نویسنده: مهرداد داودی
// یکشنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۵

امکان برگزاری آنلاین جشنواره فیلم فجر وجود نخواهد داشت

ابراهیم داروغه‌زاده اخیرا پیرو توضیحاتی مبنی بر وضعیت جشنواره فیلم فجر، اعلام کرده است که امکان برگزاری جشنواره فیلم فجر به‌صورت آنلاین وجود نخواهد داشت.

شیوع ویروس کرونا تمام جنبه‌های حوزه سینما را تحت تاثیر قرار داده است و موضوع برگزاری جشنواره‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیست. در سرتاسر جهان شکل برگزاری بسیاری از جشنواره‌ها تغییر کرده است. بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران؛ ابراهیم داروغه‌زاده به‌عنوان مسئول برگزاری جشنواره فیلم فجر در سال‌های اخیر، درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر صحبت‌هایی کرده است. او می‌گوید امکان برگزاری آنلاین جشنواره فیلم فجر وجود ندارد و شرایط برگزاری جشنواره به‌صورت حضوری نیز به وضعیت شیوع ویروس کرونا بستگی دارد. 

ابرهیم داروغه‌زاده درباره برگزاری آنلاین جشنواره فجر گفت:

«جشنواره ملی فیلم فجر به این دلیل که در آن رونمایی از فیلم‌های سینمای ایران صورت می‌گیرد و نمایش آنلاین آن‌ها بسیار پرخطر است، این امکان وجود ندارد که جشنواره را به‌صورت آنلاین برگزار کرد.»

وی درباره وضعیت تولید سینمای ایران گفت:

«به‌دلیل شیوع ویروس کرونا امسال علاوه‌بر سینماها، روند تولید فیلم‌های سینمایی هم دچار اخلال شده‌اند و باید منتظر ماند تا شرایط به وضعیت عادی برگردد تا بتوان تصمیم متناسبی اتخاذ کرد. سینماها اگر به فعالیت عادی خود بازنگردند اساسا فضایی برای برگزاری جشنواره وجود نخواهد داشت.»

ویروس کرونا / virus corona

داروغه‌زاده ادامه داد:

«شرط اصلی برگزاری جشنواره ملی فیلم فجر اطمینان خاطر از سلامت فیلمسازان و مخاطبان جشنواره در ایام برگزاری است. به نظرم در مهر و آبان می‌شود درباره برگزاری جشنواره نظر قطعی داد که آیا ستاد ملی مبارزه با کرونا به ما این اجازه را می‌دهد که بتوانیم جشنواره ملی فیلم فجر را برگزار کنیم یا خیر.

داروغه‌زاده می‌گوید امکان برگزاری جشنواره فیلم فجر به وضعیت شیوع ویروس کرونا بستگی دارد:

«اگر تا پاییز روند ابتلا به کرونا در کشور به سمت کاهش برود امکان برگزاری جشنواره قابل بررسی است اما اگر با آمدن فصل سرما دوباره شاهد موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا باشیم، در زمستان شرایط بدتر می‌شود و آنگاه باید درباره آن تصمیم بگیریم.»

شما کاربران زومجی درباره صحبت‌های ابراهیم داروغه‌زاده چه نظری دارید؟


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده