نویسنده: فریده صالحی
// سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۰۰

معرفی سریال نمایش ۸ (The 8 Show) | شبیه بازی مرکب!

در این مقاله قصد داریم سریال نمایش ۸ (The 8 Show) مجموعه کره‌ای جدیدی از نتفلیکس را معرفی کنیم؛ سریالی که جایگزین سریال Squid Game (بازی مرکب) محسوب می‌شود.

به نظر می‌رسد که برنامه‌های اسکریپتی و داستان‌دار که یک سری شخصیت را داخل یک بازی عجیب و غریب می‌اندازند، از تخصص‌های کره جنوبی محسوب می‌شود. سریال Squid Game (بازی مرکب) حدود ۳ سال پیش پخش شد و محبوبیت فوق‌العاده زیادی در سرتاسر دنیا پیدا کرد؛ زیرا یک درام داستان‌دار درباره یک بازیِ بقا بود؛ البته که خارج از دنیای بازی هم داستانِ کمی نمایش داده شد. حالا یک مجموعه داستان‌دار دیگر هم ساخته شده که کمدی تاریک‌تری دارد. این مجموعه درباره یک سری افراد در یک بازی خاص است که باز هم تولید کره جنوبی حساب می‌شود؛ در این بازی «زمان، به معنای واقعی کلمه پول است.»

سریال The 8 Show، براساس دو سری وب‌تون به نام‌های Money Game و Pie Game ساخته شده است؛ داستانی که شباهت خیلی خیلی زیادی به سریال بازی مرکب دارد، با این تفاوت که در این بازی، کسی اگر چالش را ببازد، کشته نمی‌شود. در ابتدای سریال، ما شاهد شخصیتی به نام جین-سو هستیم که می‌خواهد خودش را بکشد. او حدود ۹۰۰ میلیون وون به نزول‌خورها بدهکار است و از آنجایی که شغل‌هایی با حداقل دستمزد دارد و هیچ مهارت خاصی هم ندارد، نمی‌تواند بدهی خود را صاف کند. اما درست قبل از اینکه بپرد و خودش را بکشد، متوجه می‌شود که مقدار قابل توجهی پول، در حال واریز شدن به حسابش است و یک لیموزین هم دنبالش می‌آید.

۸ شخصیت سریال The 8 Show در حال برنامه‌ریزی با یکدیگر

جین-سو ابتدا فکر می‌کند که این، نوعی برنامه پیشگیری از خودکشی در سطح شهر است. اما خیلی نمی‌گذرد که مقابل یک سالن تئاتر پیاده می‌شود و تعدادی کارت، یک عالمه پول و یک نامه را مقابل خود می‌بیند. او می‌تواند پول‌ها را بردارد و برود یا اینکه می‌تواند یکی از کارت‌ها را انتخاب کند و از پرده رد شود. او با سالنی بزرگ و ۸ طبقه اتاق روبه‌رو می‌شود و ساعتی را می‌بیند که ۲۴ ساعت را نشان می‌دهد. او خیلی زود متوجه می‌شود هر دقیقه‌ای که در اتاق خود سپری می‌کند، ۳۰ هزار وون به‌دست می‌آورد. اما موضوع این است که هر چیزی را که لازم دارد، باید با قیمت ۱۰۰ برابرِ قیمت اصلی‌اش از سازندگان بازی تهیه کند.

نکته‌ی دیگر هم این است که اگر او قبل از ساعت ۸ اتاقش را ترک کند، پول‌هایش را از دست می‌دهد. برای همین هم او هوشمندی به خرج می‌دهد و نیازهای خود را به شکل‌های دیگری برطرف می‌کند که کمترین هزینه را نیاز داشته باشد. اما صبح فردا متوجه می‌شود که مدت زمانی به آن ۲۴ ساعت اضافه شده است. همچنین با ۷ همسایه‌ی دیگر خود هم آشنا می‌شود که در طبقات دیگر زندگی می‌کنند. هر کدام از آن‌ها شخصیت‌های متمایزی دارند. خیلی زود آن‌ها متوجه می‌شوند که در منطقه‌ی مشترک، نه‌تنها همه چیز الکی و تقلبی است (از جمله غذاها)، بلکه اگر درخواست خرید چیزی را داشته باشند، از زمانِ روی ساعتِ اصلی کم می‌شود.

اما نکته‌ی جالب این است که میزان زمانی‌که بابت خرید محصولات در منطقه‌ی مشترک کم می‌شود، کمتر از پولی است که هرکس داخل اتاق خودش بابت خرید محصولات صرف می‌کند. در ابتدای بازی و در کتاب قوانین نوشته شده بود که آب و غذای رایگان در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود اما بعد از گذشت یک روز، آن‌ها چیزی دریافت نکرده بودند. زمانی‌که آن‌ها درباره این موضوع صحبت می‌کنند، ساکنِ اتاق ۸ اعتراف می‌کند که او ۱۲ پک غذا و آب دریافت کرده بود؛ در صورتی که این میزان غذا و آب برای همه بود. اتاق ۷ متوجه می‌شود که راهی مشترک بین طبقات وجود دارد و آن‌ها می‌توانند منابع را تقسیم کنند. اما زمانی‌که آن‌ها به اتاق طبقه‌ی ۸ می‌روند، متوجه می‌شوند که هیچ چیز در این بازی برابر نیست!

جین-سو در یکی از چالش‌های سریال The 8 Show غش کرده است

شاید تاریکیِ سریال The 8 Show به اندازه‌ی سریال بازی مرکب باشد اما قطعا صحنه‌های خنده‌دارتر بیشتری نسبت به آن غولِ سابق سرویس استریم نتفلیکس دارد. حتی برخی‌ها معتقد هستند که این مجموعه، جذاب‌تر و سرگرم‌کننده‌تر از بازی مرکب است. درست است که در هر دوی آن‌ها پول محرک اصلی حساب می‌شود اما در سریال The 8 Show، شرکت‌کنندگان باید بفهمند که آیا باید با یکدیگر همکاری کنند یا اینکه چاقو زیر گلوی هم بگیرند؛ برای اینکه بتوانند پولی را که فکر می‌کنند برنده شده‌اند، حفظ کنند. این موردی است که کهن الگوهای گسترده هر شخصیت به خوبی به طرح داستان کمک می‌کند.

شخصی باید منطقیِ جمع باشد؛ شخصی باید لوس و ننر باشد؛ شخصی باید فرد سرکش باشد. جین-سو که شخصیت اصلی داستان به شمار می‌رود، مهارت زیادی در قیمت‌ها و اعداد دارد اما اکثر مواقع یک فرد بی‌طرف است. از آنجایی که ما بازی را از زاویه دید او می‌بینیم، شخص خیلی خوبی برای روایت داستان است. آن‌ها همین حالا هم متوجه شدند که یک سلسله مراتب خاصی در مورد اتاق‌ها، میزان پول دریافتی به ازای دقیقه و البته غذا وجود دارد؛ چیزی که شاید خیلی‌ها را به یاد فیلم Platform (سکو) بیاندازد. به‌صورت کلی سریال نمایش ۸، ارزش و جذابیت تماشا کردن را دارد. درست همانند سریال بازی مرکب، در این مجموعه هم می‌بینیم که شخصیت‌ها در موقعیت‌های متنوعی قرار داده می‌شوند و باید تلاش کنند که موفق از دل آن بیرون بیایند.


سریال های مشابه سریال نمایش ۸

پوستر سریال Squid Game نتفلیکس

سریال Squid Game

سریال بازی مرکب

بازیگران: لی جونگ-جائه، پارک هائه-سو و یاسوشی ایواکی

سال پخش: ۲۰۲۱ تاکنون

خلاصه داستان: افرادی که در زندگی به دلایل مختلف شکست می‌خورند، اما ناگهان دعوت‌نامه‌ای مرموز برای شرکت در یک بازی بقا دریافت می‌کنند تا بیش از ۳۸ میلیون دلار آمریکا را به‌دست آورند. بازی در جزیره‌ای منزوی اتفاق می‌افتد و شرکت‌کنندگان تا زمانی‌که برنده نهایی مشخص شود، زندانی هستند. این داستان شامل بازی‌های محبوب کودکان کره‌ای از دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ است؛ مانند بازی ماهی مرکب، که نوعی برچسب است که در آن حمله و دفاع از تخته‌ای به شکل ماهی مرکب استفاده می‌کنند که در خاک کشیده شده است.


گروهی از شخصیت‌ها در سریال Alice in Borderland

سریال Alice in Borderland

سریال آلیس در سرزمین مرزی

بازیگران: کنتو یامازاکی، تائو سوچیا و نیجیرو موراکامی

سال پخش: ۲۰۲۰ تاکنون

خلاصه داستان: آریسو مرد جوانی است که پول و شانس زیادی ندارد. او در حال حاضر نیز بیکار هم است. یک روز نوری کور‌کننده شهر را فرا می‌گیرد که بعد از آن، همه ساکنان شهر توکیو را از دست می‌دهد؛ البته به جز آریسو و دو دوستش. بعد از این اتفاق، یک بازی خطرناک و بالقوه‌ی کشنده برای بقا آغاز می‌شود که این سه دوست را مجبور به شرکت در آن می‌کند. آریسو، یک گیمر افسرده است که هیچ موفقیتی در زندگی ندارد و مدام پدر و برادرش به او سرکوب می‌زنند. آریسو که پیش از این اتفاق گیمر بسیار حرفه‌ای بود و علاقه‌ی خیلی زیادی به بازی داشت، حالا مجبور است که در یک بازی واقعی بازی کند و چاره‌ای جز ادامه دادن ندارد؛ بازی‌ای که دیگر مانند قبل تخیلی و ساختگی نیست و حالا جان افراد در خطر است. هر کدام از شخصیت‌های داستان به‌صورت اتفاقی وارد این بازی می‌شوند و نمی‌توانند به هیچ طریقی از آن بیرون بیایند؛ به محض اینکه برای بیرون آمدن از این بازی تلاش کنند، توسط لیزرهایی که از آسمان روشن می‌شود، این افراد مورد هدف قرار می‌گیرند و در کسری از ثانیه می‌میرند.


گروه دانش‌آموزان از مدرسه فرار می‌کنند سریال همه‌ی ما مرده‌ایم

سریال All Of Us Are Dead

سریال همه ما مرده‌ایم

بازیگران: پارک جی-هو، یون چان-یونگ و چو یی-هیون

سال پخش: ۲۰۲۲

خلاصه داستان: یک روز مدرسه عادی برای دانش‌آموزان یک دبیرستان کره‌ای بود، تا زمانی‌که دانش‌آموزی از آزمایشگاه علمی مدرسه که به ویروس ناشناخته آلوده شده بود برمی‌گردد. همان‌طور که عفونت از مدرسه و در سراسر شبه جزیره پخش می‌شود، ارتش به‌شدت از معلم علوم روان پریشی که همه چیز را شروع کرده بود بازجویی می‌کند، درحالی‌که دانش آموزانش تا رسیدن کمک برای زنده ماندن تلاش می‌کنند.


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده