نویسنده: افشین پیروزی
// سه شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۲

برادران وارنر نشان تجاری فیلم Harry Potter and the Cursed Child را ثبت کرد

کمپانی برادران وارنر اخیرا یک نشان تجاری مخصوص فیلم با نام Harry Potter and the Cursed Child ثبت کرده است که امکان ساخته شدن فیلمی با این نام را قوت می‌بخشد. با زومجی همراه باشید.

هری پاتر و فرزند نفرین‌شده (Harry Potter and the Cursed Child) نام یک نمایش‌نامه است که توسط جی‌.کی‌.رولینگ، نویسنده سری کتاب‌های هری پاتر، نوشته شده و قرار است طی ماه جاری میلادی هم در قالب یک تئاتر در شهر لندن اجرا شود. با اینکه رولینگ پیش از این تاکید کرده نمایش‌نامه مذکور قرار نیست در قالب یک فیلم هم ساخته شود، ولی کمپانی برادران وانر (Warner Bros)، که فیلم‌های سری هری پاتر را هم ساخته و اکران کرده است، اخیرا نشانی تجاری کلاس ۹ با این نام ثبت کرده است. نشان‌های تجاری کلاس ۹ مربوط به فیلم‌های سینمایی و موارد مشابه می‌شوند و حتی شخص رولینگ هم پیش از این یک نشان تجاری کلاس ۹ با این ثبت کرده است.

پس از ثبت این نشان تجاری، گفته می‌شد که ممکن است هدف وارنر از ثبت آن، حفظ نام Harry Potter and the Cursed Child باشد تا در آینده و در صورت تمایل به ساخت فیلمی با این نام، دچار مشکل نشود. با این حال طبق قوانین ثبت نشان‌های تجاری، یک کمپانی تنها در صورتی می‌تواند یک نشان تجاری را ثبت کند که ایده‌ای برای ساخت محصول مرتبط با آن در سر داشته باشد. از طرف دیگر، احتمال ساخته شدن این فیلم -حداقل در آینده نزدیک- بعید به نظر می‌رسد. چرا که یک فیلم فرعی از مجموعه هری پاتر با نام جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها Fantastic Beasts and Where to Find Them) در حال ساخت است. این فیلم یک سه‌گانه خواهد بود که قسمت اول آن در سال جاری و قسمت‌های بعدی هم تا سال ۲۰۲۰ اکران خواهند شد. به همین دلیل هم حداقل تا آن زمان ساخت و اکران فیلمی با نام Harry Potter and the Cursed Child غیر‌ممکن به نظر می‌رسد.

در همین راستا چندی پیش دنیل رادکلیف، بازیگر نقش هری در فیلم‌های هری پاتر، از احتمال حضور مجددش در فیلمی از این مجموعه خبر داده بود که می‌توانید جزییات آن را در زومجی بخوانید.

منبع: IGN


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده