// چهار شنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶

پس از موفقیت The Invisible Man فیلم Dracula هم بازسازی می‌شود

پس از موفقیت فیلم The Invisible Man، کمپانی یونیورسال قصد دارد با همکاری کارین کوساما و شرکت بلوم‌هاوس پروداکشنز، به بازسازی فیلم Dracula بپردازد.

دنیای فیلم‌های هیولایی یونیورسال پس از عملکرد متوسط فیلم The Mummy در باکس آفیس سال ۲۰۱۷ برای مدتی به فراموشی سپرده شده بود، اما حالا خون تازه‌ای به رگ‌های این مجموعه تزریق شده است. البته این‌بار نباید نام Monsterverse را برای این فیلم‌ها در نظر بگیریم.

پس از اینکه فیلم The Invisible Man توانست در هفته اول اکرانش در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد و فروش ۹۸.۳ میلیون دلاری را تا این لحظه تجربه کند، یونیورسال قانع شد که به احیای فیلم‌های هیولایی کلاسیک‌اش ادامه دهد. اما دیگر قرار نیست آنها را در یک دنیای مشترک به‌نام Monsterverse بازسازی کند؛ بلکه هر کدام از این فیلم‌های هیولایی به‌طور مستقل و با بودجه اختصاصی خودشان ساخته می‌شوند و ارتباطی با سایر فیلم‌ها نخواهند داشت.

فیلم The Invisible Man / الیزابت ماس

الیزابت ماس در فیلم The Invisible Man

جدیدترین فیلمی که یونیورسال قصد بازسازی یا ریبوت آن را دارد Dracula است. به گزارش وب‌سایت هالیوودریپورتر، کارین کوساما (کارگردان فیلم Destroyer) قرار است کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته باشد و تهیه آن نیز به عهده شرکت فیلمسازی جیسون بلوم به‌نام بلوم‌ هاوس پروداکشنز (Blumhouse Productions) خواهد بود؛ یعنی همان شرکتی که با بودجه ۷ میلیون دلاری به ساخت فیلم The Invisible Man پرداخت و با این کار به نوعی خط تولید فیلم‌های هیولایی یونیورسال را دوباره به راه انداخت. البته هنوز معلوم نیست که کمپانی یونیورسال پخش این فیلم را بر عهده داشته باشد، چون مجموعه دراکولا دارای مالکیت عمومی است، اما با توجه به قراردادی که بلوم‌هاوس با یونیورسال دارد، بعید است که پخش فیلم را شرکت دیگری بر عهده بگیرد.

مانند فیلم The Invisible Man که برداشت متفاوتی از رمان کلاسیک اچ. جی. ولز بود، فیلم جدید Dracula هم قرار است در دنیای مدرن اتفاق بیفتد. مت منفردی و فیل هی که قبلا هم در چند فیلم از جمله Destroyer و The Invitation با کوساما همکاری داشتند، وظیفه نگارش فیلمنامه Dracula را بر عهده دارند. خبر ساخت نسخه جدید فیلم دراکولا در حالی منتشر شده که اخیراً اعلام شده بود جیمز وان هم قصد دارد به بازسازی یکی از فیلم‌های هیولایی کلاسیک یونیورسال بپردازد. البته هنوز اسم این فیلم مشخص نیست.

کمپانی یونیورسال سیاست خود را برای ساخت فیلم‌های هیولایی تغییر داده است و به جای اینکه در این فیلم‌ها از ستارگان مطرح هالیوودی استفاده کند، تصمیم گرفته تا خلاقیت و داستان را در اولویت قرار دهد. برای مثال در سال ۲۰۱۷ فیلم The Mummy با محوریت تام کروز ساخته شد و بازخوردهای متوسطی داشت. این فیلم در مجموع ۴۰۹ میلیون دلار فروش داشت، در حالی که بودجه‌ای معادل ۱۲۵ میلیون دلار برای ساخت آن هزینه شده بود. همان‌طور که گفتیم یونیورسال این سیاست را تغییر داده و از فیلمسازان می‌خواهد تا داستان‌گویی جذاب را در اولویت قرار دهند.

همچنین به نقل از منابع نزدیک به این استودیو، گفته می‌شود که یونیورسال با فیلمسازان مختلف مانند پال فیگ، الیزابت بنکس و جان کرازینسکی همکاری می‌کند تا هر کدام نسخه‌های متفاوتی از یک شخصیت را در قالب فیلم‌های مختلف بسازند. این رویکرد نشان می‌دهد که یونیورسال سیاست مشابه مارول در خلق یک دنیای واحد را به کلی کنار گذاشته و فقط به جنبه خلاقانه فیلم‌هایش توجه دارد.

Karyn Kusama / کارین کوساما

کارین کوساما

یونیورسال در مورد بودجه ساخت ریبوت فیلم‌های هیولایی‌اش سخت‌گیری نمی‌کند، اما گفته می‌شود که هنوز هیچ کدام از این فیلم‌ها به مرحله فیلمبرداری نرسیده‌اند. البته در خبرها اعلام شده که دنباله فیلم The Invisible Man به کارگردانی لی ونل ساخته خواهد شد، اما با توجه به این‌که ونل یکی از گزینه‌های جدی برای ساخت سایر فیلم‌های هیولایی هم به شمار می‌رود، هنوز معلوم نیست که ساخته قسمت دوم The Invisible Man از چه زمانی آغاز شود.

با اینکه مجموعه Dracula از محبوبیت زیادی برخوردار است، اما موفقیت این فیلم به هیچ وجه تضمین شده نیست. در سال ۲۰۱۴ فیلم Dracula Untold با بازی لوک ایوانز نمرات بسیار ضعیفی گرفت و تنها ۲۱۷ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرد. این موضوع نشان می‌دهد که یونیورسال کار آسانی برای جلب نظر طرفداران این مجموعه در پیش ندارد.

البته کوساما با ساخت فیلم‌های ترسناک اصلاً بیگانه نیست. او ساخت فیلم Jennifer's Body به قلم دیابلو کودی را در کارنامه دارد. همچنین در تلویزیون هم چند اپیزود از سریال محبوب The Outsider را برای شبکه HBO کارگردانی کرده و همچنین برای ساخت سریال Billions با شبکه Showtime همکاری داشته است.


منبع IGN
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده