نویسنده: مسیح کریمی
// پنجشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳

اطلاعات جدید از فیلمنامه قسمت سوم و چهارم فیلم Avengers از زبان نویسندگان آن

نویسندگان فیلمنامه قسمت سوم و چهارم فیلم انتقام‌جویان (Avengers)، اطلاعات جدیدی از روند پیشرفت کار بر روی فیلمنامه این دو فیلم داده‌اند. در ادامه با زومجی همراه باشید.

یکی از بهترین بخش‌ها از تجربه دنیای سینمایی مارول بدون شک این است که تمام فیلم‌های مختلف آن یک داستان کاملا جداگانه را تشکیل می‌دهند، که در نهایت در دو فیلم پایانی Avengers به اوج خود خواهد رسید. مارول در سال ۲۰۱۴ مراسمی در ال کاپیتان برگزار کرد و طی آن دو فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت قسمت اول (Avengers: Infinity War Part I) و انتقام‌جویان: جنگ بی نهایت قسمت دوم (Avengers: Infinity War Part II) را که بزرگ‌ترین بخش دنیای سینمای خود است، معرفی کرد.

با این وجود چندی پیش مارول تصمیم گرفت این دو فیلم کاملا مستقل از هم باشند و نامگذاری دو قسمت این فیلم را تغییر داد و قسمت اول با عنوان انتقام جویان: جنگ بی نهایت (Avengers: Infinity War) و قسمت دوم با عنوانی نامشخص و بدون تغییر در برنامه اکران این دو فیلم‌، به روی پرده سینما خواهند رفت. کار نوشتن فیلمنامه این دو فیلم بر عهده کریستوفر مارکوس و استیون مک‌فیلی خواهد بود. این دو نفر سابقه درخشانی در نوشتن فیلمنامه فیلم‌های دنیای سینمایی مارول در کارنامه دارند، مارکوس و مک‌فیلی کار نوشتن فیلمنامه فیلم‌هایی چون کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو (Captain America: The First Avenger)، کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان (Captain America: The Winter Soldier) و کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War) را بر عهده داشته‌اند که در دو فیلم اخیر کاپیتان آمریکا با جو و آنتونی روسو، کارگردانان دو قسمت پایانی Avengers، نیز همکاری داشته‌اند.

این دو نویسنده اکنون با بزرگ‌ترین چالش زندگی حرفه‌ای خود رو به رو هستند تا یک پایان رضایت بخش برای سه فاز دنیای سینمایی مارول ایجاد کنند. این دو نویسنده پر کار اخیرا مصاحبه‌ای را با یاهو فیلم انجام داده‌اند و وضعیت پیشرفت کار بر روی فیلمنامه این دو فیلم را بروزرسانی کرده‌اند. آن‌ها در این رابطه گفتند:

ما [در حال حاضر] پیش‌نویس‌های زیادی داریم. ما در حال کار بر روی پیش‌نویس سوم فیلم اول و پیش نویس فیلم دوم هستیم، [ما در حال نوشتن پست سر‌هم آن هستیم] تا آنجایی که بتوانیم آن‌ها را کنار هم می‌نویسیم. در هر روز تنها بر روی یکی از آن‌ها کار می‌کنیم، اما بدین معنا نیست که شما هفته آینده روی دیگری کار نکنید و قطعا یادداشت‌ها و تمام مسائل و نکات آن با تیم تیم تهیه‌ کننده و تولید فیلم فرستاده و با آن‌ها در میان گذاشته می‌شود تا از بخش‌های مختلف فیلمنامه آگاه باشند، به عنوان مثال، [به آن‌ها گفته می‌شود] در حال حاضر اینجا تنها یک پنجره وجود دارد و در برای آن درب ورودی در نظر گرفته نشده است یا به جای رفتن به این شهر، به شهر دیگری می‌رویم و این موارد و اتفاقات همواره تا چند ماه دیگر ادامه خواهند داشت.

Avengers

در پیش‌نویس سوم فیلمنامه یک فیلم معمولا چارچوب کلی در آن ایجاد شده است و هنرمندان تصاویر مفهومی، طراحان تولید و دیگر اعضای تیم سازنده باید در جهت و مسیر کلی و چشم اندازی که مارکوس، مک‌فیلی و برادران روسو در نظر دارند، به آن زندگی دهند. با این حال، فیلمنامه فیلم‌هایی چون پلنگ سیاه (Black Panther) و کاپیتان مارول (Captain Marvel) هنوز در مرحله نوشتن است. دو فیلم Avengers از هم کاملا مستقل خواهند بود، اما مارکوس و مک‌فیلی اضافه می‌کنند این دو فیلم کاملا به هم متصل هستند. آن‌ها اضافه کردند:

وقتی ما خودمان را در یک اتاق با برادران روسو و برخی از مدیران مارول حبس و جلسه مهمی در رابطه با فیلمنامه برگزار می‌کنیم، بر روی یک دیوار کارت‌هایی برای فیلم اول و در روی دیوار دیگر کارت‌هایی برای فیلم دوم نصب می‌کنیم و بر روی دیواری دیگر کارت‌های کوچک‌تری هستند که به به شخصیت‌هایی که در دنیای سینمایی مارول زنده هستند مربوط می‌شود. به این معنا که هر شخصیتی که زنده باشد از شخصیت‌های مهم گرفته تا دوست دارسی در Thor 2، بر روی این کارت‌ها داریم، سپس آن‌ها را نگاه می‌کنیم و جای کارت‌ها را عوض می‌کنیم. بنابراین اساساً، صحنه بزرگ و حماسی ما زمانی است که دوست دارسی و گالاکتوس در کنار یک‌دیگر قرار می‌گیرند و ... [می‌خندد!]

هر‌چند به نظر می‌رسد آوردن اسم گالاکتوس تنها یک شوخی باشد، اما با توجه به شایعات تلاش مارول برای باز پس گیری حق ساخت فیلم چهار شگفت انگیز (Fantastic Four) از کمپانی فاکس قرن بیستم، ممکن است آوردن اسم آن جالب به نظر برسد. تیم نویسندگی مارکوس و مک فیلی و تیم کارگردانی برادران روسو پیش از این خود را در دو فیلم Winter Soldier و به خصوص فیلم Civil War در درک چگونگی ایجاد و خلق یک نبرد حماسی و استفاده از توانایی شخصیت‌های مختلف ثابت کرده‌اند، اما بدون شک نبرد اعضای Avengers با تانوس در فیلم Infinity War می‌تواند به یک نبرد بزرگ‌تر و حماسی‌تر مبدل شود. با این حال دور از انتظار نیست که شاهد مرگ تعدادی از ابرقهرمان‌ها در این فیلم و تاثیر آن بر روی فیلم‌های آینده مارول باشیم.

فیلم دکتر استرنج (Doctor Strange) در تاریخ ۴ نوامبر ۲۰۱۶ (۱۴ آبان ۱۳۹۵)، فیلم نگهبانان کهکشان نسخه. ۲ (Guardians of the Galaxy Vol. 2) در تاریخ ۵ می ۲۰۱۷ (۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶)، فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (Spider-Man Homecoming) در تاریخ ۷ جولای ۲۰۱۷ (۱۶ تیر ۱۳۹۶)، فیلم ثور: راگناروک (Thor: Ragnarok) در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۱۷ (۱۲ آبان ۱۳۹۶)، فیلم Black Panther در تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۱۸ (۲۷ بهمن ۱۳۹۶)، فیلم Avengers: Infinity War در تاریخ ۴ می ۲۰۱۸ (۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷)، فیلم مرد مورچه‌ای و واسپ (Ant-Man and the Wasp) در تاریخ ۶ جولای ۲۰۱۸ (۱۵ تیر ۱۳۹۷)، فیلم Captain Marvel در تاریخ ۸ مارچ ۲۰۱۹ (۱۷ اسفند ۱۳۹۷)، قسمت بدون نام فیلم Avengers در تاریخ ۳ می ۲۰۱۹ (۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸) و چهار عنوان بدون نام مارول در تاریخ‌های ۱۲ جولای ۲۰۱۹  (۲۰ تیر ۱۳۹۸)، (۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹)، ۱۰ جولای ۲۰۲۰ (۲۰ تیر ۱۳۹۹) و ۶ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۶ آبان ۱۳۹۹) اکران خواهند شد.


منبع Screenrant
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده