// جمعه, ۱۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۹

فلیسیتی جونز در فیلمی با الهام از دریاچه قوی چایکوفسکی

فلیسیتی جونز در فیلمی به کارگردانی لوکا گوادانینو و با الهام از باله‌ی دریاچه قو (Swan Lake) اثر پیوتر چایکوفسکی، در نقش اصلی ظاهر خواهد شد.

فلیسیتی جونز، ستاره‌ی فیلم Rogue One، در جدیدترین نقش‌آفرینی‌اش در فیلمی با الهام از باله‌ی دریاچه‌ی قو (Swan Lake)، اثر جاودانه‌ی چایکوفسکی، به عنوان بازیگر اصلی حضور خواهد یافت. این فیلم که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نشده را لوکا گوادانینو بر اساس فیلمنامه‌ای از کریستینا لارن اندرسون کارگردانی خواهد کرد. شرکت مستقل Mandeville Films که در سال‌های اخیر با همکاری استودیوهای معتبری همچون پارامونت و دیزنی دست به تولید فیلم‌هایی نظیر مبارز (The Fighter) و دیو و دلبر (Beauty and the Beast) زده است، تهیه‌کنندگی این اثر را نیز بر عهده خواهد داشت و این در شرایطی است که استودیوهای مختلفی از جمله پارامونت و یونیورسال هم آمادگی خود را برای همکاری در این پروژه اعلام کرده‌اند.

دریاچه قو که در سال ۱۸۷۶ توسط پیوتر چایکوفسکی، آهنگساز سرشناس روسی، نوشته شد و برای نخستین بار در سال ۱۸۷۷ در تئاتر بلشویی مسکو به روی صحنه رفت، داستان دختری جوان به نام اودت است که توسط جادوگری بدطینت تبدیل به قو شده و فقط در طول شب است که می‌تواند با ظاهر واقعی‌اش نمایان شود. این طلسم تنها در صورتی باطل می‌شود که مردی از اعماق وجودش به او عشق بورزد و این مرد کسی نیست جز شاهزاده‌ای جوان که برای رسیدن به محبوبه‌اش، باید دشواری‌های بسیاری را پشت سر بگذارد. طبق شنیده‌ها، این فیلم بیش از جنبه‌های موزیکال دریاچه قو، روی داستان اصلی آن تمرکز خواهد داشت.

Felicity Jones

فلیسیتی جونز ۳۳ ساله که به واسطه‌ی بازی هنرمندانه‌اش در نقش همسر استیون هاوکینگ در فیلم The Theory of Everything نامزد دریافت جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر زن شد، در ادامه با حضور در نقش جین ارسو در فیلم Rogue One و ایفای نقش مادری مبتلا به سرطان در فیلم A Monster Calls ضمن جلب تحسین گسترده‌ی منتقدان، جایگاه خود را نیز به عنوان بازیگری توانمند و آینده‌دار تثبیت کرد. جونز در سریال انیمیشنی Star Wars: Forces of Destiny نیز کار صداپیشگی شخصیت جین ارسو را بر عهده دارد.

لوکا گوادانینو ایتالیایی، در شرایطی کارگردانی این پروژه‌ی پرهزینه را پذیرفته که در حال حاضر فیلم مرا به اسم خودت صدا بزن (Call me by your name) را آماده‌ی نمایش و سوسپیریا (Suspiria) را در مراحل پس از تولید دارد. ریو (Rio) با بازی جیک جیلنهال و بندیکت کامبربچ و به نویسندگی استیون نایت، دیگر فیلم گوادانینو است که طبق برنامه‌ریزی‌ها در سال آینده به نمایش درخواهد آمد.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده