// جمعه, ۱۷ فروردین ۹۷ ساعت ۲۱:۳۱

به تازگی شایعاتی مطرح شده مبنی بر اینکه قرار است یک پارک تفریحی (Theme Park) بر اساس مجموعه «ارباب حلقه ها» (The Lord of the Rings) ساخته شود.

ارباب حلقه ها یکی از بزرگ‌ترین و پرطرفدارترین مجموعه‌ها در دنیای رسانه است و به همین دلیل اصلا عجیب نیست که کمپانی‌های بزرگ به دنبال تصاحب امتیاز این مجموعه برای تولید محصولات خود با محوریت ارباب حلقه‌ها باشند. برای نمونه شرکت آمازون مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار را فقط به خاطر دریافت حق ساخت و انتشار سریال تلویزیونی بر اساس مجموعه The Lord of the Rings به مالکان دارایی تالکین پرداخت کرد. اکنون گزارشی منتشر شده که اعلام می‌کند کمپانی یونیورسال (Universal) قصد دارد در چهارمین پارک تفریحی‌اش که در فلوریدا ساخته می‌شود، بخشی را به ارباب حلقه‌ها اختصاص دهد.

این اطلاعات را وبلاگ Disney & More به نقل از منابع آگاه منتشر کرده است. علاوه بر این، وبسایت SlashFilm با پوشش این خبر اعلام کرده که وبلاگ نام برده‌شده، در گذشته هم اخبار مشابهی را در مورد تاسیس پارک‌های تفریحی منتشر کرده که درست از آب درآمده‌اند. به همین خاطر اطلاعات ارائه‌شده به‌وسیله Disney & More اگرچه رسمی نیستند، اما احتمال حقیقی بودن‌شان بسیار زیاد است.

از سوی دیگر این اولین بار نیست که خبری مبنی بر ساخته شدن یک پارک تفریحی بر اساس مجموعه ارباب حلقه‌ها منتشر می‌شود. در سال ۲۰۱۰ کمپانی یونیورسال طی یک نظرسنجی از مخاطبان خود پرسیده بود که آیا مایل هستند از طریق یک پارک تفریحی به سرزمین میانه سفر کنند؟ در توضیحات مربوط به این نظرسنجی آمده بود:

تصور کنید در دنیایی باشید که قبلا هرگز شبیه آن را ندیده‌اید: سرزمین میانه؛ یک دنیای باستانی و زیبا که به وسیله تالکین ساخته شده است و به عنوان بستری برای خلق دو اثر مشهور این نویسنده یعنی ارباب حلقه‌ها و هابیت شناخته می‌شود. به عنوان یک انسان در میان کوتوله‌ها، الف‌ها، اورک‌ها و هابیت‌ها قدم بزنید. تمام این شخصیت‌ها به‌صورت دقیق ساخته شده‌اند تا به کاراکترهایی که در کتاب‌ها و فیلم‌های مجموعه دیده‌ایم وفادار باشند. در این سرزمین شما نوع خاص و جذابی از گردش را تجربه می‌کنید؛ برخی از خاطره‌انگیزترین مکان‌های دنیای تالکین مثل خانه هابیتی بیلبو، قلعه آیزنگارد (قبل از ویرانی) و حتی دنیای سیاه موردور به همراه کوه نابودی در این سرزمین به شکل طبیعی بازسازی می‌شوند.

طبق گزارش Disney & More، چهارمین پارک تفریحی که یونیورسال در حال ساختن آن است، با اسم رمز Project 314 شناخته می‌شود. در این پارک تفریحی علاوه بر ارباب حلقه‌ها، ناحیه‌ای به اسم Super Nintendo World وجود خواهد داشت که به شرکت نینتندو و بازی‌های آن اختصاص دارد. در این گزارش آمده که کمپانی یونیورسال قصد دارد تا با سازندگان Pokemon برای اضافه کردن این مجموعه به پارک Super Nintendo World مذاکره کند. همچنین گفته می‌شود که هری پاتر و پارک ژوراسیک هم جزو ناحیه‌هایی هستند که در چهارمین پارک تفریحی یونیورسال وجود دارند.

Disney & More اعلام کرده که یونیورسال با سرعت زیادی در حال آماده‌سازی این پارک تفریحی است. طبق پیش‌بینی این وبلاگ، چهارمین پارک یونیورسال در سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ میلادی بازگشایی می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد کمپانی دیزنی با چالش بزرگی مواجه خواهد شد؛ چون پارک تفریحی بزرگ این شرکت در نزدیکی پارک یونیورسال واقع شده و دیزنی باید برای جلب توجه مخاطبانش هزینه‌های بیشتری را متحمل شود.


منبع GameSpot

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده