نویسنده: افشین پیروزی
// یکشنبه, ۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵

بازی لیلا حاتمی در «جدایی نادر از سیمین» جزو ۲۵ بازی برتر قرن ۲۱

سایت معتبر ایندی وایر، بازی لیلا حاتمی در فیلم جدایی نادر از سیمین را جزو ۲۵ بازی برتر بازیگران زن در قرن ۲۱ دانسته است. 

فیلم جدایی نادر از سیمین، ساخته اصغر فرهادی، یکی از موفق‌ترین فیلم‌های ایرانی چند سال اخیر به شمار می‌رود که جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان را هم در سال ۲۰۱۲ دریافت کرد. از جمله نقاط قوت این فیلم می‌توان به بازی عالی بازیگرانش مثل پیمان معادی، لیلا حاتمی و شهاب حسینی و سایر بازیگران اشاره کرد. حال در جدید‌ترین اخبار سینما، سایت معتبر ایندی‌وایر بازی لیلا حاتمی در این فیلم را جزو ۲۵ بازی برتر بازیگران زن در قرن ۲۱ قرار داده است. این سایت اخیرا مقاله‌ای با مضمون ۲۵ بازی برتر بازیگران زن در قرن ۲۱ منتشر کرده که البته ترتیب خاصی ندارد و ایفای نقش لیلا حاتمی در فیلم جدایی نادر از سیمین هم در این لیست قرار دارد. 

این سایت همچنین لیلا حاتمی را لایق دریافت جایزه اسکار برای این فیلم دانسته و گفته که وی نقشی کلیدی در موفقیت فیلم اصغر فرهادی داشته است. از دیگر بازیگران حاضر در این لیست، می‌توان به شارلیز ترون برای فیلم Monster، ناتالی پورتمن برای فیلم Jackie و اوما تورمن برای فیلم Kill Bill اشاره کرد. 

لیلا حاتمی اخیرا هم برای بازی در فیلم رگ خواب، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را از جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. 


منبع Indiewire
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده