نویسنده: مسیح کریمی
// دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۹

نویسنده Catch Me If You Can کار نوشتن فیلمنامه فیلم The Lion King بر عهده گرفت

کمپانی والت دیزنی از انتخاب و استخدام جف ناتانسون برای نوشتن فیلمنامه فیلم لایو اکشن شیر شاه (The Lion King) خبر داد.

طبق خبری که وب‌سایت ددلاین منتشر کرده است، کمپانی دیزنی، جف ناتانسون، نویسنده کار کشته و قدیمی هالیوود را برای نوشتن فیلمنامه فیلم The Lion King انتخاب کرده است. اوایل این ماه بود که والت دیزنی خبر ساخت فیلم لایو اکشن The Lion King را به کارگردانی جان فاورو، کارگردان فیلم‌هایی چون کتاب جنگل (The Jungle Book) و دو قسمت اول مرد آهنی (Iron Man)،  تایید کرد. هرچند تاکنون اطلاعات بیشتری از جمله عنوان رسمی فیلم و تاریخ اکران آن مشخص و اعلام نشده است. دیزنی همچنین گفته است که فیلم به سرعت مراحل اولیه خود را پشت سر می‌گذارد، هرچند هنوز دقیقا مشخص نیست که این حرف دیزنی به چه معنا است و آیا به زودی مراحل فیلمبرداری و ساخت فیلم آغاز می‌شود یا اینکه این فیلم هنوز در مراحل اولیه کار خود است.

ناتانسون پیش از این با استیون اسپیلبرگ در فیلم‌هایی چون اگه می‌تونی منو بگیر (Catch Me if You Can)، ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull) و ترمینال (The Terminal) که کار نوشتن فیلمنامه این سه فیلم را بر عهده داشته است، همکاری کرده است. ناتانسون همچنین کار نوشتن فیلمنامه فیلم دزدان دریایی کارائیب: مردان مرده داستان نمی‌گویند (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) نیز بر عهده دارد. انیمیشن The Lion King در سال ۱۹۹۴ به روی پرده رفت و موفق شد بیش از ۹۶۸ میلیون دلار فروش کند، چندی پیش نیز نسخه اچ‌دی این انیمیشن به روی پرده رفته بود. انیمیشن The Lion King موفق به دریافت دو جایزه اسکار و سه جایزه گرمی برای موسیقی آن شده است.

The Lion King

دیزنی پیش از این نیز نمایشنامه The Lion King را به روی صحنه برده است که تاکنون موفق به دریافت ۶ جایز مراسم تونی شده است. این نمایشنامه هنوز هم در شهرهای مختلف سراسر جهان در حال انجام و برگزاری است. طبق گفته دیزنی، دنیای The Lion King بزرگ‌تر از هر فیلم، برنامه تلویزیونی یا دیگر سرگرمی‌ها در سراسر جهان و تاریخ باکس آفیس است. دنباله این فیلم نیز به نام شیرشاه ۲: پادشاهی سیمبا (The Lion King II: Simba's Pride) در سال ۱۹۹۸ به روی پرده رفت، اما نتوانست موفقیت نسخه اصلی را تکرار کند.

دیزنی تا به امروز چندین فیلم لایو اکشن براساس انیمیشن‌های قدیمی خود از جمله سیندرلا (Cinderella)، مالیفیسنت (Maleficent) و اخیرا The Jungle Book را ساخته و اکران کرده است. علاوه بر ساخت فیلم The Lion King، دیزنی فیلم لایو اکشن دیو و دلبر (Beauty and the Beast) با بازی و نقش آفرینی اما واتسون، را تولید کرده است که در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۱۷ (۲۷ اسفند ۱۳۹۵) اکران خواهد شد. تاکنون مشخص نشده است که در بازسازی فیلم The Lion King از موسیقی اصلی انیمیشن آن استفاده خواهد شد یا خیر، با این حال انتظار می‌رود موسیقی فیلم برگرفته از انیمیشن اصلی آن باشد.


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده