// پنجشنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱

گزارش فروش سینمای ایران؛ هزارتو صدرنشین ماند

در گزارش این هفته تداوم صدرنشینی فیلم سینمایی هزاتو را داریم و درکنار آن از دیگر‌ فیلم‌های گیشه صحبت کرده‌ایم. با زومجی همراه باشید.

به نظر می‌رسد سینمای ایران از چندماه کم فروغِ گذشته عبور کرده است. چرا که فیلم‌های تازه‌اکران میلیاردی از راه رسیده‌اند و علاوه‌بر این، فیلم‌هایی دیگر نیز در مسیر اکران هستند. فیلم‌هایی که شانس بالایی برای فروش دارند. مدتی بود که فیلم‌های ایرانی، حتی پرفروش‌های‌شان هم در هفته بیش از یک میلیارد تومان نمی‌فروختند. در این هفته اما «هزارتو» ساخته امیرحسین ترابی را داریم که در دومین هفته نمایش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروخته است. «هزارتو» در این هفته ۱۴۷ سینما داشت. فیلم سینمایی «هزارتو» با بازی شهاب حسینی حالا به مجموع فروش ۲ میلیارد و ۶۳۸ میلیون تومان رسیده است. از عوامل فروش بالای فیلم سینمایی «هزارتو» می‌توان به شهاب حسینی اشاره کرد که بالاخره به غیبت خود در سینمای ایران و فیلم‌های مورد توجه پایان داده است. فیلم سینمایی «هزارتو» در بالای جدول رقیبی به نام «مطرب» را خواهد داشت. فیلم سینمایی «مطرب» با بازی پرویز پرستویی و کارگردانی مصطفی کیایی ساخته شده است. این فیلم ایرانی به‌زودی اکران خواهد شد و  المان‌های عامه‌پسندی مانند «کمدی» و «بازیگر زن خارجیِ بدون حجاب» را دارد و یکی از شانس‌های دست‌یافتن به فروش بالا محسوب می‌شود. رتبه دوم این هفته در اختیار فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز۲: رد خون» ساخته محمدحسین مهدویان است. این فیلم ایرانی طی ششمین هفته اکران ۱۷۳ سینما در اختیار داشته است. «ماجرای نیمروز۲: رد خون» در این هفته ۶۳۰ میلیون تومان فروخت. ساخته جدید محمدحسین مهدویان تاکنون به مجموع فروش ۵ میلیارد و ۷۱ میلیون تومان دست پیدا کرده است.

فیلم مسخره باز

سومین فیلم جدول فروش این هفته «مسخره باز» ساخته همایون غنی زاده است. فیلمی با حضور صابر ابر، علی نصیریان، هدیه تهرانی، رضا کیانیان و بابک حمیدیان. اولین فیلم سینمایی همایون غنی زاده در هفته گذشته که چهارمین هفته نمایش آن محسوب می‌شد، ۱۰۰ سینما در اختیار داشت. «مسخره باز» در این هفته به درآمد هفتگی ۵۹۳ میلیون تومان دست پیدا کرد. این فیلم ایرانی تاکنون به درآمد کلی ۲ میلیارد ۷۵۴ میلیون تومان رسیده است. در رتبه چهارم این هفته، «کلوب همسران» ساخته‌ی مهدی صباغ زاده را داریم. فیلمی که برای پنجمین هفته اکران ۹۸ سینما داشت و ۲۷۳ میلیون تومان فروخت. فیلم سینمایی «کلوب همسران» تاکنون ۲ میلیارد و ۶۶۶ میلیون تومان فروخته است. در رتبه پنجم این هفته فیلم سینمایی «درخونگاه» ساخته سیاوش اسعدی را داریم. «درخونگاه» در این هفته که پنجمین هفته اکرانش ۱۰۱ سینما در اختیار داشت. «درخوگاه» با بازی امین حیایی در این هفته ۱۹۱ میلیون تومان فروخت. فیلم سینمایی «درخونگاه» حالا به مجموع فروش یک میلیارد و ۲۴۴ میلیون تومان فروخته است. در ادامه نیز به رسم هفته‌های گذشته به مرور جدولیِ ده فیلم پرفروش هفته گذشته پرداخته‌ایم.

ده فیلم پرفروش هفته گذشته

رتبهنام فیلمهفتهتعداد سینمافروش هفتگیمجموع فروش
۱هزارتو۲۱۴۷۱,۷۰۰,۹۳۱,۰۰۰۲,۶۳۸,۷۴۰,۰۰۰
۲ماجرای نیمروز۲: رد خون۶۱۷۳۶۳۰,۲۱۴,۰۰۰۵,۰۷۱,۵۳۸,۰۰۰
۳مسخره باز۳۱۰۰۵۹۳,۰۳۱,۰۰۰۲,۷۵۴,۰۷۰,۰۰۰
۴کلوپ همسران۷۹۸۲۷۳,۰۴۰,۰۰۰۲,۶۶۶,۴۴۲,۰۰۰
۵درخونگاه۵۱۰۱۱۹۱,۳۶۸,۰۰۰۱,۲۴۴,۰۰۰,۰۰۰
۶سال دوم دانشکده ۵۷۱۹۷,۷۳۲,۰۰۰۸۷۲,۸۴۲,۰۰۰
۷سرخپوست۲۲۱۵۴۸,۰۳۹,۰۰۰۱۴,۹۶۶,۴۳۸,۰۰۰
۸ایده اصلی۱۳۱۹۴۵,۳۴۷,۰۰۰۴,۱۱۸,۷۵۱,۰۰۰
۹ایکس لارج۱۹۱۹۳۳,۵۳۳,۰۰۰۶,۳۰۲,۳۰۴,۰۰۰
۱۰مردی بدون سایه۷۲۶۳۲,۹۱۰,۰۰۰۱,۲۹۷,۱۴۵,۰۰۰


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده