نویسنده: مهدی اسدی
// شنبه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳

نسخه جدید The Godfather Part III با تدوین و پایان‌بندی جدید اکران می‌شود

استودیوی پارامونت اعلام کرده که نسخه جدیدی از قسمت سوم مجموعه پدرخوانده ساخته فرانسیس فورد کاپولا با پایان بندی جدید در ماه دسامبر روی پرده سینما خواهد رفت.

به‌گفته‌ی سخنگوی استودیوی پارامونت (Paramount Pictures)، نسخه جدید قسمت سوم مجموعه The Godfather که اولین‌بار در سال ۱۹۹۰ اکران شد با عنوان جدید «Mario Puzo’s The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone» روی پرده نقره‌ای خواهد رفت. نسخه جدید پدرخوانده 3 براساس دیدگاه اصلی کاپولا و نویسنده این فیلم یعنی ماریو پوزو ساخته شده که در زمان اکران نسخه اصلی Godfather 3 دستخوش تغییر شده است.

فیلم The Godfather Part III بعد از گذشت ۱۶ سال از زمان اکران قسمت دوم این مجموعه آماده پخش شد. در داستان این فیلم، به تلاش شخصیت مایکل کورلئونه با بازی آل پاچینو در جهت رهاسازی اعضای خانواده خود از تجارت جانیتکارانه و فعالیت‌های مافیایی تمرکز شده است. دایان کیتن و تالیا شایر مجدداً در نقش‌های خود حضور یافته ولی رابرت دووال از بازگشت به‌عنوان شخصیت تام هاگن امتناع کرده است. از دیگر نکات جالب توجه این فیلم می‌توان به نامزدی ۷ جایزه اسکار و حضور سوفیا دختر فرانسیس کاپولا در نقش مری کورلئونه در این فیلم اشاره کرد که با انتقاد گسترده منتقدان مواجه شد.

فرانسیس فورد کاپولا و آل پاچینو در فیلم The Godfather Part III

یکی از دیالوگ‌های ماندگار این فیلم به جمله‌ی آل پاچینو در بخشی از فیلم برمی‌گردد در آن می‌گوید: «درست زمانی‌که فکر می‌کردم بالاخره از این مخمصه خارج شدم، آن‌ها دوباره من را به داخل می‌کشانند.»

فرانسیس کاپولا در خصوص نسخه جدید پدرخوانده 3 می‌گوید:

«Mario Puzo’s The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone درواقع تصدیقی برای عنوان مورد نظر من و ماریو در نسخه‌ی اورجینال Godfather 3 است که اهداف اصلی ما برای این فیلم را بازگو می‌کند. چیزی که بعدها به آنچه در The Godfather: Part III  مشاهده کردیم تبدیل شد.»

«من برای خلق این نسخه از پایان بندی داستان، درواقع هم ابتدا و هم انتهای فیلم را مورد تغییر قرار دادم و در این بین، برخی صحنه‌ها نیز مجدداً تنظیم شده و موسیقی متن مورد اصلاح قرار گرفته است. با تغییراتی که در داستان، تصاویر و موسیقی فیلم ایجاد شده، برای من پایان بندی مناسب‌تری برای قسمت‌های اول و دوم پدرخوانده ساخته شده است. باید از جیم جیانوپولوس و استودیوی پارامونت برای اینکه چنین امکانی را برای من فراهم کردند تشکر کنم.»

شخصیت مایکل کورلئونه در فیلم The Godfather Part III

فرانسیس کاپولا و شرکت فیلم‌سازی American Zoetrope روی بازسازی 4K نگاتیوهای اورجینال این فیلم فعالیت کرده تا درواقع ترمیم فریم به فریم نسخه‌های جدید و اصلی The Godfather: Part III حاصل شود. آندرا کالاس (Andrea Kalas) معاون ارشد آرشیو آثار استودیوی پارامونت در این خصوص می‌گوید:

«آقای کاپولا به تمامی مراحل ساخت نسخه جدید این فیلم نظارت داشتند تا نتیجه کار علاوه‌بر اینکه از نظر ظاهری کاملاً بکر به نظر می‌رسد، به‌طور کلی و همه جانبه بر استانداردهای شخصی و دیدگاه‌های کارگردانی او منطبق باشد.»

نظر شما در خصوص این اقدام کاپولا و استودیوی پارامونت چیست؟


منبع variety
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده