نویسنده: مهرداد داودی
// چهار شنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۵

فهرست سینماهای پرخطر تهران اعلام شد

معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتشنشانی شهر تهران فهرست ۲۴۳ ساختمان پرخطر شهر تهران را اعلام کرد. در این فهرست نام ۶ سینما نیز به چشم می‌خورد.

به‌تازگی معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران فهرست ساختمان‌های پرخطر شهر تهران را منتشر کرد. در میان این فهرست نام ۶ سینمای قدیمی نیز به چشم می‌خورد. محمود قدیری، معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی تهران در رابطه با سینماهای قدیمی و پرخطر شهر تهران گفت:

سینما تماشا، شاهد، سروش، ایران، پایتخت و صحرا سینماهایی هستند که برخی از آن‌ها سابقه پلمب نیز دارند و موارد ناایمنی آن‌ها اغلب به دلیل فرسودگی، فاقد سیستم اطفاء حریق، حوزه‌بندی حریق و... است و در لیست بناهای پرخطر به معاون دادستان ارائه شده‌اند.

او در ادامه با توجه به وضعیت فعلی این سینما‌ها اضافه کرد:

سینما تماشا، ایران و صحرا اقدامات لازم برای تأمین ایمنی را آغاز کرده‌اند، اما در مورد سایر سینماها اقدام خاصی انجام‌ نشده است.

او همچنین در قسمتی از صحبت‌هایش درباره سینماهای تازه‌ساخت صحبت کرد. قدیری گفت:

کمیسیون ماده ۵ با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل و در آن نمایندگانی از فرمانداری، اداره اماکن، وزارت مسکن و شهرسازی، نماینده اتحادیه سینماداران، نماینده وزارت ارشاد، شهرداری تهران و سازمان آتش‌نشانی حضور دارند و در آن تمام سینماها قبل از بهره‌برداری از ابعاد مختلف بررسی و در حوزه ایمنی به سازمان آتش‌نشانی ارجاع می‌شوند.

معاون حفاظت و پیشگیری سازمان سینمایی دلیل دسته‌بندی این سینماها در اماکن پرخطر را مواردی مانند چوبی بودن پایه‌های صندلی‌ها، وجود فوم در تشک صندلی‌ها و نوع کفپوش این سینما‌ها اعلام کرد. او یکی از دلایل اساسی این دسته‌بندی را ورود تدریجی مراجعه‌کنندگان به سالن، خروج دسته‌جمعی آن‌ها هنگام حادثه، فضاهای تاریک، ناآشنا و دارای شیب اعلام کرد.


منبع ایسنا
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده