نویسنده: مسیح کریمی
// شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۶

مایکل کین از پایان فیلم Inception می‌گوید

مایکل کین در مصاحبه جدید خود در مورد چیزی کریستوفر نولان در مورد پایان فیلم Inception به او گفته بود، صحبت کرد.

این خبر، پایان فیلم Inception را برای شما فاش می‌کند

حدود ۸ سال پیش فیلم Inception (تلقین) به کارگردانی کریستوفر نولان، به‌روی پرده‌های سینما رفت و با تحسین منتقدان و تماشاگران مواجه شد. با این حال، پایان فیلم بسیار بحث برانگیز بود و از آن زمان شاهد انتشار نظریه‌های مختلفی در مورد آن بودیم. حال در تازه‌ترین اخبار سینما و تلویزیون، مایکل کین در مورد پایان این فیلم صحبت کرده است. طبق خبری که وب‌سایت ایندیپندنت منتشر کرده، در حاشیه نمایش تابستانی Film4، فیلم Inception در روز ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد) نمایش داده شد و در طول آن کین به روی صحنه آمد و در مورد فیلم، رابطه خود با کریستوفر نولان و آنچه که نولان به او در مورد تمایز بین واقعیت و رویاها در فیلم گفته بود، صحبت کرد. کین گفت:

زمانی که من فیلمنامه فیلم Inception را دریافت کردم، کمی این فیلمنامه برای من مثل یک پازل بود و من به او (نولان) گفتم که نمی‌دانم چه زمانی از اتفاقات فیلم در رویا است و چه زمانی در فیلم در واقعیت جریان دارد؟ نولان گفت زمانی که تو در صحنه حضور داری، آن صحنه در واقعیت جریان دارد. پس من متوجه شدم اگر در یک صحنه من حضور داشته باشم، آن صحنه واقعیت است و اگر در آن من نباشم، آن صحنه رویا است.

inception

در صحنه پایانی فیلم Inception، شخصیت دام کاب با بازی لئوناردو دی‌ کاپریو، سرانجام با فرزندان خود ملاقات کرد، اما مشخص نبود که این صحنه در واقعیت جریان دارید یا بخشی از رویا است. در این صحنه توتم کاب روی میز بود و با توجه به قوانین فیلم، اگر توتم همیشه در حال چرخیدن باشد و چرخش آن به اتمام نرسد، او در یک رویا است و اگر در نهایت سقوط کند، او در واقعیت قرار دارد. با این حال، بسیاری در مورد واقعیت یا رویا بودن این صحنه اختلاف نظر دارند. برخی معتقد هستند با توجه به اینکه در صحنه پایانی فیلم، کاب حلقه عروسی را در دست ندارد و سرانجام می‌تواند صورت فرزندان خود را ببیند، پس این صحنه در واقعیت است و با توجه به صحبت‌های کین و شخصیت او که پدر کاب بود و در این صحنه حضور داشت، پس به نظر می‌رسد که این صحنه واقعا در واقعیت جریان داشته است.

همچنین نولان همیشه ترجیح داده است که پایان فیلم Inception مبهم باقی بماند و هیچگاه واقعیت یا رویا بودن این صحنه را رد یا تکذیب نکرده است. با این حال، کین جزئیات بیشتری را به اشتراک نگذاشت و ممکن است همه طرفداران فیلم را در مورد این صحنه قانع نکرده باشد. او همچنین از تجربه همکاری با نولان گفت و او را ستایش کرد. کین گفت:

من او را به نوعی به‌عنوان خوش شانسی خودم می‌دانم، چرا که زمانی که من در آستانه ۷۰ سالگی بودم و دنیا دیگر برای من داشت به پایان می‌رسید، او من را در فیلم Batman Begins (بتمن آغاز می‌کند) بازی داد و یک شروع دوباره را در بازیگری به من ایجاد کرد. در آن زمان فکر می‌کردم همه چیز در ۷۰ تا ۷۵ سالگی برای من به اتمام می‌رسد، اما پس از آن من در ۷ فیلم سینمایی بازی کردم که به بهترین فیلم‌های دوره‌ی بازیگری من تبدیل شدند.

Inception

نظر شما در مورد پایان فیلم Inception چیست؟ آیا صحبت کین شما را در مورد واقعیت بودن این صحنه قانع کرده است؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.


منبع IGN
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده