نویسنده: مسیح کریمی
// یکشنبه, ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹

تاریخ اکران فیلم Mortal Engines اعلام شد

جدیدترین پروژه پیتر جکسون به نام موتورهای فانی (Mortal Engines) در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی به روی پرده خواهد رفت.

یونیورسال و MRC تایید کردند که فیلم Mortal Engines در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۸ (۲۳ آذر ۱۳۹۷) به روی پرده خواهد رفت. در حال حاضر، در این تاریخ فیلم دیگری برای اکران برنامه‌ریزی نشده است. پیش از این، پیتر جکسون، کارگردان دو سه گانه ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) و هابیت (The Hobbit)، و فرن والش ساخت فیلمی براساس رمان علمی تخیلی Mortal Engines اثر فیلیپ ریو را تایید کرده بودند. جکسون و والش در سال ۲۰۰۹ حق ساخت این فیلم را بدست آورده بودند و طی سال‌های اخیر درگیر این پروژه بوده‌اند. این دو به همراه فیلیپا بوینس در حال کار بر روی فیلمنامه فیلم Mortal Engines هستند.

دو کمپانی MRC و یونیورسال به عنوان همکار در پروژه ساخت فیلم Mortal Engines حضور دارند و یونیورسال ناشر این فیلم خواهد بود. فیلمبرداری و تولید فیلم Mortal Engines از بهار ۲۰۱۷ در کشور نیوزیلند همانند The Lord of the Rings و The Hobbit آغاز خواهد شد. کریستین ریورز که در دو سه گانه The Lord of the Rings و The Hobbit با پیتر جکسون همکاری کرده است، کارگردانی این فیلم را بر عهده خواهد داشت. ریورز برای فیلم کینگ کونگ (King Kong) که با جکسون برای ساخت جلوه‌های ویژه آن همکاری داشته است، موفق به دریافت جایزه اسکار شده بود. همچنین، ریورز به دیوید لاوری در کارگردانی و ساخت جلوه‌های ویژه فیلم اژدهای پیت (Pete's Dragon) کمک کرده بود.

mortal engines

زین واینر، آماندا والکر، فیلیپا بوینس و دبورا فورته به همراه جکسون و والش، به عنوان تهیه کننده در فیلم Mortal Engines حضور خواهند داشت. کن کمینز نیز به عنوان تهیه کننده اجرایی در این فیلم حضور دارد. این برای اولین بار است که والش، بوینز و جکسون بر روی فیلمنامه فیلمی کار می‌کنند که جکسون کارگردانی آن را بر عهده ندارد. فیلم Mortal Engines، سومین فیلمی است که جکسون و والش به عنوان تهیه کننده در آن حضور دارند (و جکسون کارگردانی آن را بر عهده ندارد)، این دو پیش از این تهیه کنندگی دو فیلم منطقه ۹ (District 9) به کارگردانی نیل بلومکمپ و ماجراهای تن‌تن: راز اسب شاخدار (The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn) به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، را بر عهده داشته‌اند.

فیلم Mortal Engines براساس اولین کتاب علمی تخیلی فیلیپ ریو ساخته خواهد شد. مجموعه Mortal Engines شامل چهار کتاب به نام‌های Mortal Engines، یغماگر طلا (Predator’s Gold)، دستگاه شریر (Infernal Devices) و یک دشت تاریک (A Darkling Plain) می‌شود. نخستین کتاب Mortal Engines در سال ۲۰۰۱ منتشر شد و جوایز متعددی از جمله جایزه داستان کودکان مجله گاردین و جایزه کتاب سال لس آنجلس تایمز را بدست آورد.

داستان کتاب Mortal Engines در آینده بسیار دور اتفاق می‌افتد که در این دنیای پسا آخرالزمانی شهرهای زمین که با موتورها و چرخ‌های عظیم قابلیت تحرک پیدا کرده‌اند، یکدیگر را برای تصاحب منابع حیاتی باقیمانده زمین می‌بلعند و منابع این سیاره در آستانه به پایان رسیدن است. شهردار لندن برنامه بزرگ‌تری دارد و تصمیم دارد بر روی یک شهر کوچک فرمانروایی کند و چند جوان سعی می‌کنند که او را متوقف کنند.


منبع ComingSoon
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده