نویسنده: فریده صالحی
// سه شنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۶

تام هنکس قرار است نقش فرد راجرز را در فیلم You Are My Friend ایفا کند

به‌تازگی تام هنکس به جمع اعضای فیلم تو دوست من هستی (You Are My Friend) که داستان دوستی فرد راجرز و تام جونود را بازگو می‌‌کند، پیوسته است.

کمپانی Tri-Star Pictures چندی پیش به طور رسمی اعلام کرد که حقوق ساخت فیلم You Are My Friend را به دست آورده است. داستان این فیلم براساس «دوستی واقعی‌ که بین مجری محبوب برنامه‌های تلویزیونی یعنی فرد راجرز و روزنامه نگار معروف و صاحب جایزه یعنی تام جونود برقرار بود» روایت می‌شود. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، به‌تازگی تام هنکس قراردادی را با این کمپانی امضا کرده و قرار است در این فیلم نقش آقای راجرز را ایفا کند. همچنین اعلام شده که کارگردان فیلم The Diary of a Teenage Girl (خاطرات یک دختر نوجوان) یعنی ماریل هلر کارگردانی این اثر را برعهده داشته باشد.

فیلم تو دوست من هستی به عنوان یک اثر «دوست داشتنی و احساسی» توصیف شده است. این فیلم در سبک بیوگرافی، قرار است داستان «یک روزنامه نگار بدبین» را حکایت کند که وظیفه‌ای که به‌تازگی به او سپرده شده است را بدون هیچ چون و چرایی می‌پذیرد تا درباره یک نماد بسیار محبوب، مقاله‌ای بنویسد؛ در همین حین متوجه می‌شود که طرز نگاهش به زندگی کاملا فرق کرده است.

هانا مینگلا رئیس کمپانی ترایستار پیکچرز در طی مصاحبه اخیرش درباره این اثر می‌گوید:

فیلم تو دوست من هستی، یک ترکیب و کیمیاگری بسیار کاملی از استعدادهاست که قرار است در زمان بسیار خوبی رخ دهد تا به ما، قدرت بسیار زیادی که مهربانی و احترام برای بهبود یافتن و متحد شدن دارند، به همگی یادآوری کند. 

در طی این مصاحبه، تهیه کنندگان فیلم Little Miss Sunshine یعنی مارک ترتلتاب و پیتر ساراف از کمپانی Big Beach که تهیه کنندگی این فیلم را هم برعهده دارند، بیان کرد:

حالا، بیشتر از هر وقت دیگری، این موضوع را وظیفه خود می‌دانیم که پیام فرد راجرز را به گوش همه برسانیم. پیام راجرز درباره عشق و محبت بی‌همتا و غیرقابل انکاری بود که در بین تمامی موجودات زنده وجود دارد. لازم است که حالا ما این پیام را دوباره برای مردم بازگو کنیم. ماریل هلر یک فیلمساز بی‌نظیر با قوه تخیل فوق‌العاده خوب است که قصد دارد به فیلمنامه‌ای که توسط مایکا فیتزرمن بلو و نوآه هارپستر نوشته شده، جان بخشیده و روی پرده سینماها بیاورد. با این اوصاف، به خاطر استعداد فوق‌العاده هلر و فیلمنامه بسیار خوبی که نوشته شده، ما توانستیم یک بازیگر محبوب و بااستعداد را برای ایفای نقش فرد راجرز، به تیم خود بیاوریم.

ماریل هلر، کارگردان این اثر هم به نوبه خود در مصاحبه‌ای لب به سخن گشود و حرف‌های خود را درباره جدیدترین اثرش اینگونه بیان کرد:

فیلمنامه‌ای که برای این اثر نوشته شده، با پیامی که درباره مهربانی در خودش دارد، تا حد بسیار زیادی من را تحت تاثیر قرار داد. این فیلمنامه با داستان خود قصد دارد روح انسان را هم مورد بررسی قرار دهد. به عنوان یک مادر، من خیلی از تعالیم و آموزه‌های فرد راجرز الهام گرفتم و همچنین به عنوان یک انسان، من خیلی به کارهایی که او در زندگی‌اش انجام داده احترام می‌گذارم.

او در ادامه مصاحبه خود اضافه کرد:

کار کردن بر روی این فیلم احساس خیلی خوبی دارد و انگار یک پادزهر برای فرهنگ از بین رفته و شکسته شده ما است.

کمپانی ترایستار پیکچرز در این بیانیه اعلام کرد که براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، مراحل تولید این فیلم در پاییز آغاز خواهد شد.


منبع IGN
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده