// جمعه, ۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳

فیلم کوتاه «نگاه» به کارگردانی فرنوش صمدی در جشنواره بروکسل بلژیک

فیلم کوتاه «نگاه» به کارگردانی فرنوش صمدی در بخش مسابقه بیست و یکمین جشنواره فیلم کوتاه بروکسل بلژیک اکران خواهد شد.

جشنواره فیلم کوتاه بروکسل بلژیک یکی از جشنواره‌های مقدماتی اسکار به شمار می‌رود. فیلم کوتاه «نگاه» در این جشنواره باید با فیلم‌های کوتاهی از کشورهای نروژ، کوزوو، امریکا، دانمارک، فرانسه، قطر، تونس، رومانی، اسپانیا، آلمان، کانادا، اتریش، کلمبیا، سوئیس، کره جنوبی، ترکیه، هلند، لبنان، انگلستان، فیلیپین، یونان، هند، سوئد، برزیل، کرواسی و آفریقای جنوبی به رقابت بپردازد. فیلم کوتاه نگاه پیش از این برای اسکار ۲۰۱۹ به آکادمی معرفی شده است. این فیلم با برنده شدن در دیگر جشنواره‌های مقدماتی اسکار جواز معرفی به آکادمی را دریافت کرده بود. فیلم نگاه همچنین در جشنواره‌های بسیاری جوایز مختلفی مانند جایزه ویژه هیئت داوران به بهترین فیلم کوتاه، جایزه بهترین فیلم بین‌المللی و بهترین فیلم کوتاه از نگاه داوران در جشنواره بین المللی دهوک و جایزه بهترین فیلم جشنواره Timeshort دریافت کرده است.

فیلم کوتاه «نگاه» به کارگردانی فرنوش صمدی، نویسندگی فرنوش صمدی و علی عسگری و به تهیه کنندگی پوریا حیدری اوره در بخش مسابقه بیست و یکمین جشنواره فیلم کوتاه بروکسل بلژیک شرکت خواهد کرد. بازیگران این فیلم مرضیه وفامهر، امیررضا رنجبران و بابک کریمی هستند. داستان این فیلم در رابطه با تصمیم‌گیری یک زن در رابطه با فاش کردن یا سربسته نگه داشتن یک ماجرا است. یادداشت جشنواره فیلم AFI برای این فیلم کوتاه نگاه به شرح زیر است.

عبارت «هیچ‌ کار خوبی بدون نتیجه نخواهد ماند» با بینندگان فیلمی که مهم‌ترین جایزه‌ی سال را برده است باقی خواهد ماند. فیلم‌ساز شما را در فیلم غرق می‌کند و مانند هر فیلم مهیج دیگری بیننده را تا آخرین لحظه با خود می‌کشاند. فیلم در لایه‌های زیرین نگاه ریزبینانه‌ای به طبقه‌بندی و جنسیت در جامعه‌ی ایرانی دارد.

بیست و یکمین دوره از جشنواره فیلم کوتاه بروکسل بلژیک از ۱۵ آپریل (۲۶ فروردین) تا ششم ماه می (۱۶ اردیبهشت) برگزار خواهد شد.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده