نویسنده: علی نوروزی
// سه شنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۱

ویروس کرونا باعث توقف تولید فیلم Uncharted شد

شرکت سونی فیلمبرداری فیلم Uncharted را برای سلامتی همه‌ی افراد دخیل در پروژه تا زمانی نامعلوم به تعویق انداخت.

شرکت سونی پیش-تولید فیلم Uncharted (آنچارتد) را به‌دلیل نگرانی‌های حاصل از شیوع ویروس کرونا برای مدت ۶ هفته به تعویق انداخت. فیلمبرداری این فیلم اقتباس‌شده از مجموعه بازی‌های آنچارتد قرار بود از ماه آینده در برلین آغاز شود، اما مدیران اجرایی فیلم با‌توجه‌به شیوع کوید-۱۹ به این نتیجه رسیدند که فیلمبرداری آن را برای سلامتی همه‌ی افراد دخیل در پروژه تا زمانی نامعلوم به تعویق بیندازند. درحال‌حاضر مشخص نیست که فیلمبرداری فیلم «آنچارتد» چه زمانی از سر گرفته می‌شود و آیا این تاخیر روی اکران آن در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ (۵ مارس ۲۰۲۱) نیز تاثیر می‌گذارد یا نه.

تام هالند، مارک والبرگ، آنتونیو باندراس، سوفیا علی و تاتی گابریل در فیلم «آنچارتد» نقش‌آفرینی خواهند کرد و روبن فلیشر، کارگردان فیلم‌هایی نظیر Zombieland (سرزمین زامبی‌ها)، Zombieland: Double Tap (سرزمین زامبی ها: شلیک نهایی) و Venom (ونوم) وظیفه کارگردانی آن را برعهده دارد. آخرین پیش‌نویس فیلمنامه‌ی این فیلم را آرت مارکوم و مت هالووی به رشته‌ی تحریر درآوردند که بیشتر برای نگارش فیلمنامه‌ی فیلم‌های اکشن Iron Man (مرد آهنی)، Punisher: War Zone (مجازاتگر: منطقه‌ی جنگ)، Transformers: The Last Knight (تبدیل‌شوندگان: آخرین شوالیه) و Men in Black International (مردان سیاه‌پوش: بین‌المللی) شناخته می‌شوند. 

فیلم «آنچارتد» سرآغاز داستان نیتن دریک را روایت می‌کند و این موضوع باعث تمایز آن نسبت به سایر آثار اقتباس‌شده از بازی‌های ویدیویی می‌شود. تام هالند در مصاحبه‌ی اخیرش با آی‌جی‌ان گفت که «بازی‌های مجموعه‌ی Uncharted قطعاً منبع الهام بزرگی برای فیلم بوده است، اما این فیلم برداشتی تازه از نسخه‌ی جوان نیتن دریک به‌حساب می‌آید که در بازی‌ها خیلی شاهدش نبودیم». هالند همچنین بیان کرد که «این فیلم به ریشه‌های مجموعه بازمی‌گردد؛ بنابراین اگر بازی‌های Uncharted را تجربه کرده باشید، نمی‌دانید که در فیلم چه اتفاقی رخ خواهد داد». این موضوع باعث فاصله‌ی فیلم Uncharted از منابع الهامش می‌شود که شانس آن را برای موفقیت افزایش می‌دهد.

فیلم Uncharted / آنچارتد

 چارلز روون و الکس گارتنر از شرکت Atlas Entertainment و آوی آراد و آری آراد از شرکت Arad Productions تهیه‌کنندگان فیلم هستند و اسد قزلباش و کارتر سوان از شرکت Playstation Productions به‌عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی آن فعالیت می‌کنند. فیلم Uncharted براساس بازی Uncharted: Drake’s Fortune استودیوی ناتی داگ ساخته می‌شود و داستان نیتن دریک، یکی از نوادگان سیاح و دزد دریایی مشهوری با نام فرانسیس دریک را روایت می‌کند که برای یافتن گنج ال‌دورادو راهی جنگل‌های آمازون و به‌دنبال آن یک جزیره‌ی ناشناخته در آمریکای جنوبی می‌شود. جستجوی نیتن زمانی‌که پای یابنده‌ی گنج دیگری به ماجرا باز می‌شود، حالت رقابتی به خود می‌گیرد.

 فیلم «آنچارتد» به آثاری نظیر The Matrix 4 (ماتریکس ۴)، Fantastic Beasts 3 (جانوران شگفت‌انگیز ۳) و The Batman (بتمن) برادران وارنر، Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings (شانگ-چی و افسانه ۱۰ حلقه)، The Little Mermaid (پری دریایی کوچولو) و The Last Duel (آخرین دوئل) دیزنی، Jurassic World: Dominion (دنیای ژوراسیک: قلمرو) شرکت یونیورسال و Red Notice (اعلان قرمز) نتفلیکس ملحق می‌شود که تولید آن پیش از این تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفت. شما می‌توانید نظرات خود را درباره‌ی این خبر با زومجی در میان بگذارید. 


منبع Variety
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده