نویسنده: مسیح کریمی
// سه شنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۹

سریال Westworld برای پخش تا ۵ یا ۶ سال آینده برنامه ریزی شده است

طبق گفته سازندگان سریال وست‌ورلد (Westworld)، این سریال قرار است در ۵ یا ۶ فصل یا حتی بیشتر ساخته و در طی سال‌های آینده پخش شود. در ادامه با زومجی همراه باشید.

زمانی که شبکه HBO کار ساخت و تولید سریال جدید و علمی تخیلی خود به نام Westworld را به طور ناگهانی متوقف کرد، گمانه زنی‌های بسیاری در مورد مشکلات جدی در راه روند ساخت و اجرای این سریال وجود دارد. این در حالی است که طبق خبری که اخیرا منتشر شده است، سازندگان سریال Westworld در راستای حفظ برنامه خود مبنی بر ساخت حداقل ۵ فصل از این سریال تصمیم به توقف موقت فیلمبرداری این سریال گرفتند. در همین حال، لیزا جوی، یکی از سازندگان این سریال، توضیح داده است که توقف موقت و کوتاه فیلمبرداری این سریال اجازه می‌دهد که نویسندگان سریال زمان بیشتری را برای کار بر روی فیلمنامه در اختیار داشته باشند. اما مجله اینترتینمنت ویکلی خبر داده است ساخت فصل اول سریال Westworld به پایان رسیده است و به نظر می‌رسد باید شاهد ساخت فصل‌های بیشتری از این سریال در سال‌های آینده باشیم. جیمز مارسدن، یکی از بازیگران این سریال، در مصاحبه با اینترتینمنت ویکلی می‌گوید:

مساله فقط ساخت و تکمیل ۱۰ قسمت فصل اول سریال نبود، در واقع باید برای اتفاقات که قرار است در ۵ یا ۶ سال آینده در سریال رخ می‌دهد، برنامه‌ریزی کرد. ما می‌خواستیم زمانی که قسمت پایانی به روی آنتن رفت و همچنین قسمت‌های پایانی فصل‌های آینده در ۵ یا ۷ سال آینده، همه چیز در یک راستا باشد. ما می‌دانستیم که فصل اول چگونه به پایان خواهد رسید. این روشی است که جاناتان نولان (سازنده سریال) و جی. جی. آبرامز (تهیه کننده اجرایی سریال) دارند. آن‌ها می‌خواهند مطمئن شوند که همه چیز به درستی کار می‌کند و از آنجایی که من از شروع پروژه شاهد آن بوده‌ام، کاری که بر عهده ما گذاشته شده است به خصوص در سه بخش پایانی فیلمنامه، در مسیری درست و صحیح انجام پذیرفته است. آن‌ها می‌توانستند کار را با عجله انجام بدهند تا زودتر سریال تولید و توسعه و سپس پخش شود، اما آن‌ها کار را به درستی انجام دادند و حق با آن‌ها بود و ما دوباره آمدیم و دوباره فیلمبرداری آغاز شد.

Westworld

همچنین نولان نیز در مورد این واقعیت که سریال فانتزی HBO به نام بازی تاج و تخت (Game of Thrones) براساس رمان‌های طولانی ساخته و پخش می‌شود، اما سریال Westworld، براساس فیلم قدیمی Westworld محصول سال ۱۹۷۳ که نوشته و ساخته مایکل کرایتون است، ساخته می‌شود، صحبت کرده و توضیحاتی داده است. نولان توضیح می‌دهد:

ما شوخی نمی‌کنیم که رمان‌های جرج آر. آر. مارتین را به عنوان منبع سریال در اختیار نداریم. ما یک فیلم فوق العاده را در اختیار داریم، اما زمان آن برای روایت داستان و داستان سرایی کمتر از دو ساعت است. بنابراین این شوخی ما را مجبور کرد که اول شروع به نوشتن رمان کنیم و پس از قبول شدن آن توسط تیم تولید، فیلمبرداری را آغاز کنیم.

در سریال Westworld بازیگرانی چون آنتونی هاپکینز، اد هریس، ایوان ریچل وود، جفری رایت، جیمز مارسدن، تندی نیوتون، شنون وودوارد، جیمی سیمپسون، رودریگو سانتورو، بن بارنز و کلیفتون کالینز جونیور به ایفای نقش پرداخته‌اند. پخش این سریال از روز یکشنبه ۲ اکتبر (۱۱ مهر) امسال آغاز خواهد شد.


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده