نویسنده: رضا علمی
// یکشنبه, ۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷

بری لارسن علاقمند به کارگردانی فیلمی از کمپانی مارول است

کاپیتان مارول دنیای سینمایی مارول، بری لارسن، اعلام کرد که علاقمند است روزی کارگردانی فیلمی از کمپانی مارول را بر عهده بگیرد.

بازیگر نقش کاپیتان مارول، بری لارسن، گفت که می‌خواهد کارگردانی یکی از فیلم‌های آینده استودیو مارول را بر عهده بگیرد. اگرچه بری لارسن از سال ۱۹۹۸ در سینما و تلویزیون مشغول به کار است، ولی در سال ۲۰۱۶ و با بازی در فیلم Room (اتاق) بود که سبب شد بسیاری این بازیگر را بشناسند و استعداد وی را تحسین کنند. وی با نقش‌آفرینی در فیلم لنی ابراهمسن توانست اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن را از آن خود کند. زمان زیادی از ساخت فیلم درام Room و برنده شدن بری لارسن در مراسم اسکار نگذشته بود که وی اعلام کرد برنامه‌های جدیدی در سر دارد و می‌خواهد در نقشی متفاوت ظاهر شود. وی تصمیم گرفت نقش شخصیت معروف کتاب‌های کمیک، یعنی کاپیتان مارول را بر عهده بگیرد. به‌تازگی نیز بری لارسن خبر حضور خود در قسمت چهارم مجموعه Avengers (انتقام‌جویان) که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نشده است را تأیید کرد.

بری لارسن چند فیلم برای اکران در سال ۲۰۱۷ دارد و این طور که به نظر می‌رسد روزهای شلوغ کاری وی تازه آغاز شده است. وی این روزها علاوه بر همکاری با استودیو مارول و بازی در نقش کاپیتان مارول، در حال تبلیغ فیلم جدید خود است؛ فیلم Unicorn Store (فروشگاه اسب تک شاخ) در تاریخ ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور ماه) اکران خود را آغاز کرده است. در این فیلم کمدی که کارگردانی آن را نیز بری لارسن بر عهده داشته است، علاوه بر وی بازیگرانی همچون ساموئل ال. جکسون، جوآن کیوسَک و بردلی ویتفورد به ایفای نقش پرداخته‌اند.

Cap-Marvel

وی در مصاحبه با سایت Huffington Post در مورد فیلم Unicorn Store، اعلام کرد که علاقمند است کارگردانی یکی از پروژه‌های آتی کمپانی مارول را بر عهده بگیرد. وی چنین گفت:  

بله، برنامه‌ام همین است، چرا که نه؟ فلسفه جدید زندگی‌ام این است که به خودم نه نگویم. کار خود را ادامه می‌دهم تا زمانی که کسی به من بگوید نه.

بری لارسن این روزها انرژی زیادی دارد و با ذوق و اشتیاق فراوان در جلو و پشت دوربین کارهای خود را دنبال می‌کند. کارگردانی اولین فیلم به بری لارسن اعتماد به نفس زیادی داده است و البته گویا اولین فیلم وی تا حدی نیز مورد پسند منتقدین قرار گرفته است و همین امر او را برای دنبال کارگردانی به‌صورت جدی، مصمم‌تر ساخته است. ابراز علاقه بری لارسن به ساخت فیلمی کمیکی دلایل مختلفی دارد که احتمالاً اولین آن‌ها به رضایت وی از پروژه کنونی مارول برمی‌گردد، اگرچه هنوز فیلمبرداری بخش‌های اصلی فیلم Captain Marvel (کاپیتان مارول) آغاز نشده است. وی اخیراً در گفتگویی در مورد کمپانی مارول چنین گفت که آنچه باعث شده است تحت تأثیر این کمپانی قرار بگیرد نه بزرگ بودن این کمپانی، بلکه دنیای بزرگ و مملو از شخصیت‌ آن است و البته اینکه چطور این کمپانی فیلم‌های خود را به استعاره‌ای از آنچه در زندگی واقعی ما رخ می‌دهد تبدیل می‌کند.

به لطف موفقیت بالای فیلم Wonder Woman پتی جنکینز، حال تهیه‌کنندگان با نگاه مثبت‌تری به حضور زنان در پشت دوربین می‌نگرند  

استودیو مارول نیز با انتخاب آنا بُدِن به‌عنوان یکی از کارگردانان فیلم Captain Marvel نشان داده است از سپردن کارگردانی فیلم‌های خود به زنان ابایی ندارد. رایان فلِک دیگر کارگردان این فیلم کمیکی و ابرقهرمانی است. به لطف موفقیت بالای فیلم Wonder Woman (زن شگفت‌انگیز) پتی جنکینز، حال تهیه‌کنندگان با نگاه مثبت‌تری به حضور زنان در پشت دوربین می‌نگرند و به نظر این رویه کم کم در هر دو کمپانی برادران وارنر/دی‌سی و دیزنی/مارول به امری عادی تبدیل خواهد شد.   

بری لارسن این شانس را داشته است تا ابتدا در فیلمی از استودیو مارول و در نقش شخصیتی معروف به ایفای نقش بپردازد و همین موضوع کمک زیادی به وی خواهد کرد تا دنیای سینمایی مارول را بهتر بشناسد. اگر روزی بری لارسن برای کارگردانی فیلمی از این استودیو انتخاب شود، مطمئناً انتظارات از وی بسیار بالا خواهد بود.

آخرین فیلمی که از بری لارسن بر روی پرده رفت، فیلم Kong: Skull Island (کونگ: جزیره جمجمه) به کارگردانی جوردن ووت رابرتز بود. در این فیلم بازیگرانی همچون تام هیدلستون، جان گوودمن، ساموئل ال. جکسون، توبی کبل، جینگ تیام و جان اورتیز به ایفای نقش پرداختند. این فیلم با بودجه ۱۸۵ میلیون دلاری ساخته شد و توانست ۵۶۶ میلیون دلار در گیشه فروش داشته باشد.


منبع Screenrant
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده