نویسنده: رضا علمی
// یکشنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳

خالق سریال The Walking Dead سریالی جدید خواهد ساخت

رابرت کرکمن، یکی از خالقین سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)، قرارداد همکاری در ساخت سریالی جدید با عنوان 5 Years را به امضاء رساند.

تقریباً یک دهه از پخش سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) شبکه AMC می‌گذرد و دیگر همگی با دنیای ترسناک و پساآخرالزمانی و گاه کلیشه‌ای این مجموعه آشنا هستیم. حال گویا یکی از خالقین این سریال تصمیم به همکاری با سازندگان مجموعهٔ تلویزیونی جدید با عنوان 5 Years (پنج سال) گرفته است؛ کمپانی اسکای‌باند (Skybound) رابرت کرکمن به‌زودی با کمپانی ای‌وان اینترتینمنت (eOne Entertainment) همکاری خود را برای تولید و پخش نوع متفاوتی از داستان‌سرایی مجموعه‌های پساآخرالزمانی، آغاز خواهد کرد.

طبق گزارش سایت دِدلاین، مجموعهٔ تلویزیونی 5 Years بر اساس داستانی از رابرت کرکمن خواهد بود که روایتگر سرنوشت جامعه‌ای در پنج سال پیش از برخورد شهاب سنگ به زمین و نابودی این سیاره است.

گویا خط داستانی این مجموعه با آنچه که تاکنون بینندگان تلویزیونی دیده‌اند بسیار متفاوت است، البته منظور اینجا بینندگان جهانی است و هر منطقه از جهان داستان خاص خود را خواهد داشت و نویسندگان مختلف، روایات متفاوتی خواهند داشت و با توجه به فرهنگ، بازار و دیگر عناصر تأثیرگذار در افزایش تعداد بینندگان، این مجموعه به زبان‌های مختلف و همچنین در اشکال مختلف به تصویر کشیده خواهد شد. با این تصمیم سازندگان، مردم هر منطقه از دنیا می‌توانند با توجه به فرهنگ خود، داستان متفاوت از دیگر نقاط جهان را تماشا کنند که در نوع خود جالب است. طرفداران پروپاقرص هم می‌توانند همهٔ نسخه‌ها را در بازار پیدا کنند تا چیزی از زیر دستشان در نرود.

طبق همان گزارش سایت دِدلاین، تاکنون قرار بر این شده است که کشورهای کره جنوبی، انگلستان، آمریکای لاتین، آلمان، هند، چین و ایتالیا، نسخهٔ مخصوص به خود را داشته باشند.

رابرت کرکمن در این رابطه به سایت دِدلاین چنین گفت:

یکی از بزرگ‌ترین اهداف ما در کمپانی اسکای‌باند این است که فضایی را برای خالقین داستان فراهم آوریم تا بتوانند داستان‌های چندبخشی و پیچیده را خلق کنند. کار روی پروژهٔ 5 Years، تجربه‌ای استثنایی است، چون این فرصت را در اختیار ما قرار می‌دهد تا ببینیم چطور کارگردانان و نویسندگان سراسر دنیا می‌توانند داستانی با هسته‌ای یکسان را به‌صورت متفاوت روایت کنند. از همکاری با کمپانی حرفه‌ای ای‌وان اینترتینمنت در این پروژه بسیار هیجان‌زده‌ایم.

پیتر میچلی، رئیس بخش استراتژی کمپانی ای‌وان اینترتینمنت نیز در این رابطه چنین گفت:

نمی‌توانستیم این موقعیت همکاری را که بسیار پروژه‌ای خلاقانه است و تولیدکنندگان محلی و چندزبانه را در روایت یک داستان خاص به اشکال مختلف درگیر می‌کند، به‌سادگی از دست بدهیم. استعداد رابرت کرکمن در این زمینه که دنیاهایی را خلق می‌کند و آن‌ها را به یکدیگر از طریق روایات مختلف ارتباط می‌دهد، هیجان‌انگیزترین بخش کار ماست که منتظر آن هستیم و بسیار علاقمندیم که زودتر همکاری خود را با کمپانی اسکای‌باند برای ساخت مجموعهٔ تلویزیونی 5 Years آغاز کنیم.

کمپانی ای‌وان اینترتینمنت پخش جهانی سریال The Walking Dead را بر عهده دارد و بعید است سریال جدید به دست شبکه AMC بیافتد. از طرفی هم رابرت کرکمن به‌تازگی قراردادی را با آمازون به امضاء رسانده است. انتظار می‌رود این سریال در پنج فصل تولید و ساخته شود.

نویسندگان مختلف، روایات متفاوتی خواهند داشت و با توجه به فرهنگ، بازار و دیگر عناصر تأثیرگذار در افزایش تعداد بینندگان، این مجموعه به زبان‌های مختلف و همچنین در اشکال مختلف به تصویر کشیده خواهد شد

در مورد فصل نهم سریال The Walking Dead نیز بگوییم این سریال قرار است بیننده را به یک‌ونیم سال بعد از وقایع فصل هشتم سریال ببرد؛ جایی که ناجیان و اعضای الکساندریا با همکاری یکدیگر و نگاه به گذشته، تحت رهبری عادلانه ریک، سعی در ساخت آینده‌ای متمدن دارند. اما دنیایی که آن‌ها می‌شناختند مدام در حال تغییر است، نوع بشر نیز به سمت سقوط اخلاقی حرکت می‌کند و اخلاق جای خود را به غریزه و نیاز انسان می‌دهد، محیط در حال تغییر است و چالش‌های جدیدی جلوی روی ریک و دوستانش قرار خواهند گرفت. اندرو لینکلن، نورمن ریداس، لورن کوهن، دانای گوریرا، ملیسا مک‌براید، آلانا مسترسن، جیمز مک درمیت، کریستین سراتوس، سث گیلیام و تام پین، از جمله بازیگرانی هستند که در فصل نهم سریال The Walking Dead حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند.

طبق خبری که چندی پیش سایت وِرایتی منتشر کرد، حدود ۴.۹ میلیون بیننده قسمت دوم فصل نهم سریال The Walking Dead را که The Bridge (پل) نام داشت، تماشا کرده‌اند و نمره ۲ از موسسه نیلسن در بازه سنی ۱۸ تا ۴۹ سال را دریافت کرده است. در واقع این میانگین نمره به پایین‌تر حد ممکن خود رسیده و این آمار در فصل اول ۲.۴ بوده است. در حال حاضر کمترین تعداد بیننده به قسمت دوم فصل اول سریال The Walking Dead با ۴.۷۱ میلیون بیننده تعلق دارد. قسمت هشتم فصل نهم نیز ۴.۸ میلیون بیننده داشته است و فعلاً رکوردار است. حدود ۶.۰۸ میلیون بیننده قسمت ابتدایی فصل نهم سریال The Walking Dead را تماشا کرده بودند که در مقایسه با قسمت پایانی فصل هشتم آن، شاهد افت قابل توجه تعداد بیننده بودیم و حال قسمت دوم و هفتم فصل نهم با حدود ۲۰ درصد کاهش تعداد بیننده مواجه شده و همچنین پایین‌ترین نمره را از آمار نیلسن دریافت کرده است.


منبع Comicbook
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده