نویسنده: مسیح کریمی
// دوشنبه, ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵

Aquaman رسما به پر فروش ترین فیلم کمپانی DC تبدیل شد

Aquaman با عبور از فیلم The Dark Knight Rises رسما به پر فروش‌ترین فیلم اقتباس شده از دنیای DC در سراسر جهان تبدیل شده است.

ماه گذشته بود که فروش جهانی فیلم Aquaman (آکوامن) رسما از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد تا به رکوردی فوق العاده در دنیای سینمایی دی سی (DC) دست پیدا کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، این فیلم به رکورد جدیدی دست یافته است. طبق آماری که وب‌سایت باکس آفیس موجو منتشر کرده، فروش جهانی فیلم Aquaman از مرز ۱.۰۹ میلیارد دلار عبور کرده تا فروش جهانی این فیلم رسما از فیلم The Dark Knight Rises (شوالیه تاریکی برمی‌خیزد) به کارگردانی کریستوفر نولان با فروش ۱.۰۸ میلیارد دلار عبور کند و فیلم آکوامن به پر فروش‌ترین فیلم اقتباس شده از دنیای DC تبدیل شود.

در یک مقایسه کوتاه، فیلم Man of Steel (مرد پولادین) که آخرین فیلم مستقل شخصیت سوپرمن است، بیش از ۶۶۸ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرده بود و فیلم Wonder Woman (زن شگفت‌‌انگیز) نیز توانسته بیش از ۸۲۱ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کند. همچنین عملکرد فیلم Aquaman از فیلم‌های دیگری مثل فیلم Justice League (لیگ عدالت) با فروش ۶۵۷.۹ میلیون دلار و فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice (بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت) با فروش بیش از ۸۷۳ میلیون دلار، بسیار بهتر بوده است. در حال حاضر فروش داخلی فیلم Aquaman به بیش از ۳۱۶.۵ میلیون دلار افزایش پیدا کرده و در صورت حفظ این روند، فیلم آکوامن احتمالا به دومین فیلم پر فروش دنیای سینمایی DC در آمریکای شمالی نیز تبدیل خواهد شد.

جیسون موموآ در نقش آرتور کوری (آکوامن)، امبر هرد در نقش ملکه مرا، پاتریک ویلسون در نقش اورم ماریو (اوشن مستر)، نیکول کیدمن در نقش آتلانا، یحیی عبدل متین دوم در نقش بلک مانتا، تمورا موریسون در نقش توماس کوری، ویلم دفو در نقش نیودیس ولکو، دولف لاندگرن در نقش شاه نرئوس، لودی لین در نقش مارک، گراهام مک‌تاویش، رندل پارک در نقش دکتر استیون شین و مایکل بیچ در نقش جسی کین، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Aquaman حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند. کارگردانی این فیلم بر عهده جیمز وان بوده است.


منبع Collider
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده