نویسنده: رضا علمی
// سه شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۱

جومانجی جدید ماجراجویانه تر از فیلم ابتدایی خواهد بود

طبق گفته‌های تهیه‌کننده فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle، این فیلم اکشن‌تر و ماجراجویانه‌تر از فیلم ابتدایی خواهد بود.

متیو تولمک، تهیه‌کننده فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید) در سخنانی گفت که فیلم جدید نسبت به فیلم ابتدایی اکشن‌تر و ماجراجویانه‌تر خواهد بود. در فیلم جدید داستان تعدادی نوجوان روایت می‌شود که به‌صورت ناخواسته و غیرمنتظره درون دنیای جومانجی گیر می‌افتند. این مرتبه بازی جومانجی دستخوش تغییراتی شده است و شخصیت‌ها درون یک بازی ویدیویی گرفتار شده‌اند. هدف این نوجوانان این است که تنها بتوانند از این بازی رهایی یابند و به دنیای واقعی بازگردند. هنگام ورود این نوجوانان به دنیای جومانجی، شخصیت آن‌ها تغییر می‌کند و تبدیل به آواتار می‌شود و چهار بازیگر اصلی این فیلم یعنی دواین جانسون، جک بلک، کارن گیلان و کوین هارت نقش این چهار آواتار را ایفا خواهند کرد.

این‌طور که به نظر می‌رسد دنیای جومانجی در داستان فیلم جدید، از نو تعریف شده و کمی چاشنی اکشن نیز بدان اضافه شده است

نسخه ابتدایی این فیلم در سال ۱۹۹۵ اکران شد و در آن زمان یکی از متفاوت‌ترین جلوه‌های تصویری را در این فیلم شاهد بودیم و بسیاری از تماشاچیان از کیفیت خوب جلوه‌های تصویری آن فیلم متعجب و هیجان‌زده شده بودند. البته آن فیلم را با وجود صحنه‌های هیجانی، نمی‌توان فیلمی اکشن خواند. کارگردانی فیلم Jumanji (جومانجی) بر عهده جو جانستون بود و در این فیلم رابین ویلیامز فقید (در نقش آلن پریش) و بازیگرانی همچون بانی هانت (در نقش سارا ویتل)، کرستن دانست (در نقش جودی شپرد) و برادلی پیرز (در نقش پیتر شپرد) به ایفای نقش پرداختند. فیلم ابتدایی با استقبال نسبی منتقدان و تماشاچیان همراه بود و توانست با بودجه ساخت ۶۵ میلیون دلاری، نزدیک ۲۶۳ میلیون دلار در گیشه فروش داشته باشد. حال در فیلم جدید قرار است شاهد نقش‌آفرینی دواین جانسون و کارن گیلان در بخش‌های اصلی داستان باشیم. این‌طور که به نظر می‌رسد دنیای جومانجی در داستان این فیلم از نو تعریف شده و کمی چاشنی اکشن نیز بدان اضافه شده است.

Jumanji

متیو تولمک، تهیه‌کننده فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle در مصاحبه با سایت Screen Rant، از تفاوت‌های اصلی این فیلم با فیلم ابتدایی سخن گفت. یکی از بزرگ‌ترین تغییرات فیلم جدید نسبت به فیلم ابتدایی این است که این مرتبه به‌جای اینکه بازی پا به واقعیت بگذارد و دنیای واقعی را مورد تهاجم و تاخت‌وتاز قرار دهد، شخصیت‌های اصلی داستان وارد دنیای بازی می‌شوند و خطراتی که در این بازی با آن‌ها مواجه می‌شوند، هنگام گیر افتادنشان در دنیای بازی، بیش‌تر و بزرگ‌تر از قبل نیز می‌شود. در نتیجه همین تغییرات داستانی، شاهد ماجراجویی متفاوتی در این فیلم نسبت به فیلم ابتدایی خواهیم بود. متیو تولمک در این رابطه چنین گفت:

این فیلم، اکشنی ماجراجویانه است، ولی خب، همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته بودم، صحنه‌های اکشن فیلم جدید بیش‌تر و البته شدید‌تر خواهد بود. شخصیت‌های داستان در جنگل درون فیلم گیر می‌افتند و باید به هر نحوی شده از آن خارج شوند. فیلم جدید نسبت به فیلم ابتدایی که داستان آن به گونه‌ای بود که اتفاقات در شهری کوچک رخ می‌داد، بسیار اکشن‌تر خواهد بود. شخصیت‌هایی که درون جنگل گیر افتاده‌اند با موجودات و چیزهایی مواجه می‌شوند که مانع خارج شدن آن‌ها از جنگل می‌شوند. طبیعتاً با توجه به لحن و روایت داستان، فیلمی به مراتب اکشن‌تر و ماجراجویانه‌تر را نسبت به فیلم ابتدایی شاهد خواهیم بود.

این‌طور که به نظر می‌رسد، فیلم جدید با درجه PG-13 اکران خواهد شد. فیلم ابتدایی درجه PG داشت و فیلمی خانوادگی محسوب می‌شد، ولی فیلم جدید گویا کمی محتوای بزرگسالانه‌تری دارد. متیو تولمک به شوخی‌های پرتعداد و فضای شاد فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle نیز اشاراتی داشت و بازیگران این فیلم را بااستعداد خواند. وی چنین ادامه داد:  

در این فیلم شاهد حضور کوین ، راک و جک هستیم که هر سه سابقه بازی در فیلم‌های اکشن و کمدی را داشته‌اند و حال در فیلم جدید می‌خواهیم کمی هم اکشن داستان را بیش‌تر کنیم و اجازه دهیم این سه نفر کاری را که دوست دارند با خیال راحت انجام دهند. خب قطعاً درجه سنی این فیلم برای نمایش PG-13 خواهد بود، ولی با این حال صحنه‌هایی در آن وجود دارد که تماشاچیان را بسیار هیجان‌زده می‌کند و به آن‌ها اجازه نمی‌دهد صندلی‌های خود را ترک کنند.

Jumanji: Welcome to the Jungle

صحنه‌های فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle با حضور دواین جانسون اکشن‌ بیش‌تری خواهد داشت و در واقع حضور این بازیگر تأثیر زیادی در بخش‌های اکشن فیلم داشته است و البته مرگ‌هایی را که بر اساس این بازی ویدئویی رخ می‌دهد نیز می‌توان در بزرگسالانه‌تر شدن محتوای این فیلم دخیل دانست. در آخرین تریلر این فیلم دیدیم که در زمینه صحنه‌های اکشن و تعقیب‌وگریز، فیلم کم و کسری ندارد. فیلم جدید پتانسیل این را دارد که تماشاچیان را بیشتر به هیجان آورد و بخنداند و شاید بتواند حتی از فیلم ابتدایی این مجموعه نیز بهتر ظاهر شود.  

لازم است اشاره داشته باشیم که فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle کم حاشیه نیز نداشت و بحث مربوط به پوشش کارن گیلان در این فیلم تا حدی از سوی طرفداران مورد انتقاد واقع شد. اما هم کارن گیلان و هم کارگردان این فیلم از تیپ ظاهری شخصیتی که کارن گیلان نقش آن را در فیلم ایفا می‌کند دفاع کرده و انتقادات را بی‌معنی خوانده‌اند.

جیک کاسدان، پسر لارنس کاسدان، نویسنده افسانه‌ای مجموعه فیلم‌های Star Wars (جنگ ستارگان)، کارگردانی فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle را بر عهده داشته است. اسکات روزنبرگ به همراه جف پینکنر نیز نویسندگان این فیلم بودند.

فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle برای اکران در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۱۷ (۱ دی‌ماه ۱۳۹۶) برنامه‌ریزی شده است.


منبع Screenrant
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده