نویسنده: رضا علمی
// جمعه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۱

آهنگساز سریال سیمپسون‌ها اخراج شد

الف کلاسن، آهنگساز قدیمی هالیوود، بعد از ۲۷ سال همکاری با سریال تلویزیونی The Simpsons (سیمپسون‌ها) از کار خود برکنار شد.

امروز خبری عجیب در مورد سریال The Simpsons (سیمپسون‌ها) منتشر شد؛ الف کلاسن، آهنگساز کارکشته و قدیمی سریال تلویزیونی سیمپسون‌ها در حال ترک این مجموعه است. طبق گزارشاتی که دو سایت اینترتینمنت ویکلی (Entertainment Weekly) و وِرایتی (Variety) روی سایت خود قرار دادند، این خبر مطرح شد که الف کلاسن، آهنگساز قدیمی این سریال تلویزیونی و برنده جایزه اِمی، با این مجموعه قطع همکاری کرده است. البته ماوقع این ماجرا و جزئیات این تصمیم هنوز مشخص نشده است. گمانه‌زنی‌ها در این مورد به عدم توافق بر سر مسائل مالی اشاره دارند.    

به هر دلیلی این اتفاق افتاده باشد، به هیچ عنوان خبر خوبی برای طرفداران سریال سیمپسون‌ها نخواهد بود و این مجموعه یکی از بهترین‌های خود را از دست داده است. الف کلاسن ۷۶ ساله از سال ۱۹۹۰ و از آغاز فصل دوم سریال سیمپسون‌ها، آهنگسازی این مجموعه را بر عهده داشت. وی تمام این سال‌ها با این مجموعه همکاری داشت و آهنگسازی بیش از ۵۶۰ قسمت از این انیمیشن تلویزیونی کمدی را انجام داده است. وی بیش از ۲۳ بار نیز نامزد جوایز سالیانه مراسم اِمی شده است.  

البته الف کلاسن در رابطه با این خبر به سایت وِرایتی گفته است که ریچارد ساکای، تهیه‌کننده سریال سیمپسون‌ها، به وی گفته است که این مجموعه در حال حاضر به موسیقی متفاوتی نیاز دارد و دیگر نیازی به الف کلاسن ندارند.

الف کلاسن آهنگسازی فصل بیست‌وهشتم سریال تلویزیونی سیمپسون‌ها را که در ماه می روی آنتن رفت نیز انجام داده است. فصل بیست‌ونهم این سریال قدیمی نیز از اول اکتبر سال جاری  (۹ مهر ماه) پخش خواهد شد، ولی هنوز آهنگساز این فصل مشخص نشده است.  

Alf-Clausen

این نکته را هم باید ذکر کنیم که بعید است تا مشخص شدن وضعیت قطع همکاری الف کلاسن با این مجموعه، آهنگ معروف سریال سیمپسون‌ها که دنی الفمن آن را ساخته است، جایگزین قطعات فعلی الف کلاسن شود. الف کلاسن آهنگسازی سریال تلویزیونی Alf (اَلف) و فیلم Ferris Bueller's Day Off (روز تعطیلی فریس بیولر - ۱۹۸۶) را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

گفتنی است انیمیشن تلویزیونی سیمپسون‌ها از ماه دسامبر سال ۱۹۸۹ روی آنتن شبکه تلویزیونی فاکس رفته است. تاکنون ۶۰۶ قسمت از این سریال پخش شده است و طولانی‌ترین سریال کمدی تاریخ به شمار می‌رود. سریال تلویزیونی سیمپسون‌ها برنده ۳۱ جایزه اِمی ساعات پربیننده (جایزه اِمی برای برنامه‌های تلویزیونی سر شب)، ۳۰ جایزه آنی (Annie Award) و یک جایزه پیبادی شده است. از صداپیشگان این سریال می‌توان به نام‌هایی همچون دن کستلانتا، جولی کاونر، نانسی کارترایت، یاردلی اسمیت، هاناک آزاریا و هری شیرر اشاره داشت.  

 


منبع Gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده