// دوشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱

Frozen 2 به دهمین انیمیشن یک میلیارد دلاری تاریخ تبدیل شد

دیزنی امسال یک بار دیگر هم رکورد خود و رکورد امسال را در تاریخ سینمای جهان شکست تا تعداد فیلم‌های یک میلیارد دلاری خود و فیلم‌های یک میلیارد دلاری کل سال ۲۰۱۹ میلادی را به ترتیب به اعداد شش و هشت برساند.

اثر جدید استودیوی انیمیشن‌سازی والت دیزنی یا همان انیمیشن Frozen 2 به کارگردانی کریس باک و جنیفر لی به‌تازگی تبدیل به ششمین فیلم دیزنی در سال جاری میلادی شده است که مجموع فروش جهانی آن یک میلیارد دلار را نیز پشت سر می‌گذارد. این فیلم که کمی قبل مجموع فروش داخلی خود را به ۳۶۶.۵ میلیون دلار رساند و در کشورهای خارجی هم حدودا تا این لحظه ۶۶۶ میلیون دلار کسب کرده است، حالا فروش جهانی یک میلیارد و ۳۲ میلیون دلاری خودش را جشن می‌گیرد. اگر «شیرشاه» (Lion King) جدید دیزنی را نه یک انیمیشن که یک فیلم لایواکشن به حساب بیاورید، قسمت اول «فروزن» همچنان با مجموع فروش جهانی ۱.۲۸ میلیارد دلاری خود (بدون احتساب نرخ تورم) پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ است. با اینکه به سختی می‌شد نسبت به موفقیت دنباله‌ی آن انیمیشن تحسین‌شده و برنده‌ی اسکار شک کرد، خیلی‌ها هم انتظار نداشتند که «فروزن 2» به این سرعت و طی سه هفته و چند روز فاصله‌ی خود با قسمت اول را به کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار برساند.

شاهزاده آنا با بازی کریستن بل و ملکه السا با بازی ایدینا منزل همراه یا در مقابل شخصیت‌هایی اجراشده توسط جاناتان گروف، جاش گد، سانتونیو فونتانا، ایوان ریچل وود و استرلینگ کی. براون در «فروزن 2» به استقبال داستان‌هایی می‌روند که حتی مناطقی خارج از سرزمین تحت حکم‌فرایی آن‌ها یعنی Arendelle را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند. هنگام نگاه انداختن به فروش این فیلم در کشورهای خارجی می‌شود متوجه شد که به ترتیب چین با ۱۱۱.۵ میلیون دلار، کره‌جنوبی با ۸۵.۴ میلیون دلار، ژاپن با ۶۷.۳ (Frozen 2 همین حالا پرفروش‌ترین انیمیشن در تاریخ گیشه‌ی سینماهای ژاپن است)، بریتانیا با ۴۹.۶ میلیون دلار، آلمان با ۳۹.۹ میلیون دلار و فرانسه با ۳۷ میلیون دلار بیشترین نقش را در رسیدن فیلم جدید والت دیزنی و کل استودیوی فیلم‌سازی دیزنی به این رکورد تازه داشته‌اند.

انیمیشن Frozen 2

همچنین همان‌گونه که گفته شد نه‌تنها اکنون دیزنی به خاطر Frozen 2 رکورد بزرگ شش فیلم یک میلیارد دلاری در یک سال را کسب کرده است، بلکه حالا خود سال ۲۰۱۹ میلادی هم از نظر داشتن فیلم‌هایی یک میلیاردی در تعداد با قدرت رکورددار است. هفت فیلم دیگر فهرست فیلم‌های یک میلیارد دلاری امسال هم به ترتیب  Avengers: Endgame (پرفروش‌ترین فیلم تاریخ بدون احتساب نرخ تورم با ۲.۷۹ میلیارد دلار فروش جهانی)، The Lion King (با ۱.۶۵ میلیارد دلار فروش جهانی)، Spider-Man: Far From Home (با ۱.۳۱ میلیارد دلار فروش جهانی)، Captain Marvel (با ۱.۱۲ میلیارد دلار فروش جهانی)، Toy Story 4 (با ۱.۰۷ میلیارد دلار فروش جهانی)، Joker (با ۱.۰۶ میلیارد دلار فروش جهانی) و Aladdin (با ۱.۰۵ میلیارد دلار فروش جهانی) هستند.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده