نویسنده: رضا علمی
// چهار شنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۴

پروژه جدید کارگردان فیلم Doctor Sleep مشخص شد

مایک فلناگان، کارگردان و نویسنده فیلم Doctor Sleep، همکاری مجددی با نتفلیکس خواهد داشت و سریالی ترسناک را کارگردانی خواهد کرد.

مایک فلناگان، کارگردان، تدوین‌گر و فیلمنامه‌نویس سینمای هالیوود، پله‌های ترقی را به‌سرعت طی می‌کند؛ کارگردانی که در ابتدا به‌سختی تماشاگران می‌توانستند با آثارش ارتباط برقرار کنند، اما این روزها تا نامی از وی برده می‌شود، بسیاری مشتاقانه منتظر پروژه بعدی این کارگردان بااستعداد هستند. شاید اولین فیلم معروف این کارگردان در ژانر ترسناک، فیلم Oculus (نورگیر) باشد که تماشاگران در انتهای آن مات و مبهوت شدند؛ فیلمی که با استقبال خوبی از سوی منتقدان همراه شد و نشان داد با کارگردانی متفاوت روبه‌رو هستیم. اما همکاری با سرویس استریم نتفلیکس (Netflix) بود که نظر همه را ۱۸۰ درجه نسبت به این کارگردان تغییر داد؛ از فیلم‌های با بودجهٔ پایین مثل Hush (هیس) و Gerald’s Game (بازی جرالد) گرفته تا آخرین ساختهٔ این کارگردان که فیلم مورد انتظار Doctor Sleep (دکتر اسلیپ) است که باید آن را دنبالهٔ فیلم The Shining (درخشش) استنلی کوبریک خواند.

 سریال The Haunting of Hill House

اما شاید معروف‌ترین همکاری مایک فلناگان با سرویس استریم نتفلیکس، ساخت سریال فوق‌العاده The Haunting of Hill Hous (تسخیرشدگی خانه‌ هیل) باشد. سریال The Haunting of Hill House هم‌اکنون نیز روی سرویس استریم نتفلیکس قرار دارد و در ۱۰ قسمت تولید شد و بازیگرانی چون کارلا گوجینو، میخیل هایسمان، هنری توماس، الیزابت ریزر و کیت سیگل در آن حضور داشتند و به‌ایفای نقش پرداختند. تروِر میسی تهیه‌کنندگی اجرایی این مجموعه را بر عهده داشت. به احتمال فراوان عنوان فصل جدید The Haunting of Bly Manor (تسخیرشدگی خانه‌ٔ بلای مینور) خواهد بود و در سال ۲۰۲۰ روی آنتن نتفلیکس خواهد رفت. داستان سریال The Haunting of Hill House درباره زن و شوهری است که به‌همراه فرزندانشان در عمارتی بزرگ زندگی می‌کنند. فرزندان این خانواده با اتفاقات ترسناک زیادی روبه‌رو می‌شوند و هرگاه که این موضوع را به پدر و مادرشان می‌گویند، آن‌ها فکر می‌کنند که موضوع مهمی نیست و این رفتارها مربوط به تخیل و ترس کودکانه می‌شود. تا اینکه یک شب مادر خانواده تسخیر می‌شود و پدر خانواده به همراه فرزندانش برای همیشه آن مکان را ترک می‌کنند. نزدیک ۳ دهه از آن ماجرا می‌گذرد و پدر خانواده هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای برای مرگ همسرش پیدا نمی‌کند. حال هر کدام از آن بچه‌ها بزرگ شده و زندگی مستقل خود را دارند اما هنوز با خاطرات آن زمان دست‌وپنجه نرم می‌کنند و هر کدام به‌نحوی با گذشتهٔ خود باید روبه‌رو شوند و سرنوشت خوبی نیز در انتظار آن‌ها نیست و اتفاقات تلخ زیادی در طول داستان به تصویر کشیده می‌شود.

داستان این سریال در مورد جزیره‌ای دورافتاده است که ساکنین آن حوادث غیرعادی را تجربه می‌کنند و طالع ترسناکی در این جزیره وجود دارد

حال بار دیگر مثلث مایک فلناگان، تروِر میسی و نتفلیکس شکل گرفته است و سریال ۷ قسمتی با عنوان Midnight Mass (آشوب نیمه‌شب) را روی آنتن خواهند برد. داستان این سریال در مورد جزیره‌ای دورافتاده است که ساکنین آن حوادث غیرعادی را تجربه می‌کنند و طالع ترسناکی در این جزیره وجود دارد. این اتفاقات رخ می‌دهند تا زمانی که کشیش جوانی به این شهر کوچک می‌رسد و داستان سروشکل جدیدی می‌گیرد.

کارگردانی این سریال را مایک فلناگان بر عهده داشت و وی به‌همراه تروِر میسی، تهیه‌کنندگان اجرایی پروژه نیز خواهند بود؛ این دو نفر در فصل دوم سریال The Haunting of Hill House که عنوان آن در بالا ذکر شده است نیز همکاری دارند. در فصل دوم این سریال، ویکتوریا پدروتی حضور دارد و این مجموعه براساس رمان گوتیک ترسناکی به قلم هنری جیمز، ساخته می‌شود.

چندی پیش شرکت برادران وارنر (Warner Bros) اولین تیزر تریلر فیلم Doctor Sleep را منتشر کرد. این فیلم ترسناک در واقع دنباله فیلم The Shining است؛ داستان فیلم Doctor Sleep روایتگر زندگی دنی تورنس، پسر جک تورنس است که اکنون نزدیک به ۴۰ سال سن دارد و هنوز هم تحت تأثیر اتفاقات رخ داده در دوران کودکی خود، در هتلی که اتفاقات فیلم The Shining در آن جریان داشت، است. فشار روحی و روانی زیاد باعث الکلی شدن دنی شده است، اما در نهایت او الکل را ترک می‌کند و قدرت‌های دوران کودکی خود را به دست می‌آورد و ارتباطی روحی و روانی با دختری جوان برقرار می‌کند که آن دختر مورد هدف گروهی از اشخاص با توانایی‌های مشابه دنی تورنس، قرار گرفته است. داستان فیلم Doctor Sleep ارتباط مستقیمی با اتفاقات رخ‌داده در فیلم The Shining خواهد داشت.

ربکا فرگوسن، زان مک‌ کلارنون، کایلی کوران، کارل لامبلی، الکس اسو، امیلی آلین لیند، شلی دووال، جاسلین داناهیو، جیکوب ترمبلی، کلیف کرتیس و بروس گرینوود، دیگر بازیگرانی هستند که در فیلم Doctor Sleep حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم Doctor Sleep برای اکران در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۷ آبان ماه ۱۳۹۸) برنامه‌ریزی شده است.


منبع Collider
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده