نویسنده: مسیح کریمی
// شنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۵

فیلم Space Mountain توسط نویسنده سریال اوبی وان کنوبی در دست ساخت است

والت دیزنی به‌دنبال ساخت فیلمی براساس پارک تفریحی Space Mountain است و به همین منظور جوبی هارولد، نویسنده سریال Obi-Wan Kenobi را برای نوشتن فیلمنامه این پروژه استخدام کرده است.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، والت دیزنی به‌دنبال ساخت فیلم لایو اکشن دیگری براساس یکی دیگر از بخش‌های محبوب پارک‌ تفریحی دیزنی‌لند است. این فیلم قرار است براساس پارک تفریحی Space Mountain (کوه فضایی) تولید شود که جوبی هارولد، نویسنده فیلمنامه آثاری چون فیلم Awake (بیدار)، فیلم King Arthur: Legend of the Sword (شاه آرتور: افسانه شمشیر) و فیلم Army of the Dead (ارتش مردگان)، وظیفه نوشتن فیلمنامه این فیلم لایو اکشن را بر عهده گرفته است. علاوه‌بر نوشتن فیلمنامه، هارولد به‌همراه توری تونل، همسر وی از شرکت Safehouse Pictures به‌عنوان تهیه‌کننده نیز حضور خواهد داشت.

جوبی هارولد

دن لین و جاناتان ایریخ، تهیه‌کنندگان فیلم Aladdin (علاالدین) نیز به‌عنوان تهیه‌کننده در فیلم Space Mountain حضور خواهند داشت. «کوه فضایی» یک قطار تفریحی سرپوشیده با موضوع فضا است که از سال ۱۹۷۵ در ابتدا در دیزنی‌لند فلوریدا و سپس در سال ۱۹۷۷ در دیزنی‌لند کالیفرنیا نصب شد و حالا از ۶ پارک تفریحی دیزنی، این ترن سرپوشیده در ۵ پارک تفریحی نصب شده است. کوه فضایی در بخش Tomorrowland قرار دارد. با اینکه Space Mountain یکی از بخش‌های محبوب دیزنی‌لند است، اما مانند دزدان درایی کارائیب دارای یک صحنه خاص یا شخصیتی قابل توجه نیست. در حقیقت کوه فضایی در دیزنی‌لند به Hyperspace Mountain تبدیل شده و ظاهری با تم جنگ ستارگان به آن بخشیده شده است. 

به همین دلیل سازندگان باید داستانی براساس این قطار تفریحی محبوب دیزنی‌لند خلق کنند. در حال حاضر جزئیات بیشتری در دسترس نیست، اما فیلم Space Mountain به‌عنوان یک اثر خانوادگی و ماجراجویانه توصیف شده است. این پروژه هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد، اما قرار است در سالن‌های سینما نمایش داده شود. هارولد در فروردین امسال وظیفه نوشتن فیلمنامه‌های سریال Obi-Wan Kenobi (اوبی وان کنوبی) را بر عهده گرفت و ظاهرا دیزنی از عملکرد وی رضایت داشته است. این سریال قرار است در بهار آینده جلوی دوربین برود و از شبکه دیزنی پلاس منتشر شود.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده