نویسنده: محمد شیرزاده
// چهار شنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۸

فیلم لایو اکشن Mulan یکی از گران‌ترین فیلم‌های سینمایی تاریخ خواهد بود

طبق جدیدترین گزارش‌ها، گفته می‌شود فیلم Mulan یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های تاریخ خواهد بود.

اقتباس لایو اکشن انیمیشن مولان توسط دیزنی قرار است بودجه‌ای بیش از ۲۹۰ میلیون دلار داشته باشد. منابع نزدیک به دیزنی اعلام کردند این فیلم که حالا در مرحله پیش تولید قرار دارد، بیش از ۲۹۰ میلیون دلار بودجه برای آن کنار گذاشته‌ شده است.

طبق گزارش این وبسایت صحنه‌های فیلمبرداری، بزرگ با مقیاس‌های عظیم خواهند بود و مراحل طراحی و ساخت صحنه‌ها نیز هزینه زیادی خواهند داشت. صحنه‌‎های فیلمبرداری این فیلم توسط افرادی تولید خواهد شد که صحنه‌های فیلم Thor: Ragnarok را خلق کردند.

برای مقایسه و درک بهتر می‌توان به این موضوع اشاره کرد که این استودیو چیزی نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار برای فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت (Avengers: Infinity War) خرج کرد که تقریبا هزینه ۴۵۰ هزار دلار در روز را برای استودیو به همراه داشت. اگر این هزینه ۲۹۰ میلیون دلاری فیلم مولان حقیقت داشته باشد پس جدیدترین اقتباس لایو اکشن دیزنی به یکی از گران‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما تبدیل خواهد شد.

پرهزینه‌ترین فیلم ساخته شده تاریخ دزدان دریای کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides) است که مبلغی در حدود ۳۷۸.۵ میلیون دلار روی آن خرج شده است و پس از آن انتقام جویان: عصر التران (Avengers: Age of Ultron) با ۳۶۵ میلیون دلار قرار دارد.

همچنین هزینه ساخت مولان بیش‌تر از هزینه ساخت فیلم‌هایی نظیر سریع و خشمگین ۸ (The Fate of the Furious) با ۲۵۰ میلیون دلار، جنگ ستارگان: نیرو بر می‌خیزد (Star Wars: The Force Awakens) با ۲۴۵ میلیون دلار و آواتار (Avatar) با ۲۳۷ میلیون دلار خواهد بود.

مولان را نیکی کارو براساس فیلمنامه‌ای از ریک جافا، آماندا سیلور، لارن هینک و الیزابت مارتین کارگردانی خواهد کرد. فیلم مولان با بازی لیو ییفئی در نقش مولان، دانی ین در نقش فرمانده تانگ و جت لی در نقش امپراتور در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۲۰ (۸ فروردین ۱۳۹۹) اکران خواهد شد.


منبع Comicbook
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده