نویسنده: فریده صالحی
// دوشنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۹

کوین اسمیت به علت حمله قلبی راهی بیمارستان شد

کوین اسمیت، کارگردان سریال سوپرگرل (Supergirl) و سریال فلش (The Flash)، به‌تازگی در توییتر خود نوشت که به علت حمله قلبی، در حال حاضر در بیمارستان بستری شده است.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، اخیرا کوین اسمیت، کارگردان برخی از قسمت‌های سریال Supergirl (سوپرگرل) و سریال The Flash (فلش)، یک حمله قلبی بسیار شدید را تجربه کرده است. این هنرمند بیشتر به‌خاطر کارگردانی آثار ژانر کمدی همچون فیلم Clerks (فروشنده‌ها)، فیلم Chasing Amy (به دنبال امی) و فیلم Jay & Silent Bob Strike Back (جی و باب ساکت پاتک می‌زنند) شناخته شده است. اسمیت این خبر مهم را اوایل امروز، حین اینکه روی تخت بیمارستان خود دراز کشیده بود، در صفحه رسمی توییتری خود، به طرفدارانش اعلام کرد. او در این توییت خود اعلام کرد که به قدری شدت این حمله قلبی زیاد بوده که به اصطلاح او مرگ را به چشمان خود دیده است.

پیش از رخ دادن این جریان، او در حال اجرای یکی از استند آپ‌های محبوب خود در شهر گلندیل ایالت کالیفرنیا بود و بعد از آنکه اجرا را به اتمام رساند و از صحنه بیرون رفت، دچار این حمله قلبی بسیار شدید شد. طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار بود که کوین اسمیت اجرای دیگری را هم در همان شب برگزار کند؛ با این حال به خاطر رخ دادن این اتفاق، اجرای دوم کنسل شد و اعضای تیم همراهش، او را به سرعت به سمت بیمارستان بردند. او علاوه بر انتشار تصویر خود در بیمارستان و روی تخت، متن زیر را هم در پیام توییتری خود نوشت:

Kevin Smith

بعد از اولین اجرای مراسم استند آپی که من بعد از ظهر امروز داشتم، دچار یک حمله قلبی بسیار شدید شدم. دکتر بسیار خوبی که زندگی من را نجات داد، به من گفت شاهرگ‌های متصل به قلبم به طور کامل و ۱۰۰٪ دچار انسداد شده بود. اگر من اجرای دوم امشب را کنسل نمی‌کردم و به جای رفتن به بیمارستان به سر صحنه می‌رفتم، به احتمال زیاد امکان داشت بمیرم. اما در حال حاضر، هنوز زنده هستم!

کوین اسمیت در سال ۱۹۹۴ توانست با کارگردانی فیلم فروشنده‌ها که اثری کمدی و کلاسیک بود، به موفقیت بسیار زیادی دست پیدا کند. از همان زمان، از این فیلم کمدی به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین و بهترین آثار موجود در لیست کارهای جنبش فیلم مستقل آمریکایی در دهه ۹۰، یاد می‌شود. بسیاری از آثاری که بعد از این کار تا به امروز ساخته شده‌اند، مانند فیلم Mallrats (پاساژگردها)، فیلم Dogma (جزم‌اندیشی) و فیلم جی و باب ساکت پاتک می‌زنند، همگی بخشی از همان دنیای به هم مرتبط هستند. فعالیت او فقط به ساخت آثار کمدی ختم نمی‌شود؛ اگر کارهای اسمیت را دنبال کرده باشید متوجه می‌شوید که او چند سالی پا به ژانر ترسناک هم گذاشته است. از آثار ترسناک او می‌توان به فیلم Red State (وضعیت قرمز) و فیلم Tusk (عاج فیل) هم اشاره کرد.

همانطور که در ابتدای متن هم به آن اشاره شده، او در طی زندگی حرفه‌ای خود چندین قسمت از مجموعه‌های کمپانی دی سی یعنی سریال سوپرگرل و سریال فلش را کارگردانی کرده است. علاوه بر کارگردانی، او در زمینه اجرای برنامه‌های صوتی پادکستی، برنامه‌های کمدی و همچنین میزبانی برنامه‌های تلویزیونی بسیار بااستعداد بوده و حرفی برای گفتن دارد. از سال ۲۰۱۲، او در حال فعالیت در یکی از مجموعه‌های واقع‌نمای شبکه AMC یعنی برنامه Comic Book Men (مردان کامیک بوک) است. این برنامه، فروشگاه کوین اسمیت را که در نیوجرسی وجود داشته و با نام Secret Stash در حال فعالیت است به تصویر می‌کشد.

کوین اسمیت همچنین در تازه‌ترین گزارش‌های رسمی هاروی واینستین که درباره رسوایی‌های اخلاقی اخیر او بوده هم حضور داشته است. پیش از رخ دادن این رسوایی‌ها، هاروی واینستین هزینه ساخت بسیاری از آثار کوین اسمیت را تامین می‌کرده است. حال از آنجایی که به‌تازگی اتهام‌های خیلی زیادی به این تهیه‌کننده وارد شده است، کوین اسمیت به طور رسمی اعلام کرد که تمامی پول‌هایی را که از آثار آینده‌اش به جا می‌ماند به سازمان غیر انتفاعی Women in Film اهدا خواهد کرد. 


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده