نویسنده: مسیح کریمی
// پنجشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۵

سریال House of the Dragon در مکانی متفاوت نسبت به Game of Thrones فیلمبرداری خواهد شد

به‌تازگی اطلاعاتی از مکان فیلم‌برداری سریال House of the Dragon منتشر شده که حکایت از تفاوت مکان محل تولید این سریال با سریال Game of Thrones دارد.

ماه آبان گذشته بود که شبکه HBO پس از اینکه اولین نسخه پیش درآمد سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) را لغو کرد، ساخت سریال پیش درآمد دیگری از دنیای وستروس را تایید و اعلام کرد. این سریال قرار است House of the Dragon (خاندان اژدها) نام داشته باشد که براساس داستانی در کتاب Fire and Blood (آتش و خون) در دست ساخت است. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، اطلاعاتی از مکان تولید این سریال فانتزی منتشر شده است. طبق خبری که Winter is Coming منتشر کرده، انتظار می‌رود که سریال House of the Dragon در مکانی متفاوت و جدید نسبت به سریال Game of Thrones جلوی دوربین برود.

همان‌طور که می‌دانیم، تمامی هشت فصل سریال Game of Thrones در استودیو تایتانیک در بلفاست در ایرلند شمالی فیلم‌برداری شد و همچنین سریال پیش درآمد دیگر دنیای وستروس که گفته می‌شد احتمالا Blood Moon (ماه خونین) نام داشته باشد، نیز قرار بود در همین استودیو فیلم‌برداری شود. حالا به‌نظر می‌رسد که سازندگان سریال House of the Dragon تصمیم گرفته‌اند تا این سریال را در استودیوی فیلمسازی برادران وارنر در لیوزدن در بریتانیا که در واتفورد در شمال غربی لندن واقع شده، جلوی دوربین ببرند. اگرچه هنوز این موضوع رسما تایید نشده، اما یک تغییر بزرگ در محل تولید اسپین‌آف سریال بازی تاج و تخت خواهد بود.

Game of Thrones

در حال حاضر فیلم The Batman (بتمن) در حال فیلم‌برداری در این استودیوی فیلمسازی است و حالا یک پروژه بزرگ دیگر قرار است در لیوزدن فیلم‌برداری شود. مدتی پیش اعلام شد که پدی کانسیداین، بازیگر برنده ۲ جایزه بفتا، به جمع بازیگران سریال House of the Dragon اضافه شده و قرار است نقش شاه ویسریس تارگرین را بازی کنداتفاقات سریال House of the Dragon قرار است ۳۰۰ سال پیش از حوادث سریال اصلی رخ دهد و تمرکز آن روی شروع و پایان خاندان تارگرین خواهد بود که درواقع قرار است شاهد نمایش داستان A Dance with Dragon (رقص اژدهایان) که جنگ داخلی خاندان تارگرین بود باشیم. 

جرج آر آر مارتین، خالق دنیای وستروس و رایان کندال، نویسنده و شورانر سریال Colony (کلونی)، وظیفه خلق سریال House of the Dragon را بر عهده دارند. کندال وظیفه نوشتن فیلمنامه تمامی قسمت‌های سریال را بر عهده خواهد داشت و همچنین به‌عنوان شورانر نیز در این سریال حضور دارد. میگوئل ساپوچنیک، کارگردان ۶ قسمت از سریال Game of Thrones از جمله قسمت Hardhome، قسمت Battle of the Bastards و قسمت Winds of Winter، نیز وظیفه کارگردانی قسمت پایلوت و چند قسمت دیگر را بر عهده گرفته و همچنین به‌عنوان شورانر قرار است به کندال برای ساخت این سریال نیز کمک کند.

در حال حاضر شبکه HBO دستور ساخت یک فصل کامل از این سریال را صادر کرده است و فصل اول سریال House of the Dragon قرار است در ۱۰ قسمت تولید و احتمالا در طول سال ۲۰۲۲ از شبکه HBO منتشر روی آنتن خواهد رفت.


منبع Comingsoon
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده