نویسنده: افشین پیروزی
// دوشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶

جرج رومرو، کارگردان مطرح فیلم های ترسناک، درگذشت

جرج رومرو، کارگردان فیلم‌های ترسناکی چون Night of the Living Dead، در سن ۷۷ سالگی درگذشت. 

جرج رومرو یکی از تاثیرگذارترین کارگردان‌های سینمای است که با فیلم‌های ترسناکش که اولین آن‌ها فیلم Night of the Living Dead بود، حس و حال جدیدی به فیلم‌های ترسناک با محوریت زامبی‌ها داد. این کارگردان مطرح از چندی پیش با بیماری سرطان ریه دست و پنجه نرم می‌کرد و حال طبق اعلام خانواده‌اش، دیشب و در سن ۷۷ سالگی درگذشت. 

رومرو در طول فعالیت کاری خود فیلم‌های مختلفی ساخته که اولین آن‌ها Night of the Living Dead بود. این فیلم محصول سال ۱۹۶۸، فیلمی با حضور زامبی‌ها بود که با بودجه کم و به شکل سیاه و سفید ساخته شد و در بین فیلم‌های ترسناک آن دوره، حس و حالی خاص و تازه داشت و جانی تازه به ژانر فیلم ترسناک بخشید. فیلم بعدی رومرو Dawn of the Dead بود که در سال ۱۹۷۸ اکران شد و از آن به عنوان یکی از بهترین‌های این ژانر یاد می‌شود. وی همچنین چند فیلم زامبی‌محور دیگر با نام‌های Day of the Dead، Land of the Dead، Diary of the Dead و Survival of the Dead در کارنامه دارد. 

نه تنها تا به امروز فیلم‌ها و سریال‌های زیادی، از جمله سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)، با الهام از فیلم‌های رومرو ساخته شده‌اند، بلکه وی حتی یک سری قوانین این ژانر را نیز تعیین کرده است. برای مثال اولین بار در فیلم‌های رومرو مطرح شد که برای کشتن یک زامبی، باید سر وی را هدف قرار داد و این چیزی است که در دیگر فیلم‌ها یا آثار زامبی‌محور هم رعایت شده است. 

چندی پیش در اخبار سینما خواندید که جرج رومرو در تدارک ساخت فیلم ترسناک زامبی‌محور دیگری با نام Road of the Dead است که هنوز مشخص نیست سرنوشت این فیلم پس از درگذشت رومرو چه خواهد شد. 


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده