// چهار شنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۸

سانحه هوایی برای هریسون فورد

ستاره مجموعه جنگ ستارگان، بر اثر یک اشتباه، هواپیمای خود را بر بالای یک هواپیمای مسافربری با ۱۱۰ مسافر،‌ به پرواز در آورد.

هریسون فورد، هنرپیشه مجموعه جنگ ستارگان و ایندیانا جونز، در کالیفرنیای جنوبی، دچار یک سانحه هوایی شد. بنا به گزارش وب‌سایت ان‌بی‌سی، این سانحه هوایی در فرودگاه جان وین به وقوع پیوست. هریسون فورد که خلبان باتجربه‌ای است و کلکسیون هواپیماهای قدیمی دارد، قرار بود که برروی باند فرود 20-L در فرودگاه جان وین در اورنج کانتی فرود بیاید که به اشتباه، هواپیمای خود را به سمت باند پرواز هدایت کرد. هواپیمای Harrison Ford در طی این اتفاق بر فراز یک هواپیمای آمریکن ایرلاین ۷۳۷ با ۱۱۰ مسافر به پرواز درآمد. دقایقی پیش از این سانحه بود که هواپیمای ۷۳۷ از باند فرودگاه بلند شده بود.

بنا به گزارشات منتشر شده، فورد با برج مراقبت تماس گرفته بود و آنها وی را از اشتباهش آگاه کرده بودند. این کار هریسون فورد، نقض قوانین امنیتی FAA محسوب می‌شد. سازمان هوایی آمریکا (FAA) در حال بررسی این اتفاق است. ممکن است آنها تنها به یک نامه اخطار به فورد بسنده کنند و حتی ممکن است که گواهینامه خلبانی فورد برای مدتی ضبط شود. سازمان هوایی آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای در این رابطه گفت:

دوشنبه بعد از ظهر، برج مراقبت فرودگاه جان وین، به هواپیمای تک موتوره Aviat Husky اجازه فرود برروی باند 20-L را داده بود و خلبان نیز تایید کرده بود. با این حال، خلبان این هواپیمای تک موتوره، به اشتباه هواپیمای خود را به سمت باند پروازی که موازی باند فرود بود، هدایت کرد و همین مسئله سبب شد که هواپیمای او بر فراز یک بوئینگ ۷۳۷ به پرواز در بیاید.

این اولین باری نیست که هریسون فورد درگیر یک سانحه هوایی می شود. در سال ۲۰۱۵ نیز او در حال پرواز یک هواپیمای دوره جنگ جهانی دوم بود که موتور این هواپیما، از کار ایستاد و وی مجبور شد فرودی اضطراری برروی یک پیست گلف داشته باشد و در این حادثه دست وی شکست.


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده