نویسنده: رضا علمی
// دوشنبه, ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۸

تاد فیلیپس فیلمنامه فیلم جوکر را حین مراحل تولید بازنویسی کرده است

زازی بیتز، بازیگر نقش سوفی دوموند در فیلم مورد انتظار Joker (جوکر)، در سخنانی اعلام کرد که تاد فیلیپس در اواسط پروژه، فیلمنامه را بازنویسی کرده است.

تمام آن چیزی که از فیلم جوکر می‌دانیم این است که این فیلم قرار است به منشا داستانی شخصیت جوکر بپردازد و اتفاقات این فیلم در دههٔ ۸۰ میلادی جریان دارد. این فیلم داستان آرتور فلک را روایت می‌کند که دلقک یک سیرک است. گفته می‌شود که این فیلم مشابه دیگر فیلم‌های دی‌ سی (DC) نخواهد بود و بیشتر به فیلم‌های مارتین اسکورسیزی مانند فیلم Taxi Driver (راننده تاکسی) و فیلم The King of Comedy (سلطان کمدی)، شباهت خواهد داشت. تصاویری از فرار جوکر در مترو منتشر شده است و مردم هم وحشت‌زده‌اند؛ اما اینکه داستان از چه قرار است، مشخص نیست و حال در خبر جدید متوجه شدیم که تاد فیلیپس در اواسط پروژه، فیلمنامه را از نو به رشتهٔ تحریر درآورده است و شاید همین اندازه اطلاعاتی که داریم نیز ناقص باشد.

Zazie

زازی بیتز، بازیگر نقش سوفی دوموند در مصاحبه با MTV News فاش ساخت که فیلمنامه‌ٔ تاد فیلیپس و اسکات سیلور در اواسط مراحل تولید فیلم، بازنویسی شده است؛ این کار تقریباً یک روز قبل از فیلمبرداری صحنه‌ها صورت می‌گرفت.

صحبت‌های زازی بیتز را در این رابطه با هم می‌خوانیم:

فیلمنامهٔ فیلم Joker عالی بود. همهٔ فیلمنامه را هنگام مراحل فیلمبرداری فیلم بازنویسی کردیم. در واقع ما کاری را انجام دادیم که تاد در موردش هیجان‌زده بود؛ بازنویسی فیلمنامه را شب انجام می‌داد و فردا جلوی دوربین بودیم. هنگام گریم کردن، خط‌های اضافه‌شده یا تغییر داده‌شده را حفظ می‌کردیم و بعد جلوی دوربین آن‌ها را تمرین می‌کردیم و سه هفتهٔ بعد دوباره می‌رفتیم جلوی دوربین و از نو مراحل فیلمبرداری را انجام می‌دادیم. مجبور بودیم همهٔ کارها را دوباره انجام دهیم و از آنجایی که واکین فینیکس خیلی وزن کم کرده بود، نمی‌شد همیشه این کار را انجام داد؛ با این حال تاد توانست راه حلی برای این مشکل پیدا کند.

واکین فینیکس در نقش آرتور فلک ملقب به جوکر، رابرت دنیرو در یک نقش مهم، برت کالن در نقش توماس وین، زازی بیتز در نقش سوفی دوموند، فرانسیس کانروی در نقش پنی (مادر جوکر)، مارک مارون، گلن فلشلر، داگلاس هاج در نقش آلفرد پنی‌ورث، دانته پریرا اولسون در نقش بروس وین، شیا ویگهام و بیل کمپ، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Joker حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلمنامه‌ٔ تاد فیلیپس و اسکات سیلور در اواسط مراحل تولید فیلم، بازنویسی شده است؛ این کار تقریباً یک روز قبل از فیلمبرداری صحنه‌ها صورت می‌گرفت

تاد فیلیپس که آثاری چون مجموعه The Hangover (هنگ‌اور)، War Dogs (سگ‌های جنگ) و Due Date (موعد مقرر) را در کارنامه خود دارد، وظیفه نویسندگی و کارگردانی این فیلم مستقل و خارج از دنیای سینمایی دی سی را بر عهده گرفته است. اسکات سیلور، نویسنده فیلم 8Mile، به فیلیپس در نوشتن فیلمنامه فیلم Joker کمک کرده است. فیلمبرداری این فیلم را لارنس شر (مدیر فیلمبرداری فیلم‌های Godzilla: King of the Monsters و سه‌گانهٔ The Hangover) انجام داده است. طراحی تولید این پروژه بر عهدهٔ مارک فریدبرگ بوده است که در کارنامهٔ خود طراحی تولید فیلمی چون Selma (سلما) را دارد. جف گروس (تدوینگر آثاری چون War Dogs و The Hangover Part III)، تدوینگر فیلم تاد فیلیپس بوده است و مارک بریجز (طراح لباس فیلم‌های مطرحی چون The Artist و Phantom Thread) که جایزه اسکار را نیز به خانه برده است، طراحی لباس فیلم Joker را بر عهده داشته است. بردلی کوپر و تاد فیلیپس از جمله تهیه‌کنندگان این فیلم هستند. ریچارد باراتا، جوزف گارنر و بروس برمن نیز تهیه‌کنندگی اجرایی فیلم جدید و مستقل کمپانی دی‌سی را بر عهده داشته‌اند. 

لازم است یادآوری کنیم این فیلم اختصاصی از شخصیت جوکر، هیچ ارتباطی با دنیای سینمایی دی‌سی و نسخه‌ای از شاهزاده‌ٔ جرم و جنایت که توسط جرد لتو ایفا شده بود، ندارد. همچنین علاوه بر این، گفته شده که این فیلم، هیچ تأثیری روی نحوه‌ٔ ایفای نقش جرد لتو در آثار آیندهٔ دی‌سی ندارد؛ آثاری مانند فیلم Suicide Squad 2 (جوخه انتحاری ۲) و فیلم اختصاصی دیگری از شخصیت جوکر که در دنیای سینمایی دی‌سی ساخته می‌شود.

فیلم Joker قرار است در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۹ (۱۲ مهر ماه ۱۳۹۸) روی پرده‌ٔ سینما برود.


منبع Collider
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده