نویسنده: مسیح کریمی
// دوشنبه, ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۷

اکران دو انیمیشن Soul و Raya and the Last Dragon عقب افتاد

انیمیشن Soul و انیمیشن Raya and the Last Dragon دو اثر سینمایی دیگری هستند که اکران آن‌ها تحت تاثیر ویروس کرونا عقب افتاده است.

مقاله‌های مرتبط

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، قربانیان جدید ویروس کرونا مشخص شدند. در ادامه برنامه عقب افتادن اکران فیلم‌ها به علت گسترش و همه‌گیری ویروس کرونا، شرکت والت دیزنی و استودیوی انیمیشن‌سازی پیکسار اعلام کردند که انیمیشن Soul (روح) دیگر قرار نیست در تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۲۰ (۳۰ خرداد ۱۳۹۹) اکران شود و حال با حدود ۵ ماه تاخیر قرار است در تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰ (۳۰ آبان ۱۳۹۹) به‌روی پرده‌های سینما برود. Raya and the Last Dragon در فهرست بهترین انیمیشن های 2021 قرار دارد.
این انیمیشن سینمایی در واقع قرار است به‌جای انیمیشن Raya and the Last Dragon (رایا و آخرین اژدها) اکران شود که اکران انیمیشن جدید استودیوی انیمیشن‌سازی والت دیزنی که پیش از این قرار بود در تاریخ ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰ (۵ آذر ۱۳۹۹) اکران شود، نیز عقب افتاده و انیمیشن Raya and the Last Dragon اکنون برای اکران در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۱ (۲۲ اسفند ۱۳۹۹) برنامه‌ریزی شده است. 

انیمیشن Raya and the Last Dragon

در انیمیشن Soul، همه روح‌ها در You Seminar آموزش داده می‌شوند و زمانی‌که شما آماده رفتن از این دنیا باشید، روح شما در آن فارغ التحصیل خواهد شد، اما برای جو گاردنر، این موضوع صدق نمی‌کند و زندگی او آنطور که انتظار می‌رفت، پیش نرفته است. او معلم یک گروه موسیقی در دبیرستان است و با اشتیاق به نوازندگی جاز می‌پردازد. اما درست همان‌طور که او در حال رسیدن به رویاهای خود است، می‌میرد و روحش در سمینار تمام می‌شود. جیمی فاکس، فیلیسیا رشاد، داوید دیگز، کوئست لاو و تینا فی، از جمله بازیگرانی هستند که به‌عنوان صداپیشه در انیمیشن Soul حضور دارند.

اتفاقات انیمیشن Raya and the Last Dragon در سرزمینی به‌نام کوماندرا (Kumandra) جریان پیدا می‌کنند؛ دنیایی شامل پنج قبیله که همگی در سرزمینی زندگی می‌کنند که توسط اژدهایی خلق شده است که مدت‌ها از نابودی او می‌گذرد. این سرزمین آخرین هدیه‌ی اژدهایان به به مردم ساکن در آن محسوب می‌شود و کوماندرا اکنون توسط یک نیروی شرور و تاریک مورد حمله گرفته است. این وسط هم رایا شخصی نیست جز یک جنگجوی تنها که در تلاش برای نجات خود و مردمانش است و تصمیم دارد هرطور که می‌شود آخرین اژدهای باقی‌مانده را پیدا کند. چون اعتقاد دارد این اژدها می‌تواند کوماندرا و ساکنین آن را نجات دهد.

کسی استیل در نقش رایا و آوکافینا در نقش سیسو (Sisu)، از جمله صداپیشگان انیمیشن Raya and the Last Dragon هستند و پاول بریگز و دین ویلنز وظیفه‌ی کارگردانی و ادل لیم، نویسنده‌ی فیلم Crazy Rich Asians (آسیایی‌های خرپول)، وظیفه‌ی نوشتن فیلم‌نامه‌ی این انیمیشن را بر عهده دارند. همچنین پیت داکتر، کارگردان برنده ۲ جایزه اسکار که کارگردانی انیمیشن‌هایی چون انیمیشن Monsters Inc (شرکت هیولاها)، انیمیشن Up (بالا) و انیمیشن Inside Out (درون و بیرون) را بر عهده داشته، وظیفه کارگردانی و نوشتن فیلمنامه انیمیشن Soul را بر عهده دارد. 


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده