// پنجشنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۸

گزارش فروش سینمای ایران؛ رکورد جدید متری شیش و نیم

در گزارش فروش این هفته از صدرنشینی «تگزاس ۲» و عبور «متری شیش و نیم» از رکورد تعداد تماشاگران «فروشنده» صحبت کرده‌ایم.

گیشه سینمای ایران به زودی میزبان فیلم‌های تازه‌ای خواهد بود. این فیلم‌ها در ابتدا در نوبت ماه رمضان و سپس در نوبت عید فطر اکران خواهند شد. گیشه سینمای ایران اکنون اما در حال گذراندن یک روال معمول است. در هفته گذشته فیلم سینمایی «تگزاس ۲»، ساخته مسعود اطیابی در سومین هفته اکرانش روی پرده رفت. این فیلم سینمایی در هفته گذشته ۱۴۰ سینما در اختیار داشت. «تگزاس ۲» که ادامه «تگزاس» محسوب می‌شود در این هفته ۲ میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان فروخت. فیلم سینمایی «تگزاس ۲» با بازی سام درخشانی و پژمان جمشیدی تاکنون به فروش کلی ۷ میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومان دست پیدا کرده است. این فیلم سینمایی احتمالا درآمد قابل توجه‌ای در گیشه کسب کند. «تگزاس ۲» اما برای کسب این درآمد رقیبی جدی به نام «سامورایی در برلین» نیز دارد.

تگزاس ۲

رتبه دوم این هفته در اختیار «متری شیش و نیم»، ساخته سعید روستایی است. «متری شیش و نیم» در هفتمین هفته اکرانش در ۱۷۷ سینما روی پرده رفت. این فیلم سینمایی در این هفته یک میلیارد و ۴۲۶ میلیون تومان فروخت. «متری شیش و نیم» با این حساب به فروش ۲۳ میلیارد و ۴۶۱ میلیون تومان دست پیدا کرد. این فیلم ایرانی اکنون با عبور از «رحمان ۱۴۰۰» پرفروش‌ترین فیلم سال ۹۸ است. «متری شیش و نیم» مدتی پیش از نظر ریالی از فیلم سینمایی «فروشنده» عبور کرده بود. این فیلم سینمایی حالا از نظر تعداد مخاطب نیز «فروشنده»، ساخته اصغر فرهادی را پشت سر گذاشته است. «متری شیش و نیم» تاکنون بیش از دو میلیون بیننده داشته است. رتبه سوم این هفته در اختیار فیلم «چهار انگشت»، ساخته حامد محمدی است. این فیلم سینمایی در هفتمین هفته اکرانش ۱۴۹ سینما در اختیار داشت. ساخته جدید حامد محمدی در این هفته ۵۹۴ میلیون تومان فروخت. مجموع درآمد این اثر حالا به ۹ میلیارد و ۸۸۱ میلیون تومان رسیده است. «چهار انگشت» احتمالا آخرین هفته‌های فروش بالا را تجربه می‌کند.

متری شیش و نیم پیمان معادی

رتبه چهارم این هفته در اختیار ساخته جدید مسعود ده نمکی یعنی «زندانی‌ها» است. این فیلم سینمایی در این هفته ۱۱۴ سینما در اختیار داشت. ساخته جدید ده‌نمکی در این هفته ۳۹۹ میلیون تومان فروخته است. مجموع درآمد «زندانی‌ها» حالا به ۴ میلیارد و ۲۸۶ میلیون تومان رسیده است. رتبه پنجم این هفته اما در اختیار فیلم سینمایی «پیشونی سفید ۳»، ساخته سید جواد هاشمی است. این فیلم سینمایی که اکنون هفته هفتم اکران را پشت سر گذاشته است، در هفته گذشته ۱۵۲ سینما داشت. «پیشونی سفید ۳» در این هفته ۳۱۶ میلیون تومان فروخته است. این فیلم سینمایی حالا به مجموع درآمد ۲ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان رسیده است. شما در ادامه می‌توانید آمار دَه فیلم پرفروش هفته گذشته را مرور کنید.

ده فیلم پرفروش هفته گذشته

ردیفنام فیلمهفتهفروش هفتگیفروش کل
۱تگزاس 2۳۲,۱۷۵,۴۱۰,۰۰۰۷,۲۱۲,۹۳۱,۰۰۰
۲متری شیش و نیم۷۱,۴۲۶,۸۴۲,۰۰۰۲۳,۴۶۱,۰۹۶,۰۰۰
۳چهار انگشت۷۵۹۴,۹۱۵,۰۰۰۹,۸۸۱,۹۱۵,۰۰۰
۴زندانی‌ها۷۳۹۹,۲۹۰,۰۰۰۴,۲۸۶,۴۳۹,۰۰۰
۵پیشونی سفید ۳۷۳۱۶,۴۶۰,۰۰۰۲,۷۴۰,۳۹۷,۰۰۰
۶ژن خوک۷۲۱۶,۴۶۳,۰۰۰۲,۹۷۵,۰۹۲,۰۰۰
۷غلامرضا تختی۷۱۶۴,۵۶۴,۰۰۰۱,۸۳۶,۱۵۴,۰۰۰
۸آشغال‌های دوست داشتنی۱۲۲۰,۹۰۹,۰۰۰۳,۷۷۵,۰۵۵,۰۰۰
۹جن زیبا۱۲۳,۲۵۲,۰۰۰۱,۱۴۱,۵۱۶,۰۰۰
۱۰پارادایس۱۵۲,۰۴۵,۰۰۰۴,۵۲۹,۴۷۶,۰۰۰


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده