// سه شنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۲

نامزدهای جوایز فیلم بفتا 2020 معرفی شدند؛ پیشتازی فیلم Joker

آکادمی فیلم بریتانیا که بیشتر با نام بفتا شناخته می‌شود، نامزدهای جوایز ۷۳امین دوره این مراسم را تایید و اعلام کرد.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، نامزدهای جوایز فیلم بفتا 2020 رسما تایید و معرفی شده‌اند. سازمان برگزار کننده جوایز آکادمی فیلم بریتانیا یا به‌طور اختصار BAFTA، نامزدهای جوایز ۷۳امین دوره خود را رسما اعلام کرده که براساس آن، فیلم Joker (جوکر) با نامزد شدن در ۱۱ بخش، پیشتاز مراسم امسال است و پس از این فیلم، فیلم The Irishman (مرد ایرلندی) و فیلم Once Upon A Time in Hollywood (روزی روزگاری در هالیوود) با نامزد شدن در ۱۰ بخش، در رتبه بعدی قرار گرفته‌اند. همچنین فیلم 1917 که به‌تازگی جایزه بهترین فیلم درام گلدن گلوب را دریافت کرده، در ۹ بخش، فیلم JoJo Rabbit (خرگوش جوجو) در ۶ بخش و فیلم‌هایی چون فیلم Marriage Story (داستان ازدواج)، فیلم Little Women (زنان کوچک) و فیلم The Two Popes، همگی در ۵ بخش، در رتبه‌های بعدی بیشترین تعداد نامزدی در جوایز امسال BAFTA قرار گرفته‌اند.

از نکات جالب دیگر این مراسم می‌توان به عدم نامزدی انیمیشن Missing Link که برنده جایزه گلدن گلوب بهترین انیمیشن شده تا اسکارلت جوهانسون و مارگو رابی که هرکدام نامزد دریافت ۲ جایزه شده‌اند، اشاره کرد. همچنین عدم نامزدی هیچ بازیگر رنگین پوست در بین نامزدهای امسال، باعث جنجال بسیار زیادی شده است و بسیاری مراسم بفتا را متهم به نژادپرستی کرده‌اند. همچنین بفتا امسال دارای بخش جدیدی با عنوان بهترین انتخاب بهترین تیم بازیگری نیز است. شما در ادامه می‌توانید فهرست کامل نامزدهای ۷۳امین دوره بفتا را مشاهده کنید:

فیلم Joker

بهترین فیلم:

  • فیلم Joker
  • فیلم The Irishman
  • فیلم Once Upon A Time in Hollywood
  • فیلم Parasite
  • فیلم 1917

بهترین فیلم بریتانیایی:

  • فیلم 1917
  • فیلم Bait
  • مستند For Sama
  • فیلم Rocketman
  • فیلم Sorry We Missed You
  • فیلم The Two Popes

بهترین اثر اول یک نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی:

  • مارک جنکین (نویسنده و کارگردان) و کیت بایرز و لین ویت (تهیه‌کننده) برای فیلم Bait
  • واد الکاتب (کارگردان/تهیه‌کننده) و ادوارد واتس (کارگردان) برای مستند For Sama
  • الکس هلمز برای فیلم Maiden
  • هری وتلف (نویسنده/کارگردان) برای فیلم Only You
  • آلوارو دلگادو-آپاریسیو (نویسنده/کارگردان) برای فیلم Retablo

بهترین فیلم خارجی زبان:

  • فیلم The Farewell
  • مستند For Sama
  • فیلم Pain and Glory
  • فیلم Parasite
  • فیلم Portrait of a Lady on Fire

مارتین اسکورسیزی و رودریگو پریتو در فیلم The Irishman

بهترین کارگردان:

  • بونگ جون هو برای فیلم Parasite
  • سم مندس برای فیلم 1917
  • تاد فیلیپس برای فیلم جوکر
  • مارتین اسکورسیزی برای فیلم The Irishman
  • کوئنتین تارانتینو برای Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر زن:

  • اسکارلت جوهانسون برای فیلم Marriage Story
  • جسی باکلی برای فیلم Wild Rose
  • سورشا رونان برای فیلم Little Women
  • شارلیز ترون برای فیلم Bombshell
  • رنی زلوگر برای فیلم Judy

بهترین بازیگر مرد:

  • لئوناردو دی‌کاپریو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • آدام درایور برای فیلم Marriage Story
  • تارون اجرتون برای فیلم Rocketman
  • جاناتان پرایس برای فیلم The Two Popes
  • واکین فینیکس برای فیلم Joker

بهترین بازیگر مکمل زن:

  • لورا درن برای فیلم Marriage Story
  • اسکارلت جوهانسون برای فیلم Jojo Rabbit
  • فلورنس پیو برای فیلم Little Women
  • مارگو رابی برای فیلم Bombshell
  • مارگو رابی برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر مکمل مرد:

  • تام هنکس برای فیلم A Beautiful Day in the Neighborhood
  • آنتونی هاپکینز برای فیلم The Two Popes
  • آل پاچینو برای فیلم The Irishman
  • جو پشی برای فیلم The Irishman
  • برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین انتخاب و استخدام بازیگر:

  • فیلم The Irishman
  • فیلم The Two Popes
  • فیلم Marriage Story
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • فیلم The Personal History Of David Copperfield

بهترین ستاره نوظهور:

  • آوکافینا 
  • کیتلین دیور
  • مایکل وارد
  • کلوین هریسون جونیور
  • جک لودن

بهترین مستند:

  • مستند American Factory
  • مستند Apollo 11
  • مستند Diego Maradona
  • مستند For Sama
  • مستند The Great Hack

Toy Story 4

بهترین انیمیشن:

بهترین فیلم‌نامه اورجینال:

  • نوآ بامباک برای فیلم Marriage Story
  • رایان جانسون برای فیلم Knives Out
  • بونگ جون هو و هان جین وان برای فیلم Parasite
  • کوئنتین تارانتینو برای Once Upon a Time in Hollywood
  • سارا هاسکینز، سوزانا فوگل، کیتی سیلبرمن و امیلی هلپرن برای فیلم Booksmart

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:

  • گرتا گرویگ برای فیلم Little Women
  • آنتونی مک‌کارتن برای فیلم The Two Popes
  • تاد فیلیپس و اسکات سیلور برای فیلم Joker
  • تایکا وایتیتی برای فیلم Jojo Rabbit
  • استیون زایلیان برای فیلم The Irishman

بهترین موسیقی اورجینال:

  • 1917
  • Jojo Rabbit
  • Joker
  • زنان کوچک
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین فیلم‌برداری:

  • The Lighthouse
  • 1917
  • Ford v Ferrari
  • The Irishman
  • Joker

فیلم 1917

بهترین تدوین:

  • Joker
  • Ford v Ferrari
  • The Irishman
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • Jojo Rabbit

بهترین طراحی صحنه:

  • Joker
  • 1917
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • The Irishman
  • Jojo Rabbit

بهترین طراحی لباس:

  • Judy
  • Jojo Rabbit
  • Little Women
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • The Irishman

بهترین آرایش مو و چهره‌پردازی:

  • Bombshell
  • Rocketman
  • Joker
  • Judy
  • 1917

JoJo Rabbit

بهترین صداگذاری:

  • 1917
  • Joker
  • Ford v Ferrari
  • Rocketman
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • Avengers: Endgame
  • Star Wars: The Rise of Skywalker
  • 1917
  • The Irishman
  • The Lion King

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی:

  • Grandad Was A Romantic
  • In Her Boots
  • The Magic Boat

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:

  • Azaa
  • Goldfish, Hector Dockrill
  • Kamali
  • Learning To Skateboard In A Warzone (If You’re A Girl)
  • The Trap, Lena Headey

مراسم بفتا 2020 قرار است به میزبانی گراهام نورتون در شب یکشنبه، ۲ فوریه ۲۰۲۰ (۱۳ بهمن ۱۳۹۸) در لندن برگزار شود.


منبع BAFTA BAFTA
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده