// یکشنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۲

معرفی فیلم های جشنواره فجر: اِو (خانه)

فیلم خانه یا «اِو» از فیلم‌های گمنام و کمتر شناخته‌شده‌ی جشنواره فیلم فجر به شمار می‌رود.

جشنواره فیلم فجر همواره میزبان فیلم‌های بزرگ از کارگردان‌ها و بازیگران شناخته شده است اما در این میان، آثاری هم یافت می‌شود که به بخش اصلی جشنواره راه پیدا کرده‌اند و بدون اینکه نام بزرگی در عوامل ساخت آن دید شود، نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب می‌کند. فیلم اِو (خانه) از جمله‌ی همین فیلم‌هاست که بی‌سر و صدا به بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر راه پیدا کرده و با داستان جذابش بین دیگر فیلم‌های جشنواره اثری جالب توجه به نظر می‌رسد.

اصغر یوسفی‌نژاد سازنده‌ی فیلم خانه است که تنها یک اثر دیگر به نام «باران رویاها را نمی‌شوید» در کارنامه‌ی او دیده می‌شود. یوسفی‌نژاد متولد سال ۱۳۴۸ در تهران است و از سال ۶۹ با ساخت فیلم هشت میلیمتری «سیاه و سفید» فعالیت خود را در عرصه‌ی سینما آغاز کرد. در کارنامه‌ی او چندین فیلم کوتاه و یک سریال مستند نیز دیده می‌شود. فیلم اِو اولین فیلم بزرگ محدثه حیرت، بازیگر اصلی این فیلم به شما می‌رود.

دانلود تیزر

خلاصه داستان: مردی از دنیا رفته و همه دور جسد او جمع شده‌اند اما این جسد از چشم تماشاگر دور نگه داشته‌ می‌شود. متوفی وصیت کرده که بعد از مرگ، جسد او را در اختیار دانشکده پزشکی برای استفاده علمی قرار دهند اما دخترش شدیدا مخالف است.

کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده:  اصغر یوسفی‌نژاد

بازیگران: رامین ریاضی، محدثه حیرت، غلامرضا باقری و صدیقه دریانی

سایر عوامل: طراح صحنه و لباس و چهره پرداز: بهمن ارک / تدوین: امیر اطمینان / صدابردار: حمید سلیمانی نیا / صداگذار: حسین گرجیان / عکاس: علیرضا علیزاده / مجری طرح: آموزشگاه هنرهای معاصر

فیلم او

فیلم او

فیلم او


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده