نویسنده: فریده صالحی
// شنبه, ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵

معرفی فیلم های جشنواره فجر: امیر

فیلم امیر، جدیدترین و اولین ساخته بلند نیما اقلیما است که در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر اکران خواهد شد و ما در این پست آن را معرفی خواهیم کرد.

نیما اقلیما یکی از تازه‌کارترین کارگردانان عرصه فیلمسازی ایران است که با اولین اثر بلند خود به سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر آمده است. اولین و جدیدترین اثر نیما اقلیما، امیر نام دارد که با سبکی اجتماعی ساخته شده است. نیما اقلیما، کارگردان این اثر در یکی از مصاحبه‌های خود عنوان کرده بود که بازیگران برای حضور و ایفای نقش در این اثر، نزدیک به ۹ ماه تمرین داشتند تا بازی آنها در این فیلم با کارهایی که پیشتر داشتند، متفاوت باشد. میلاد کی مرام که یکی از بازیگران این اثر بوده و ایفای نقش اصلی را بر عهده دارد، حضوری متفاوت را در این اثر سینمایی تجربه کرده است. همچنین گفته شده فیلم امیر که حال و هوای متفاوتی نسبت به آثار دیگر دارد، به سیمرغ «هنر و تجربه» در این دوره از جشنواره ملی فیلم فجر چشم دارد. یکی از مواردی که درباره این اثر وجود دارد این است که تدوین فیلم به صورت همزمان توسط مستانه مهاجر انجام می‌شده است تا عوامل بتوانند کار را هرچه زودتر برای مراسم جشنواره فیلم فجر آماده کنند.

در وصف و معرفی این کار، دو خلاصه داستان از طرف سازندگان این اثر منتشر شده که به شهر زیر است:

یکی با کار، یکی با پول، یکی با زندگی، یکی هم با سیگار. همه خودشونو می‌کشن. فقط راه‌هاشون فرق می‌کنه.

علی در جست‌وجوی همسر سابق و پسرش به تهران می‌آید. امیر علیرغم مشکلات خانوادگی در تلاش است تا به روش خود گرفتاری آدم‌های دور و برش را حل کند.

در ادامه می‌توانید تصاویر، تیزر و اطلاعات بیشتری را در مورد فیلم امیر مشاهده کنید:

دانلود از آپارات

بازیگران این فیلم: میلاد کی مرام، هادی کاظمی، مصطفی قدیری، بهدخت ولیان، روشنک سه قلعه‌گی، وحید منافی، مهدی عامل هاشمی و سحر دولتشاهی، بازیگر خردسال: آرتین گلچین

سایر عوامل: نویسنده و کارگردان: نیما اقلیما، مدیر فیلمبرداری: ادیب سبحانی، طراح چهره پردازی: ایمان امیدواری، طراح صحنه و لباس: سحر شهامت، صدابردار: امیر نوبخت، صداگذار: فرامرز ابوالصدق، مدیر تولید: وحید مشاری، مدیر برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان: هانیه بساتینی، منشی صحنه: شهره فهیمی، مدیر تدارکات: جواد راهزانی، جلوه‌های ویژه بصری: علی تصدیقی، عکاس: اردلان آزرمی، مشاور رسانه‌ای: منصوره بسمل، فیلمبردار پشت صحنه: حامد مقدسی، دستیار دوم کارگردان: میلاد تنها، دستیار اول فیلمبردار: مرتضی سبحانی، مجری نور: مصطفی صادقی، گروه فیلمبرداری: پیمان وعدتی، پریا صادق‌بیگی، سعید حاتمی، ستار گودرزی، دستیار صدابردار: کیوان نصیری، مجریان گریم: سیامک احمدی، الهام فراخی، دستیاران صحنه: مهیار اسماعیلی‌پور، فائقه اصلانی، آیدین معصومی، دستیار لباس: ریحانه نعمت‌الهی، دکور: رضا سلیمانی، دستیار تولید: مونا قاسمی، دستیاران تدارکات: ایمان الیاسی، لیلا شجاعی‌پور، مجری طرح: پیمان جعفری، تهیه‌کننده: سیدضیاء هاشمی.

فیلم امیر

فیلم امیر

فیلم امیر


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده