نویسنده: مهدی اسدی
// دوشنبه, ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۲

مراحل فیلمبرداری Avatar 2 به پایان رسیده است

بعد از گذشت حدود یک دهه از اکران قسمت اول Avatar، حالا جیمز کامرون تأیید کرده که مراحل فیلم‌برداری قسمت دوم از این مجموعه‌ی بزرگ به اتمام رسیده و قسمت سوم نیز تقریباً در مراحل نهایی به سر می‌برد.

اخیرا نشریه CinemaBlend در جریان رویداد Austrian World Summit 2020 مصاحبه‌ای با آرنولد شوارتزینگر داشت که جیمز کامرون نیز در این مصاحبه حضور داشت. جیمز کامرون کارگردان سری آواتار اخبار تازه‌ای را در ارتباط با آثار جدید خود با هواداران به اشتراک گذاشته است. وی در بخش از صحبت‌های خود می‌گوید:

«روزی که Avatar 2 تحویل داده می‌شود، بلافاصله سراغ تکمیل مراحل فیلمبرداری قسمت سوم آواتار می‌رویم. ما در حال حاضر در نیوزیلند مشغول انجام کارهای نهایی فیلم‌برداری هستیم و حدوداً ۱۰٪ تا تکمیل پروژه فاصله داریم. البته Avatar 2 به‌طور کامل آماده شده و تقریباً ۹۵ درصد کارهای Avatar 3 نیز انجام شده است.»

بعد از اینکه اوایل سال جاری میلادی و در پی مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا فرایند فیلم‌برداری این پروژه با تعویق مواجه شد، کامرون و تیم او بار دیگر به نیوزیلند بازگشتند تا ادامه‌ی کار را در همان لوکیشنی که برای قسمت اول Avatar مورد استفاده قرار گرفته بود دنبال کنند.

نمایی از یک زیردریایی در فیلم آواتار 2

جزئیات کمی از فیلمنامه Avatar 2 به‌دست ما رسیده که به تمرکز بالای داستان روی شخصیت جیک سالی (Jake Sully) و خانواده جدید او در ماجراجویی از مناطق جدید پاندورا اشاره دارد. جان لاندیو (Jon Landeau) تهیه کننده این فیلم در توضیحات خود اظهار داشته که «جیک و نیتیری در این فیلم به همراه خانواده خود حضور خواهند داشت و در شرایطی که آن‌ها مجبور به ترک خانه خود شده‌اند، مناطق جدیدی از پاندورا را کشف خواهند کرد.»

تاکنون چند تصویر هنری از سازه‌های بزرگ و گرانقیمتی که برای مناطق آبی پاندورا آماده شده به‌صورت عمومی منتشر شده که به همراه آن، یک کانسپت هنری از The Crabsuit، زیردریایی بزرگ و خرچنگ مانندی که یکی از چندین وسیله نقلیه‌ی موجود در دنباله‌های Avatar خواهد بود، دیده می‌شود.

درحال حاضر Avatar 2 برای اکران در تاریخ ۲۵ آذر ۱۴۰۱ برنامه‌ریزی شده است. درحالی که انتظار می‌رود Avatar 3 نیز دو سال بعد و در تاریخ ۳۰ آذر ۱۴۰۳ اکران شود. دیزنی اوایل امسال تاریخ اکران این فیلم را به تعویق انداخت.


منبع ign
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده