱۹۴۷ آغاز می‌شود و تغییر تدریجی رچد از پرستاری فروتن به یکی از منفورترین کاراکترهای شرور تاریخ را نشان می‌دهد. ایوان رومانسکی وظیفه ساخت و نوشتن فیلمنامه این سریال را در همکاری با رایان مورفی بر عهده داشته است که خود مورفی دو قسمت اول سریال Ratched را کارگردانی کرده است. نتفلیکس پیش از این دستور ساخت دو فصل اول سریال Ratched را صادر کرده بود و بدین ترتیب این سریال برای فصل دوم نیز باز خواهد گشت.

سریال Ratched یکی از چندین سریالی است که طبق توافق چند جانبه‌ نتفلیکس با رایان مورفی تولید و از این سرویس استریم منتشر شده است که از دیگر آثار مشترک تولید شده می‌توان به سریال The Politician (سیاستمدار)، سریال Hollywood (هالیوود) و فیلم The Boys in the Band اشاره کرد و فیلم The Prom (پرام)، اثر بعدی خواهد بود که به کارگردانی رایان مورفی قرار است از Netflix منتشر شود. از دیگر آثار در دست تولید برای نتفلیکس می‌توان به سریال Halston، سریال A Chorus Line و سریال Monster: The Jeffrey Dahmer Story اشاره کرد. 


منبع Deadline
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده