بهترین انیمیشن های دی سی | از بتمن نقاب شبح تا لیگ عدالت نامحدود

بهترین انیمیشن های دی سی | از بتمن نقاب شبح تا لیگ عدالت نامحدود

شنبه, ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

آیا با بهترین انیمیشن‌های ساخته شده براساس کمیک‌های دی سی آشنایی دارید؟ در ادامه با زومجی برای آشنایی بیشتر با بهترین انیمیشن های DC همراه باشید.

با اینکه افراد زیادی همیشه در مورد بهترین اقتباس‌های لایو اکشن از کمیک‌های دی سی اختلاف نظر دارند، اما بدون شک اقتباس‌های انیمیشنی از مجموعه DC همیشه جایگاه خاصی در بین طرفداران قدیمی و حتی جدید داشته است. آثاری مثل انیمیشن Batman: The Animated Series و انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm تا انیمیشن Justice League و انیمیشن The Lego Batman Movie از جمله این آثار هستند که طی این سال‌ها تولید و پخش شده و با تحسین منتقدان و بینندگان مواجه شده‌اند.

اما بدون شک طرفداران جدید یا حتی قدیمی به‌دنبال یافتن اطلاعات بیشتر از انیمیشن‌های قدیمی و جدید براساس کمیک‌های DC هستند تا به تماشا آن بنشینند. حالا در این مقاله قرار است به معرفی انیمیشن‌های اقتباس شده از دنیای دی سی بپردازیم و نگاهی به بهترین آثار اقتباس شده از روی کمیک‌های DC داشته باشیم. لازم به توضیح است که ترتیب آثار این مقاله براساس زمان پخش یا اکران این انیمیشن‌ها بوده است.

انیمیشن های سینمایی و سریالی دی سی براساس نظر تحریریه انتخاب و رتبه‌بندی شده‌اند.


انیمیشن های دی سی

انیمیشن Wonder Woman: Bloodlines

۴۷- انیمیشن زن شگفت‌انگیز: خطوط خون

انیمیشن Wonder Woman: Bloodlines

 • کارگردان: سم لیو و جاستین کاپلند
 • نویسنده: ارنی آلتبکر
 • صداپیشگان: جیسون اومارا، جنیفر موریسون، جری اوکانل، ربکا رومین، موری استرلینگ، رین ویلسن، شان ماهر و استوارت آلن
 • تاریخ پخش: ۵ اکتبر ۲۰۱۹
 • میانگین امتیازات انیمیشن Wonder Woman: Bloodlines در IMDB: ۵.۹

در انیمیشن Wonder Woman: Bloodlines زمانی‌که شاهزاده دایانا تصمیم به نجات خلبانی به نام استیو ترور که قرار بود جان خودش را فدا کند تا صلح را به دنیا بازگرداند، می‌گیرد، سرنوشت خودش و دنیا را تغییر می‌دهد. دایانا با جان فشانی‌هایی که در دوره‌های مختلف کرده به‌عنوان سفیر صلح و یک ناجی با نام زن شگفت‌انگیز شناخته می‌شود. او از بخشش و مهربانی مردم زمینی بسیار خوشحال است. یک روز دایانا تصمیم به نابودی شرکتی مافیایی و جنایتکار به نام Villainy می‌گیرد که قصد نابودی جهان را دارند. انیمیشن Wonder Woman: Bloodlines با اینکه نقدهای مثبتی از منتقدان دریافت کرد، اما در نگاه طرفداران خیلی نظرات مثبتی دریافت نکرده است.


انیمیشن Batman: Soul of the Dragon

۴۶- انیمیشن بتمن: روح اژدها

انیمیشن Batman: Soul of the Dragon

در انیمیشن Batman: Soul of the Dragon بتمن، برنز تایگر، لیدی شیوا و ریچارد دراگون وقتی می‌فهمند که یک آشنایی مشترک دارند، با هم متحد می‌شوند. استاد هنرهای رزمی که آن‌ها را آموزش داده‌ است، برای چندین سال و تحت شرایط مرموز مفقود شده‌است. هنگامی که یک یادگار نفرین شده دوباره ظاهر می‌شود، رمز و راز استاد مرده آن‌ها دوباره باز می‌شود و بتمن و همکلاسی‌های سابقش برای دستیابی به کنترل این یادگار خطرناک باید با آزمایش نهایی کشتارهای هنرهای رزمی خود رو‌به‌رو شوند.


فلش در انیمیشن Justice Society: World War II

۴۵- انیمیشن جامعه عدالت: جنگ جهانی دوم

انیمیشن Justice Society: World War II

 • کارگردان: جف وامستر
 • نویسنده: جرمی آدامز و مگان فیتزمارتین
 • صداپیشگان: استانا کاتیک، مت بومر، الیسیا روتارو، کریس دیامانتوپولوس، امید ابطحی، متیو مرسر، لیام مک‌اینتایر و آرمن تیلور
 • تاریخ پخش: ۲۷ آوریل ۲۰۲۱
 • میانگین امتیازات انیمیشن Justice Society: World War II در IMDB: ۶.۴

در انیمیشن Justice Society: World War II گروهی از قهرمانان که در جنگ جهانی دوم به متحدان کمک می‌کنند‌، متحدی را از آینده به‌دست می‌آورند که آن‌ها را به ماجراجویی می‌فرستد که تاریخ را تغییر می‌دهد. در این انیمیشن شاهد معرفی نسخه متفاوتی از گروه جامعه عدالت آمریکایی با نام جامعه عدالت هستیم که اعضای آن از فلش، واندر وومن، بلک کنری، ترور و Hourman تشکیل شده است. در زمان حال نیز فلش نسخه بری آلن با آیریس وست برای پیکنیک به متروپلیس آمده، اما در همان زمان سوپرمن در حال مبارزه با برینیاک است.


انیمیشن Superman: Man of Tomorrow

۴۴- انیمیشن سوپرمن: مرد فردا

انیمیشن Superman: Man of Tomorrow

انیمیشن Superman: Man of Tomorrow شروع کننده دنیای Tomorrowverse، دنیای انیمیشنی جدید دی سی است که دوباره به داستان روزهای اولی که کلارک کنت به سوپرمن تبدیل شده، می‌پردازد و به نحوی بازگویی دوباره داستان مرد پولادین با نگاهی تازه است. با اینکه سوپرمن به‌تازگی کار خود را آغاز کرده است، اما هنوز با چالش‌های زیادی باید مواجه شود و در طول آن باید با لکس لوتر مواجه شود که کارهای شرورانه او می‌تواند باعث نابودی متروپلیس شود.


والپیپر انیمیشن Batman Mystery of the Batwoman

۴۳- انیمیشن بتمن: معمای بت‌وومن

انیمیشن Batman: Mystery of the Batwoman

 • کارگردان: کرت گدا
 • نویسنده: مایکل ریوز
 • صداپیشگان: کوین کانروی، کیمبرلی بروکس، کلی ریپا، کیرا سجویک، دیوید اوگدن استایرس، کوین مایکل ریچاردسون، هکتور الیزوندو، باب هیستینگز، افرم زیمبالیست جونیور، الی مارینتهال، جان ورنن و تارا استرانگ
 • تاریخ پخش: ۲۱ اکتبر ۲۰۰۳
 • میانگین امتیازات انیمیشن Batman: Mystery of the Batwoman در IMDB: ۶.۶

اتفاقات انیمیشن Batman: Mystery of the Batwoman بین اتفاقات انیمیشن Batman & Mr. Freeze: SubZero و صحنه فلش‌بک انیمیشن Batman Beyond: Return of the Joker جریان دارد که در این انیمیشن، بت‌وومن به‌عنوان یک قهرمان جدید وارد گاتهام می‌شود که هویت آن حتی برای بتمن نیز مثل یک راز است. در‌حالی که بت‌وومن ادعا می‌کند که در حال مبارزه برای برقراری عدالت است، کد بتمن که هرگز جان کسی را نمی‌گیرد، رها می‌کند.

بتمن باید هویت واقعی او را متوجه شود و در عین حال مانع از فروش اسلحه غیر قانونی توسط پنگوئن و روپرت تورن به کشور خیالی کاسنیا شود. این دو شرور کارلتون دوکسن، یک گانگستر را برای محافظت از خود استخدام می‌کنند. انیمیشن Batman: Mystery of the Batwoman درنهایت نقدهای متوسط‌تری را در مقایسه با دیگر انیمیشن‌های دی سی دریافت می‌کند و درنهایت آخرین انیمیشن بلندی است که در دنیای DC Animated Universe ساخته و پخش می‌شود.


انیمیشن Justice League vs. the Fatal Five

۴۲- انیمیشن لیگ عدالت دربرابر پنج کشنده

انیمیشن Justice League vs. the Fatal Five

انیمیشن Justice League vs. the Fatal Five درواقع براساس دنیای انیمیشن‌های اصلی دی سی تولید شده است که در آن شاهد رویارویی گروه لیگ عدالت با تهدیدی جدیدی به‌نام گروه Fatal Five هستیم. گروه پنج کشنده سرنوشت زمین را به خطر انداخته‌اند و حالا بتمن، سوپرمن، واندر وومن، گرین لنترن و دیگر اعضای لیگ عدالت باید به مقابله با این گروه شرور بپردازند. اعضای گروه Fatal Five همگی به‌دست جیم شوتر خلق شده‌اند. انیمیشن Justice League vs. the Fatal Five با اینکه نقدهای مثبتی را دریافت کرد، اما در نگاه مخاطبان خیلی نتوانست نظرات مثبتی دریافت کند.


انیمیشن Green Lantern: Emerald Knights

۴۱- انیمیشن گرین لنترن: شوالیه‌های زمردین

انیمیشن Green Lantern: Emerald Knights

 • کارگردان: لورن مونتگومری و جی اولیوا
 • نویسنده: ادی برگانزا، آلن برنت، تاد کیسی، دیو گیبونز، مایکل گرین، مارک گوگنهایم، جف جانز و پیتر توماسی
 • صداپیشگان: ناتان فیلیون، الیزابت ماس، جیسون آیزکس، کلی هو، ردی پایپر، آرنولد وسلو؛ هنری رالینز، جیمز آرنولد تیلور و استیون بلوم
 • تاریخ پخش: ۷ ژوئن ۲۰۱۱
 • میانگین امتیازات انیمیشن Green Lantern: Emerald Knights در IMDB: ۶.۷

در انیمیشن انیمیشن Green Lantern: Emerald Knights یکی دیگر از تازه واردهای سپاه گرین لنترن به مرحله شارژ حلقه و وفاداری می‌رسد. این فرصتی است برای یک رویارویی با خاطرات و تعریف کردن تجربیات هرکدام، هال جردن هم برای آن تازه وارد خاطرات و تجربیات دیگر اعضا را تعریف می‌کند. اگرچه انیمیشن Green Lantern: Emerald Knights دنباله مستقیمی برای انیمیشن Green Lantern: First Flight محسوب نمی‌شود، اما این انیمیشن با همان استایل و طراحی تولید و منتشر شده است.


بتمن و سوپرمن در حال صحبت در انیمیشن Injustice

۴۰- انیمیشن اینجاستیس

انیمیشن Injustice

 • کارگردان: مت پیترز
 • نویسنده: ارنی آلتباکر
 • صداپیشگان: جاستین هارتلی، انسون مونت، لورا بیلی، زک کلیسون، برایان تی دیلینی، برندون مایکل هال، الیور هادسون و جیلیان جیکوبز
 • تاریخ پخش: ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱
 • میانگین امتیازات Injustice در IMDB: ۶.۴

انیمیشن Injustice داستان برنامه شیطانی جوکر را دنبال می‌کند که باعث می‌شود سوپرمن به اشتباه لوییس لین، همسر سوپرمن را که حامله است، به قتل برساند و همچنین باعث نابودی متروپلیس شود. حالا سوپرمن با قتل جوکر تصمیم دارد با کشتن ابرشرورها جلوی جرم و جنایت را بگیرد و حکمی مثل خدا در زمین پیدا کند. این وسط بتمن هم با اعتقادات سوپرمن مخالف است و تصمیم می‌گیرد با پیروان خودش جلوی سوپرمن و پیروانش را بگیرد. انیمیشن اینجاستیس درواقع براساس بازی Injustice: Gods Among Us ساخته شده است که در آن شاهد داستان متفاوتی هستیم، اما در آن شاهد قرار گرفتن بتمن و سوپرمن روبه‌روی یکدیگر هستیم. اگرچه نتیجه کار خیلی به مذاق طرفداران خوش نیامده است.


killing joke

۳۹- انیمیشن بتمن: جوک کشنده

انیمیشن Batman: The Killing Joke

انیمیشن Batman: The Killing Joke سرانجام ساخته شد تا به انتظارات طرفداران دی سی برای ساخت اقتباسی از داستان کمیک آلن مور پایان دهد. در این انیمیشن چندین سال از همکاری بتمن و بت‌گرل می‌گذرد. چند ماه پس از اینکه بت‌گرل از علاقه‌اش به بتمن می‌گوید، جوکر از تیمارستان ارکهام فرار می‌کند‌. بتمن تمام شهر را به‌دنبال او می‌گردد و زمانی‌که بتمن به‌دنبال یافتن او است، جوکر به سراغ خانه جیمز گوردون رفته و بعد از اینکه باربارا گوردون در را به اشتباه روی‌اش باز می‌کند او را به ضرب یک گلوله برای همیشه قطع نخاع می‌کند‌. سپس جیمز گوردون را گروگان می‌گیرد‌.

او جیمز گوردون را به یک شهربازی متروکه می‌برد تا او را شکنجه کند. انیمیشن Batman: The Killing Joke با اینکه پایانی بر انتظار طرفداران بود، اما نتیجه آن بسیاری از طرفداران را ناامید کرد. بخشی از این ناامیدی به شروع انیمیشن و علاقه بت‌گرل به بتمن نسبت می‌دهند که آن را بخشی غیر ضروری و اشتباه می‌دانند. در هر حال اجرای درخشان مارک همیل و کوین کانروی همچنان نقطه قوت انیمیشن بتمن: جوک کشنده است.


انیمیشن Superman: Unbound

۳۸- انیمیشن سوپرمن بدون مرز

انیمیشن Superman: Unbound

اتفاقات انیمیشن Superman: Unbound حدود ۱۱ سال پس از ورود سوپرمن و تبدیل شدنش به قهرمان شهر متروپلیس آغاز می‌شود که سفینه مرموزی از کریپتون روی زمین سقوط می‌کند که از آن دختر نوجوانی لباس‌هایی به شکل لباس‌های سوپرمن خارج می‌شود که دختر عمو سوپرمن است. زمانی‌که آن‌ها تصمیم گرفتند به‌صورت دونفره از شهر متروپلیس محافظت کنند‌، دختر عموی سوپرمن هویتی به اسم سوپرگرل برای خود ساخت‌. سوپرمن و سوپرگرل‌ ناجیان بسیار پسندیده‌ای برای شهر متروپلیس بودند‌؛ چندی نگذشته بود که مردم دوباره در آرامش بودند، اما ناگهان یک موشک لیزری و بسیار بزرگ به شهر متروپلیس آمد و او یک موجود فضایی به اسم برینیاک بود که هدفی جز نابودی کره زمین نداشت‌. او کنترل تمام جهان را با استفاده از وسایل فوق پیشرفته اش به‌دست گرفت‌. حالا سوپرمن و سوپرگرل باید با همکاری با یکدیگر جلوی برینیاک را بگیرند.


آکوامن در حال مبارزه با اوشن مستر در انیمیشن Justice League: Throne of Atlantis

۳۷- انیمیشن لیگ عدالت: تاج و تخت آتلانتیس

انیمیشن Justice League: Throne of Atlantis

سایبورگ در انیمیشن Justice League: Throne of Atlantis یک تهدید قریب الوقوع در اعماق اقیانوس ها را پیدا می‌کند که به قدری قدرتمند است که باعث تشکیل یک لیگ عدالت جدید می‌شود. هزاران متر بالاتر از سطح اقیانوس فردی سرگردان با نام آرتور کری با قدرت‌های فرابشری وجود دارد و می‌تواند آخرین شانسی باشد که جهان باستانی آتلانتیس را با دنیای ما پیوند دهد. سوپرمن، بتمن، واندر وومن و سایر اعضای لیگ عدالت باید با یکدیگر همکاری کنند و در مقابل اوشن مستر و یک ارتش از موجودات دریایی با سلاح های ماورایی و بسیار خطرناک مقابله کنند.


انیمیشن Superman: Red Son

۳۶- انیمیشن سوپرمن: فرزند سرخ

انیمیشن Superman: Red Son

چی می‌شد که اگر سفینه سوپرمن از کریپتون به‌جای آمریکا در شوروی سقوط می‌کرد؟ انیمیشن Superman: Red Son قصد پاسخ به این سؤال را دارد که در این انیمیشن سوپرمن تلاش می‌کند تا دیگر اتحادها را زیر سلطه اتحاد جماهیر شوروری قرار دهد و به همین منظور شهرها و مردمان آن‌ها را به زیر کنترلش می‌گیرد. بتمن در ادامه وارد می‌شود با سوپرمن برای متوقف کردن او وارد می‌شود. در ادامه CIA تصمیم به استخدام لکس لوتر می‌گیرد تا سلاحی را تولید کند که بتوانند با آن سوپرمن را برای همیشه نابود و متوقف کنند. انیمیشن Superman: Red Son در هر حال بخش متفاوت و جالبی از شخصیت سوپرمن را نشان می‌دهد که ممکن است به مذاق همه خوش نیاید.


انیمیشن Son of Batman

۳۵- انیمیشن پسر بتمن

انیمیشن Son of Batman

 • کارگردان: ایتن اسپالدینگ
 • نویسنده: جو آر لانسدال
 • صداپیشگان: جیسون اومارا، مورینا بکرین، جیانکارلو اسپوزیتو، زاندر برکلی، توماس گیبسون، دیوید مک‌کالوم، دی بردلی بیکر و شان ماهر
 • تاریخ پخش: ۲۲ آوریل ۲۰۱۴
 • میانگین امتیازات انیمیشن Son of Batman در IMDB: ۶.۷

بعد از مرگ رأس‌ الغول توسط دستیار قدیمی خود اسلید ویلسون، تالیا الغول پسر خود دیمین وین را به گاتهام سیتی برده و به پدرش بروس وین می‌سپارد تا با هم آشنا شوند و از او محافظت کند. انیمیشن Son of Batman درواقع به رابطه پدر و پسری بتمن و پسرش می‌پردازد که در آن دیمین وین به‌عنوان رابین جدید معرفی می‌شود و او حالا باید به بتمن در مبارزه با جرم و جنایت کمک کند.


انیمیشن Teen Titans Go! To The Movies

۳۴- انیمیشن تایتان‌های نوجوان به سینما می‌آیند!

انیمیشن Teen Titans Go! To The Movies

 • کارگردان: جپیتر ریدا میکائیل و آرون هورواث
 • نویسنده: مایکل جلنیک و آرون هورواث
 • صداپیشگان: اسکات منویل، کاری پیتون، گرگ سیپس، هایدن والش، ویل آرنت، کریستن بل، جیمی کیمل، نیکلاس کیج، هالزی، لیل یاکتی و جیمز کوردن
 • تاریخ پخش: ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۸
 • میانگین امتیازات انیمیشن Teen Titans Go! To The Movies در IMDB: ۶.۷

درحالی‌که تایتان‌های نوجوان در حال مبارزه با جرم و جنایت و محافظت از جامپ سیتی هستند، متوجه می‌شوند تمامی ابرقهرمانان مانند بتمن، سوپرمن، واندر وومن، گرین لنترن، آکوامن و حتی خرده کارهای مانند آلفرد پنی‌ورث و بت‌موبیل و کمربند بتمن داراری یک فیلم درحال پخش در سینما هستند. این برای رهبر گروه تیتان ها یعنی رابین بسیار آزار دهنده است که گروهش هیچ فیلم سینمایی ندارد و احساس پوچی می‌کند.

انیمیشن Teen Titans Go! To The Movies با اینکه نقدهای مثبتی را دریافت کرد، اما درنهایت تنها کمی بیش از ۵۲ میلیون دلار در گیشه فروش کرد تا دو انیمیشن بلند دیگر آن تنها ازطریق فروشگاه‌های دیجیتالی تولید و پخش شود.


رابین در انیمیشن Justice League vs. Teen Titans

۳۳- انیمیشن لیگ عدالت دربرابر تایتان‌های نوجوان

انیمیشن Justice League vs. Teen Titans

 • کارگردان: سم لیو
 • نویسنده: آلن برنت و برایان میلر
 • صداپیشگان: جان برنتال، تیسا فارمیگا، جیسون اومارا، استوارت آلن، برندون سو هو، شیمار مور، شان ماهر، جری اوکانل و رزاریو داوسون
 • تاریخ پخش: ۲۹ مارس ۲۰۱۶
 • میانگین امتیازات انیمیشن Justice League vs. Teen Titans در IMDB: ۶.۹

در انیمیشن Justice League vs. Teen Titans ترایگان کنترل ذهن لیگ عدالت مثل بتمن، سوپرمن و واندر وومن را به‌دست می‌گیرد و آن‌ها را تبدیل به شیاطین جامعه گریز می‌کند و این وظیفه تایتان‌های نوجوان است که با این شیاطین مبارزه کنند و جلوی آن‌ها را بگیرند. انیمیشن Justice League vs. Teen Titans درواقع جز معدود دفعاتی است که اعضای لیگ عدالت را فاسد می‌کند و حالا گروهی دیگر باید جلوی آن‌ها را بگیرد.


انیمیشن All-Star Superman

۳۲- انیمیشن سوپرمن همه ستاره‌

انیمیشن All-Star Superman

در انیمیشن All-Star Superman زمانی‌که سوپرمن برای انجام یک مأموریت به سمت خورشید حرکت می‌کند، لکس لوتر تصمیم می‌گیرد با استفاده از اشعه ی خورشید او را از بین ببرد و برای همیشه او را نابود کند و از شرش خلاص شود. انیمیشن All-Star Superman اولین انیمیشن دی سی است که به‌جای درجه سنی PG-13، درجه سنی PG را دریافت کرد. همچنین این انیمیشن یکی از آخرین کارهای دواین مک‌دافی پیش از مرگش بوده است.


انیمیشن Batman: Gotham by Gaslight

۳۱- انیمیشن بتمن: گاتهام با گازلایت

انیمیشن Batman: Gotham by Gaslight

اتفاقات انیمیشن Batman: Gotham by Gaslight در دوره ویکتوریایی جریان دارد که گاتهام با ظاهری متفاوت در یک دوره کاملا متفاوت به تصویر کشیده می‌شود. بتمن در اتفاقات انیمیشن بتمن: گاتهام با گازلایت در حال بررسی یک پرونده خطرناک است و او باید جک ریپر را پیش از اینکه قربانیان بیشتری را بگیرد پیدا و دستگیر کند و باعث بازگشت آرامش به شهر گاتهام شود. اگرچه انیمیشن Batman: Gotham by Gaslight یکی از انیمیشن‌های برتر بتمن است، اما ظاهر و حال و هوای متفاوت آن می‌تواند ارزش تماشا کردن را داشته باشد.


بتمن در انیمیشن Justice League: The New Frontier

۳۰- انیمیشن لیگ عدالت: جلودارهای جدید

انیمیشن Justice League: The New Frontier

 • کارگردان: دیو بالوک
 • نویسنده: استن برکوویتز و داروین کوک
 • صداپیشگان: دیوید بورناز، میگوئل فرر، نیل پاتریک هریس، لوسی لاولس، کایل مک‌لاکلن، فیل موریس، کیرا سجویک، بروک شیلدز، جرمی سیستو و دیوید هانت
 • تاریخ پخش: ۲۶ فوریه ۲۰۰۸
 • میانگین امتیازات انیمیشن Justice League: The New Frontier در IMDB: ۶.۹

در دهه‌ی ۵۰ میلادی نسل جدیدی از ابرقهرمانان باید به نیروها و گروهی از سربازان قدیمی بپیوندند تا دربرابر تهدیدی بزرگ علیه زمین مقابله کنند. اتفاقات انیمیشن Justice League: The New Frontier پس از پایان جنگ کره پایان آغاز می‌شود که در آن شاهد تشکیل لیگ عدالت برای محافظت از زمین و تهدیدات فرازمینی ایجاد می‌شود و در این انیمیشن شاهد ابرقهرمانان محبوب دنیای دی سی مثل سوپرمن، بتمن، واندر وومن و فلش تا گرین لنترن هستیم.


انیمیشن Batman: Bad Blood

۲۹- انیمیشن بتمن دشمنی

انیمیشن Batman: Bad Blood

در انیمیشن Batman: Bad Blood گروهی از خلافکاران تازه کار وارد شهر گاتهام می‌شوند و به‌صورت مخفیانه‌، کار های مجرمانه انجام می‌دهند‌. اما در یکی از عملیات‌های آن‌ها به‌صورت ناگهانی بت‌وومن آن‌ها را تعقیب می‌کند و با آن‌ها درگیر می‌شود‌. اما در لحظه حساس که نزدیک به مرگ توسط آن‌ها بود‌، بتمن به کمک او آمد‌. اما آن‌ها ساختمان را منفجر کردند و باعث یک حادثه وحشتناک شدند‌. در ادامه بت‌وومن تصور می‌کند که بتمن کشته شده است و دو هفته بعد آلفرد پنی‌ورث جای بتمن را می‌گیرد تا درکنار بت‌وومن و رابین با شروران شهر گاتهام مبارزه کنند و باعث نشود گم شدن بتمن خدشه‌ای در مبارزه با جرم و جنایت ایجاد کند.


انیمیشن Superman/Batman: Apocalypse

۲۸- انیمیشن سوپرمن/بتمن: آخرالزمان

انیمیشن Superman/Batman: Apocalypse

انیمیشن Superman/Batman: Apocalypse براساس داستان سوپرگرل اهل کریپتون از مجموعه کتاب کمیک سوپرمن/بتمن ساخته شده‌ است که درواقع دنباله انیمیشن Superman/Batman: Public Enemies محسوب می‌شود. انیمیشن Superman/Batman: Apocalypse داستان بتمن را به تصویر می‌کشد که با شخصی جوان و مرموز آشنا می‌شود که قدرت‌های فوق بشری دارد و خیلی زود بتمن متوجه می‌شود که این شخص با سوپرمن در ارتباط است و طولی نمی‌کشد که این شخص مورد توجه ابرشرور دارک‌ساید حاکم آپوکالیپس قرار می‌گیرد.


انیمیشن Justice League: Gods and Monsters

۲۷- انیمیشن لیگ عدالت: خدایان و هیولاها

انیمیشن Justice League: Gods and Monsters

در انیمیشن Justice League: Gods and Monsters هنگامی که دانشمندان کل دنیا در اثر یک اتفاق یکی پس از دیگری از بین می‌روند‌، همگان لیگ عدالت را مقصر این رویداد می‌دانند و اکنون افراد لیگ عدالت باید بیگناهی خود را اثبات کنند. اتفاقات انیمیشن لیگ عدالت: خدایان و هیولاها در دنیایی متفاوت جریان دارد که بتمن، سوپرمن و واندر وومن متفاوتی را در انیمیشن شاهد هستیم که با نسخه مشهور خود تفاوت زیادی چه از نظر هویتی و چه از نظر ظاهری دارند.


سوپرمن در انیمیشن Superman vs. The Elite

۲۶- انیمیشن سوپرمن دربرابر نخبگان

انیمیشن Superman vs. The Elite

انیمیشن Superman vs. The Elite داستان سوپرمن را دنبال می‌کند که خیلی زود خودش را با گروهی از قهرمانان و نخبگان تازه به دوران رسیده می‌بیند که سعی دارند قدرتش را به چالش بکشند، اکنون او تصمیم می‌گیرد تا با آن‌ها به مبارزه بپردازد. در انیمیشن سوپرمن دربرابر نخبگان شاهد حضور شخصیت‌های شرور جدیدی مثل اتومیک اسکال هستیم که تبدیل به تهدید جدید و بزرگی برای شهر متروپلیس شده است.


انیمیشن Superman/Batman: Public Enemies

۲۵- انیمیشن سوپرمن/بتمن: دشمنان مردم

انیمیشن Superman/Batman: Public Enemies

 • کارگردان: سم لیو
 • نویسنده: استن برکوویتز
 • صداپیشگان: کلنسی براون، کوین کانروی، تیم دالی، زاندر برکلی، کوری برتون، ریکاردو آنتونیو، شاویرا آلیسون، مک جان، کریستوفر مک‌گینلی، سی.سی.اچ. پاوندر، آلن اوپنهایمر، آندریا رومانو و بروس تیم
 • تاریخ پخش: ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۹
 • میانگین امتیازات انیمیشن Superman/Batman: Public Enemies در IMDB: ۷.۱

در انیمیشن Superman/Batman: Public Enemies پس از اینکه لکس لوتر ادعا می‌کند با سوپرمن دشمنی ندارد و یک انسان جامعه دوست است، پول‌های بسیار زیادی به‌عنوان یک انسان معروف به جیب می‌زند‌. در این حال آماندا والر برای سود بردن به او پیشنهاد همکاری می‌دهد و وی هم قبول می‌کند‌. پس از همکاری آن‌ها شهر گاتهام سیتی و شهر متروپلیس دچار آشوب می‌شود‌. حال فقط دو نفر هستند که باید جلوی آن‌ها را بگیرند و آن دونفر کسانی نیستند جز بتمن و سوپرمن.


انیمیشن Teen Titans: The Judas Contract

۲۴- انیمیشن تایتان‌های نوجوان: قرارداد یهودا

انیمیشن Teen Titans: The Judas Contract

در انیمیشن Teen Titans: The Judas Contract شهر در سایه امن تایتان‌های نوجوان به سر می‌برد‌. اما این حالت شهر خیلی زود به پایان می‌رسد‌، زمانی‌که شروری وحشتناک و قدرتمند به نام دث‌استروک سایه وحشت و مرگ را به دل مردم می افکند و این وظیفه دیک گریسون‌، بیست بوی‌، دیمین وین‌، استارفایر‌، ریون‌، بامبلبی‌، والی وست و اسپیدی است که با او مبارزه و این مبارز قدرتمند را متوقف کنند. انیمیشن Teen Titans: The Judas Contract درواقع دنباله انیمیشن Justice League vs. Teen Titans است.


انیمیشن Superman: Doomsday

۲۳- انیمیشن سوپرمن: دومزدی

انیمیشن Superman: Doomsday

سوپرمن قهرمان و اسطوره شهر متروپلیس است و با لوئیس لین نامزد شده است. اوضاع روبه سامان بود تا اینکه شرکت لکس لوتر به‌صورت تصادفی موجودی وحشتناک از سیاره کریپتون که در اعماق زمین بود را آزاد کرده و این وظیفه قهرمان شهر است که آن را متوقف کند. این موجود که دومزدی نام دارد وحشت را به دل مردم شهر می اندازد . سوپرمن و دومزدی (کمیک) مبارزه ای وحشتناک به عمل می آورند . وقتی که سوپرمن می فهمد که هیچ راهی برای متوقف کردن او نیست تصمیم می‌گیرد با تمام قدرتش او را از کره ی زمین به بیرون برده و با فشار آن را به پایین پرتاب می‌کند. این عمل باعث نابودی دومزدی می‌شود، اما در عملی غم انگیز سوپرمن نیز جلوی تمامی مردم جان می‌دهد.


بتمن در مقابل Hush

۲۲- انیمیشن بتمن: هاش

انیمیشن Batman: Hush

 • کارگردان: جاستین کاپلند
 • نویسنده: ارنی آلتبکر
 • صداپیشگان: جیسون اومارا، جنیفر موریسون، جری اوکانل، ربکا رومین، موری استرلینگ، رین ویلسن، شان ماهر و استوارت آلن
 • تاریخ پخش: ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۹
 • میانگین امتیازات انیمیشن Batman: Hush در IMDB: ۶.۹

در انیمیشن Batman: Hush چندین ماه است که یک تبهکار مرموز به‌نام هاش در حال دور هم جمع کردن بیشتر تبهکاران گاتهام مثل جوکر، بین، پویزن آی‌وی و مترسک است تا یک بار برای همیشه به زندگی بتمن و دیگر اعضای گروه او پایان دهد. او در این جلسه فوق سری از زن گربه‌ای هم دعوت می‌کند، اما او دعوت هاش را نمی‌پذیرد و به بتمن اطلاع می‌دهد که دشمنان او می‌خواهند دست جمعی به کشتار او بروند. او با زن گربه‌ای و نایت وینگ همدست می‌شود تا جلوی هاش و دیگران را بگیرد.

اما آن‌ها نمی‌توانند با این گروه و هاش به‌تنهایی مبارزه کنند. برای همین بتمن به سراغ سوپرمن می‌رود تا از او کمک بگیرد. اما حین مبارزه پویزن آی‌وی کنترل ذهن سوپرمن به‌دست می‌گیرد و آن را به جان بتمن می‌اندازد ولی زن گربه ای با تهدید کردن سوپرمن که لویس لین را می‌کشد و سوپرمن به حالت اولیه خودش بر می‌گردد.


انیمیشن Suicide Squad: Hell to Pay

۲۱- انیمیشن جوخه انتحار: دردسر بزرگ

انیمیشن Suicide Squad: Hell to Pay

 • کارگردان: سم لیو
 • نویسنده: آلن برنت
 • صداپیشگان: کریستین اسلیتر، بیلی براون، لیام مک‌اینتایر، کریستین باور وان استراتن، تارا استرانگ، گیدیون امری و ونسا ویلیامز
 • تاریخ پخش: ۲۷ مارس ۲۰۱۸
 • میانگین امتیازات انیمیشن Suicide Squad: Hell to Pay در IMDB: ۷

تمرکز انیمیشن Suicide Squad: Hell to Pay روی گروه جوخه انتحار است که توسط آماندا والر تأسیس شده است. اعضای این گروه را ابرشرورانی تشکیل می‌دهند که والر با وعده آزادی پس از انجام مأموریت‌های Task Force X به استخدام سازمان در آمده‌اند. این مأموریت‌ها به شکل مخفیانه انجام می‌شود و بسیار خطرناک و مرگبار است. ددشات در انیمیشن Suicide Squad: Hell to Pay گروهی تشکیل می‌دهد که اعضای آن هارلی کویین، کاپیتان بومرنگ، کیلر فراست، کاپرهد و برنز تایگر را تشکیل می‌دهد و باید مأموریت خطرناکی را برای آماندا والر انجام دهند.


انیمیشن Batman vs. Robin

۲۰- انیمیشن بتمن دربرابر رابین

انیمیشن Batman vs. Robin

در انیمیشن Batman vs. Robin درحالی‌که دیمین وین به‌عنوان رابین فعلی در حال کنار آمدن با شرایط و روش‌های بتمن است‌، ناگهان متوجه می‌شود که تقدیرش در جامعه ای اسرارآمیز به نام محفل جغدها قرار گرفته است و حالا او در مقابل بتمن، پدرش قرار گرفته است و این موضوع باعث شکل گرفتن مبارزاتی بین این دو شخصیت می‌شود. حالا بتمن هم باید مقابل پسرش قرار بگیرد و هم جلوی نقشه‌های شوم محفل جغدها را بگیرد.


انیمیشن Green Lantern: First Flight

۱۹- انیمیشن گرین لنترن: نخستین پرواز

انیمیشن Green Lantern: First Flight

 • کارگردان: لورن مونتگومری
 • نویسنده: آلن برنت و مایکل آلن
 • صداپیشگان: کریستوفر ملونی، ویکتور گاربر، تریشا هلفر، مایکل مدسن، بروس تیم، دیوید لندر، جان لاروکات، ژولیت لانداو، کت سوسی، کرتوود اسمیت، لری دریک، مالاکی ترون، اولیویا دابو، راب پالسن و ویلیام شارلت
 • تاریخ پخش: ۲۸ ژوئیه ۲۰۰۹
 • میانگین امتیازات انیمیشن Green Lantern: First Flight در IMDB: ۷.۱

هال جردن یک خلبان معمولی است تا اینکه در یک حادثه از هلیکوپتر اش سقوط کرده و به یک قهرمان فضایی برمی‌خورد که از دسته گرین لنترن است. آن موجود فضایی که آبین سور نام دارد در حال جان دادن است و قبل از مرگش حلقه‌ای جادویی را به هال جردن می‌دهد و او را تبدیل به یکی از سپاه گرین لانترن می‌کند. در انیمیشن انیمیشن Green Lantern: First Flight برای اولین‌بار شاهد حضور نگهبانان یونیورس هستیم.


والپیپر انیمیشن DC League of Super-Pets

۱۸- انیمیشن ابر حیوانات لیگ دی‌سی

انیمیشن DC League of Super-Pets

 • کارگردان: جرد استرن و سم لوین
 • نویسنده: جرد استرن جان ویتینگتون
 • صداپیشگان: دواین جانسون، کوین هارت، جان کرازینسکی، دیگو لونا، ناتاشا لیون، ونسا بایر، مارک مارون، کیت مک‌کینون، کیانو ریوز، جمیله جمیل، بن شوارتز، جامین کلمنت، جان ارلی، توماس میدلتیچ، اولیویا وایلد، داوید دیگز، لینا هیدی و آلفرد مولینا
 • تاریخ پخش: ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۲
 • میانگین امتیازات انیمیشن DC League of Super-Pets در IMDB: ۷.۲

تمرکز انیمیشن ابر حیوانات لیگ دی سی روی کریپتو، سگ سوپرمن با قدرت‌های فرابشری است که در طول انیمیشن از او به‌عنوان بهترین دوست سوپرمن و بهترین همراهش یاد می‌شود. اما در ادامه خوکچه هندی لکس لوتر با گرفتن قدرت‌های فرابشری به تهدیدی برای زمین و گروه لیگ عدالت تبدیل می‌شود و حالا کریپتو باید با کمک چند حیوان بی‌سرپرست که دارای قدرت شده‌اند، هم دنیا و هم اعضای لیگ عدالت را نجات دهد.

از انیمیشن DC League of Super-Pets به‌عنوان یکی از تلاش‌های جدید برادران وارنر برای تولید آثار سینمایی از کمیک‌های دی‌سی یاد می‌شود که به‌جای پخش در شبکه‌های خانگی در سالن‌های سینما به نمایش در آمده است. انیمیشن عملکرد موفقی در گیشه داشته؛ به‌خصوص اینکه هدف آن بیشتر کودکان و افراد کم سن و سال بوده است. همچنین در انیمیشن DC League of Super-Pets شاهد حضور بازیگران شناخته شده‌ای مثل دواین جانسون، کوین هارت و کیانو ریوز برای صداپیشگی شخصیت‌های انیمیشن هستیم.


والپیپر انیمیشن Batman & Mr. Freeze: SubZero

۱۷- انیمیشن بتمن و آقای فریز: زیر صفر

انیمیشن Batman & Mr. Freeze: SubZero

 • کارگردان: بوید کرکلند
 • نویسنده: بوید کرکلند و رندی روگال
 • صداپیشگان: کوین کانروی، مایکل آنسارا، لورن لستر، ماری کی برگمن، باب هیستینگز، دین جونز، افرم زیمبالیست جونیور، جرج دزوندزا و مریلو هنر
 • تاریخ پخش: ۱۷ مارس ۱۹۹۸
 • میانگین امتیازات انیمیشن Batman & Mr. Freeze: SubZero در IMDB: ۷.۱

انیمیشن Batman & Mr. Freeze: SubZero ادامه‌ای بر داستان انیمیشن Batman: The Animated Series است که اتفاقات آن زمانی آغاز می‌شود که مستر فریز ناامیدانه تلاش می‌کند تا همسر در حال مرگ خود را نجات دهد و به همین منظور باربارا گوردن را برای اهدای عضو می‌رباید و حالا بتمن و رابین باید پیش از انجام عمل او را متوقف سازند. انیمیشن بتمن و آقای فریز: زیر صفر توانست نقدهای مثبت و خوبی را از منتقدان و بینندگان دریافت کند و با اینکه موفقیت انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm را تکرار نکرد، اما به‌عنوان ادامه موفقی برای این مجموعه شناخته می‌شود.


مبارزه سوپرمن با سوپرمن شیطانی در انیمیشن Justice League: Crisis on Two Earths

۱۶- انیمیشن لیگ عدالت: فاجعه در دو زمین

انیمیشن Justice League: Crisis on Two Earths

در انیمیشن Justice League: Crisis on Two Earths لکس لوتر گروه لیگ عدالت را استخدام می‌کند تا با همتایان شیطانی خود مبارزه کنند و سیاره زمین را از نقشه‌های شرورانه آن‌ها نجات دهد. درواقع در این انیمیشن شاهد نسخه شیطانی ابرقهرمانان محبوب دنیای دی سی از دنیای دیگری هستیم که تصمیم دارند تا وارد دنیای دیگری شوند و در این راه باید با نسخه دیگر خود مواجه شوند. نکته جالب توجه در انیمیشن Justice League: Crisis on Two Earths این است که در دنیای دیگر شاهد نسخه مثبت جوکر و لوکس لوتر هستیم که قرار است به ابرقهرمانان دنیای دیگر کمک کنند.


سوپرمن و بتمن در حال مبارزه در انیمیشن Justice League: War

۱۵- انیمیشن لیگ عدالت: جنگ

انیمیشن Justice League: War

 • کارگردان: جی اولیوا
 • نویسنده: هیث کورسون
 • صداپیشگان: آلن تودیک، کریستوفر گورهام، جورج نیوبرن، یوان گریفید، جیسون اومارا، جاستین کرک، میشل موناهن، راکی کرول، شان آستین و شیمار مور
 • تاریخ پخش: ۲۱ ژانویه ۲۰۱۴
 • میانگین امتیازات انیمیشن Justice League: War در IMDB: ۷.۲

در انیمیشن Justice League: War جهان در اوضاع نابسمانی به سر می‌برد و جرم و جنایت در تمام جهان نفوذ پیدا کرده است‌. در این حال چندین انسان قدرتمند با هم آشنا شده و باهم گروهی به‌نام لیگ عدالت را تشکیل می‌دهند‌. این گروه از اعضایی چون بتمن، سوپرمن‌، واندر وومن‌، گرین لنترن، سایبورگ، شزم‌، تشکیل شده است. این گروه آرامش را به شهر برگرداندند اما موجودی از فراسوی خیالات و وحشت مردم که در اصل اهل فضا و الهه‌های فضایی بود‌، به کل جهان حملات وحشتناکی کرد‌. این موجود که دارک ساید نام دارد ضربه‌ای بزرگ به جهان وارد کرد و حالا لیگ عدالت باید او را متوقف کند.


بتمن و سوپرمن در انیمیشن Justice League: Doom

۱۴- انیمیشن لیگ عدالت: نفرین

انیمیشن Justice League: Doom

 • کارگردان: لورن مونتگومری
 • نویسنده: دواین مک‌دافی
 • صداپیشگان: کوین کانروی، تیم دالی، سوزان آیزنبرگ، ناتان فیلیون، کارل لامبلی، مایکل روزنبام، بامپر رابینسون، الکسیس دنیسوف و کارلوس الازراکی
 • تاریخ پخش: ۲۸ فوریه ۲۰۱۲
 • میانگین امتیازات انیمیشن Justice League: Doom در IMDB: ۷.۴

پس از مبارزه لیگ عدالت با گروه جوکر، گروهی از شخصیت‌های شرور در انیمیشن Justice League: Doom جمع می‌شوند تا آن‌ها را نابود کنند. بین، وندال سوج و چیتا گروهی تشکیل می‌دهند تا لیگ عدالت را از پا در بیاورند. اعضای لیگ عدالت در انیمیشن Justice League: Doom طبق معمول از شخصیت‌هایی مثل بتمن، سوپرمن، واندر وومن، گرین لنترن، فلش، سایبورگ و مارشن من‌هانتر تشکیل شده است. از انیمیشن لیگ عدالت: نفرین به‌عنوان یکی از کارهای با کیفیت تولید شده در بین انیمیشن‌های دی سی یاد می‌شود.


انیمیشن Batman: The Long Halloween

۱۳- انیمیشن بتمن: هالووین طولانی

انیمیشن Batman: The Long Halloween

اتفاقات انیمیشن Batman: The Long Halloween در سال‌های اولیه فعالیت بتمن آغاز می‌شود که در آن گاتهام میزبان یک قاتل سریالی به‌نام هالیدی است. قاتلی سریالی که هر یک‌ماه یک‌بار سر و کله‌اش پیدا می‌شود و بتمن تلاش می‌کند تا راز این قاتل را افشا و برملا کند. انیمیشن بتمن: هالووین طولانی اقتباسی از داستان The Long Halloween است که یکی از منابع الهام سه‌گانه شوالیه تاریکی کریستوفر نولان نیز بوده است. انیمیشن Batman: The Long Halloween در دو پارت تولید و پخش شده است که مدتی بعد نسخه کامل آن نیز در دسترس طرفداران قرار گرفت.


انیمیشن Justice League Dark

۱۲- انیمیشن لیگ عدالت تاریک

انیمیشن Justice League Dark

در انیمیشن Justice League Dark طبق جمع‌آوری اطلاعات بتمن، موجوداتی ماوراطبیعه و شیطانی مردم را مورد آزار و اذیت قرار داده و باعث توهم زدایی در آن‌ها می‌شوند. لیگ عدالت خود را از این مسئله کنار می‌کشند. برای همین بتمن، زاتانا، جان کنستانتین، ددمن، اتریگن، بلک ارکید، سوامپ تینگ و فیلیکس فاوست با هم گروهی به اسم لیگ عدالت تاریک می‌شوند تا با آن موجودات شیطانی مبارزه کنند و جلوی آن‌ها را بگیرد. آن‌ها با استفاده از قدرت فرابشری وارد ذهن افرادی می‌شوند که آن موجودات شیطانی را دیده‌اند و متوجه می‌شوند انسان‌ها هدف اصلی هستند. دراین‌میان دکتر دستینی هم وارد ماجرا شده تا جهان را به سیاهی و تباهی بکشد. حال همگی باید با نیروهای شیطانی و دکتر دستینی مبارزه کنند.


انیمیشن Batman: Year One

۱۱- انیمیشن بتمن: سال اول

انیمیشن Batman: Year One

 • کارگردان: لورن مونتگومری و سم لیو
 • نویسنده: تب مورفی
 • صداپیشگان: بنجامین مک‌کنزی، برایان کرانستون، الیزا دوشکو، کتی سکف، الکس روکو، جان پالیتو، جف بنیت، کیت فرگوسن و استیون روت
 • تاریخ پخش: ۱۸ اکتبر ۲۰۱۱
 • میانگین امتیازات انیمیشن Batman: Year One در IMDB: ۷.۳

انیمیشن Batman: Year One داستان یک مرد جوان پولدار و خوشگذران به‌نام بروس وین و یک پلیس اهل شیکاگو را روایت می‌کند که هر دو به شهر گاتهام بازمی‌گردند و خیلی زود مسیر زندگی هردو آن‌ها به هم پیوند می‌خورد و وارد چالش‌های مختلفی می‌شوند. انیمیشن Batman: Year One درواقع براساس کمیک محبوبی به همین نام ساخته شده است که در آن سال اول بازگشت بروس وین به گاتهام و تبدیل شدنش به بتمن را دنبال می‌کند و این انیمیشن توانست جان تازه‌ای به انیمیشن‌های دی سی ببخشد.


انیمیشن The Death of Superman

۱۰- انیمیشن مرگ سوپرمن

انیمیشن The Death of Superman

 • کارگردان: سم لیو و جیک کاستورنا
 • نویسنده: پیتر جی توماسی
 • صداپیشگان: جری اوکانل، ربکا رومین، رین ویلسون، رزاریو داوسون، ناتان فیلیون، کریستوفر گورهام، مت لانتر، شمار مور و جیسون اومارا
 • تاریخ پخش: ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۸
 • میانگین امتیازات انیمیشن The Death of Superman در IMDB: ۷.۳

انیمیشن The Death of Superman اقتباسی از کمیکی به همین نام است که در آن سوپرمن به‌همراه اعضای لیگ عدالت باید با تهدید خطرناکی به‌نام دومزدی مواجه شوند و آن را پیش از اینکه دیر شود، متوقف کنند. سوپرمن در این انیمیشن به ابرقهرمان محبوب شهر متروپلیس و جهان تبدیل شده است، اما در اتفاقات انیمیشن The Death of Superman با آزمون سخت و خطرناکی مواجه می‌شود و درنهایت برای متوقف کردن دومزدی مجبور به انتخاب و سرنوشت تلخی می‌شود. در صحنه میانی پس از پایان شاهد نمایش کلون سوپرمن هستیم که در تاسیسات LexCorp است.


بتمن و رابین در انیمیشن Batman: Assault on Arkham

۹- انیمیشن بتمن: حمله به آرکهام

انیمیشن Batman: Assault on Arkham

در انیمیشن Batman: Assault on Arkham جوکر بمب ویرانگری را در شهر گاتهام سیتی نصب کرده و افرادی شامل ددشات‌، هارلی کویین‌، کاپیتان بومرنگ‌، کیلر کراک‌، ریدلر‌، کینگ شارک، کیلر فراست‌، ویکتور زز و سربازان آلفا را نگهبان می‌کند تا در هر مرحله از اینکه بتمن مانع کارشان شود جلوگیری کنند‌. بتمن در ابتدا هیچ اطلاعی از این ماجرا نداشت‌، اما جیمز گوردون این خبر را به او رساند و او به‌همراه تیم ارتشی آماندا والر وارد عمل شدند‌. حال بتمن باید پیش از اینکه دیر شود نقشه جوکر را باری دیگر ناکام بگذارد و مانع رخ دادن فاجعه بزرگی شود.


انیمیشن Reign of the Supermen

۸- انیمیشن حکمرانی سوپرمن ها

انیمیشن Reign of the Supermen

 • کارگردان: سم لیو
 • نویسنده: تیم شرایدن و جیم کریگ
 • صداپیشگان: جری اوکانل، ربکا رومین، رین ویلسون، ویلیامز پاتریک، کامرون موناگان، جیسون اومارا و رزاریو داوسون
 • تاریخ پخش: ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹
 • میانگین امتیازات انیمیشن Reign of the Supermen در IMDB: ۷.۳

اتفاقات انیمیشن Reign of the Supermen درست پس از حوادث انیمیشن The Death of Superman و از خود گذشتگی سوپرمن آغاز می‌شود که سوپرمن مرده و لوییس لین افسرده‌ شده است؛ اما با ساخت یک اسلحه تازه توسط لکس لوتر که می‌تواند سوپرمن بعدی باشد همه چیز تغییر می‌کند و حالا ممکن است شاهد تهدید بزرگی برای جهان باشیم که لیگ عدالت نیاز دارد تا دوباره سوپرمن اصلی را بازگرداند تا مانع سلاح مرگبار لکس لوتر شود. انیمیشن Reign of the Supermen پیش زمینه‌ای برای انیمیشن بعدی لیگ عدالت نیز می‌شود.


انیمیشن The Lego Batman Movie

۷- انیمیشن فیلم لگو بتمن

انیمیشن The Lego Batman Movie

 • کارگردان: کریس مک‌کی
 • نویسنده: سث گراهام-اسمیت، اریک سامرز، جرد استرن و کریس مک‌کنا
 • صداپیشگان: ویل آرنت، مایکل سرا، روزاریو داوسون، رالف فاینس، زک گالیفیاناکیس و ماریا کری
 • تاریخ پخش: ۱۰ فوریه ۲۰۱۷
 • میانگین امتیازات انیمیشن The Lego Batman Movie در IMDB: ۷.۳
باتوجه‌به اینکه یونیورسال حقوق ساخت انیمیشن‌های لگو را به‌دست آورده، ساخت دنباله انیمیشن The Lego Batman Movie لغو شده است

پس از موفقیت انیمیشن The Lego Movie بود که ساخت انیمیشن فیلم لگو بتمن تایید شد تا ماجراجویی بتمن را در دنیای لگویی گاتهام مشاهده کنیم. داستان انیمیشن The Lego Batman Movie از جایی آغاز می‌شود که خلافکاران شهر به رهبری جوکر در حال بهم زدن آرامش شهر با یک بمب هستند، اما بتمن همه آن‌ها دستگیر می‌کند. در ادامه بتمن به جوکر می‌گوید که بزرگ‌ترین دشمنش نیست تا دل این شخصیت را بشکند و حالا جوکر به‌دنبال گرفتن انتقام از بتمن است.

انیمیشن The Lego Batman Movie به موفقیت بزرگی در گیشه دست پیدا کرد و توانست بیش از ۳۱۲ میلیون دلار در گیشه جهانی فروش کند. برادران وارنر نیز در ادامه ساخت دنباله انیمیشن فیلم لگو بتمن را تایید کردند، اما ساخت آن بارها با تأخیر مواجه شد تا اینکه حق ساخت انیمیشن از مجموعه لگو از برادران وارنر گرفته و به یونیورسال داده شد تا ساخت دنباله انیمیشن The Lego Batman Movie لغو شود.


والپیپر انیمیشن Batman Beyond: Return of the Joker

۶- انیمیشن بتمن بیاند: بازگشت جوکر

انیمیشن Batman Beyond: Return of the Joker

 • کارگردان: کرت گدا
 • نویسنده: پال دینی
 • صداپیشگان: ویل فریدل، کوین کانروی، مارک همیل، انجی هارمون، دین استاکول، تری گار، آرلین سورکین، تارا استرانگ، ملیسا جون هارت، فرانک ولکر، هنری رالینز، لورن تام، مایکل روزنبام، ریچل لی کوک و ورنی واتسون-جانسون
 • تاریخ پخش: ۱۲ دسامبر ۲۰۰۰
 • میانگین امتیازات انیمیشن Batman Beyond: Return of the Joker در IMDB: ۷.۷

در انیمیشن Batman Beyond: Return of the Joker بروس وین حدود 70 سال سن دارد و از بتمن بودن بازنشست شده است. حالا دستیار او تری مک گینیس که تبدیل به یک بتمن جدید شده است در یک مبارزه شدید گمان می‌کند که جوکر مرده است. در این انیمیشن که دنباله‌ای برای انیمیشن Batman: The Animated Series، انیمیشن The New Batman Adventures و انیمیشن Batman Beyond است، شاهد بازگشت جوکر با صداپیشگی مارک همیل هستیم.

انیمیشن بتمن بیاند: بازگشت جوکر دارای دو نسخه است که نسخه اول زمان کمتری دارد و همچنین رتبه‌بندی سنی PG را دارد و این نسخه در ابتدا منتشر شد، اما مدتی بعد نسخه کامل آن که درجه سنی PG-13 را دریافت کرد منتشر شد که در آن شاهد صحنه‌های اضافه‌ای مثل نمایش زندگی خصوصی تری مک‌گینیس و همچنین نمایش متفاوت آینده جوکر بودیم. در هر حال انیمیشن Batman Beyond: Return of the Joker یکی از تحسین شده‌ترین انیمیشن‌های بتمن است که از آن به‌عنوان یکی از بهترین اجراهای مارک همیل یاد می‌شود.


انیمیشن Justice League Dark: Apokolips War

۵- انیمیشن لیگ عدالت تاریکی: جنگ آپوکالیپس

انیمیشن Justice League Dark: Apokolips War

 • کارگردان: مت پیترز و کریستینا سوتا
 • نویسنده: ارنی آلتباکر و مارگرد اسکات
 • صداپیشگان: مت رایان، جری اوکانل، تیسا فارمیگا، استوارت آلن، تونی تاد، ری چیز، جیسون اومارا، رزاریو داوسون، رین ویلسون، ربکا رامجین، کامیلا لودینگتون، کریستوفر گورهام، شمار مور، هایدن والش، جان دیماجیو و راجر آر کراس
 • تاریخ پخش: ۵ می ۲۰۲۰
 • میانگین امتیازات انیمیشن Justice League Dark: Apokolips War در IMDB: ۷.۷

انیمیشن Justice League Dark: Apokolips War یکی از انیمیشن‌های DC Universe Animated Original Movie است که درواقع تحسین شده‌ترین آن نیز به حساب می‌آید. پس از دو تلاش ناموفق، دارکساید در انیمیشن لیگ عدالت تاریکی: جنگ آپوکالیپس به فتح سایر دنیاها ادامه می‌دهد و حالا لیگ عدالت در حال کشیدن نقشه برای شکست دارکساید با نفوذ به آپوکالیش هستند. در عین حال آن‌ها تایتان‌های نوجوان را برای محافظت از زمین باقی می‌گذارند، اما دارکساید نیز به شکل مخفیانه ازطریق سایبورگ در حال جاسوسی در لیگ عدالت است.


رد هوود در انیمیشن Batman: Under the Red Hood

۴- انیمیشن بتمن: پشت نقاب سرخ

انیمیشن Batman: Under the Red Hood

در طول انیمیشن Batman: Under the Red Hood و در یکی از نبردهای رابین و بتمن با جوکر، رابین توسط جوکر در یک انبار زندانی و شکنجه می‌شود، سپس جوکر انبار را منفجر می‌کند و جیسون را می‌کشد. بعد از مدتی شخصیتی جدید به نام رد هود وارد گاتهام می‌شود و به کشتن تبهکاران و فروش مواد مخدر به نوچه‌های سیاه نقاب می‌پردازد. رد هود همان جیسون است که پس از کشته شدن توسط جوکر، رأس‌الغول، همان کسی که جوکر را از تیمارستان درآورد به خاطر عذاب وجدانش جیسون را در چشمه آب جوان‌کننده انداخت تا او را زنده کند و به رنج بتمن پایان دهد؛ اما اوضاع آن طور که می‌خواست پیش نرفت و جیسون با عقل و جسمی ناسالم به این دنیا بازگشت. پس از چند درگیری بین نقاب سرخ، سیاه نقاب و بتمن، بروس متوجه می‌شود رد هود همان جیسون است.


بتمن توماس وین و فلش در انیمیشن Justice League: The Flashpoint Paradox

۳- انیمیشن لیگ عدالت: پارادوکس فلش‌پوینت

انیمیشن Justice League: The Flashpoint Paradox

 • کارگردان: جی اولیوا
 • نویسنده: جیم کریگ
 • صداپیشگان: جاستین چیمبرز، کوین مک‌کید، مایکل بی.جردن، سی توماس هوول، ران پرلمن، دانا دلانی، کری الویس، دنی هوستون، دی بردلی بیکر، گری دلیسل، جنیفر هیل، کوین کانروی و ناتان فیلیون
 • تاریخ پخش: ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۳
 • میانگین امتیازات انیمیشن Justice League: The Flashpoint Paradox در IMDB: ۸.۱

انیمیشن Justice League: The Flashpoint Paradox اقتباسی موفق و محبوب از داستان Flashpoint است. در یکی از مبارزات فلش و ایوبارد ثاون‌، انقلابی در زمان به وجود می‌آید که به کل تمام تاریخ را به دور خود می چرخاند‌. ایوبارد ثاون برای اینکه فلش را به دام بیندازد با شرورانی چون کاپیتان کلد‌، کاپیتان بومرنگ و غیره همدست می‌شود. زمانی‌که لیگ عدالت وارد مبارزه می‌شوند‌، به‌دلیل مبارزه‌ی پر سرعت فلش و ایوبارد ثاون‌، زمان دچار تغییراتی می‌شود‌. جهان وارد زمانی می‌شود که مادر فلش زنده است‌، بتمن هویت توماس وین را دارد‌، لکس لوتر و دث‌استروک دزد منابع طبیعی هستند‌، واندر وومن و آکوامن جنگی به وسعت جنگ جهانی سوم را راه می‌اندازند و کاپیتان اتم منبع انرژی بمب‌های اتمی و غیر طبیعی و شیمیایی است‌.


انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm

۲- انیمیشن بتمن: نقاب شبح

انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm

 • کارگردان: بروس تیم و اریک رادومسکی
 • نویسنده: آلن برنت، پال دینی، مارتین پاسکو و مایکل ریوز
 • صداپیشگان: کوین کانروی، دانا دلانی، هارت بوچنر، استیسی کیچ، ایب ویگودا، مارک همیل و افرم زیمبالیست جونیور
 • تاریخ پخش: ۲۵ دسامبر ۱۹۹۳
 • میانگین امتیازات انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm در IMDB: ۷.۸

انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm داستان بروس وین را دنبال می‌کند که مرد پشت نقاب بتمن است که می‌خواهد با نامزد سابق خود که در زمان ابتدای ورود بتمن به گاتهام سیتی با او آشنا شده بود ارتباط برقرار کند اما رازی دربارهٔ بازگشت نامزد بروس به گاتهام سیتی وجود دارد که او از آن خبر ندارد. این انیمیشن درواقع براساس انیمیشن Batman: The Animated Series ساخته و پخش شده است و با اینکه استقبال خیلی مشابه‌ای را دریافت نکرد، اما منبع اقتباس بسیاری از داستان‌های آینده بتمن بود.


Dark Knight Returns

۱- انیمیشن بتمن: شوالیه تاریکی بازمی‌گردد

انیمیشن Batman: The Dark Knight Returns

اتفاقات انیمیشن Batman: The Dark Knight Returns زمانی آغاز می‌شود که حدود ۱۰ سال می‌گذرد که بروس وین به‌عنوان بتمن ظاهر نشده است و وی هم‌اکنون یک مرد ۶۰ ساله بازنشسته است. این امر باعث می‌شود مجرمین خطرناکی به نام جهش یافتگان به شهر گاتهام هجوم ببرند و باعث جرم و جنایت شوند. دراین‌میان آن‌ها تهدید کرده بودند که کمیسر جیمز گوردون را به قتل می‌رسانند‌. بروس وین برای باری دیگر به‌عنوان بتمن تبدیل به ابر‌قهرمان مردم شد و رهبر جهش یافتگان را به مبارزه دعوت کرد‌.

اما او برای این مبارزه کمی پیر شده و به کمک نیاز دارد. بنابراین از یک دختر نوجوان کمک گرفت و او را تبدیل به رابین کرد‌. آن‌ها به جنگ جهش یافتگان رفتند و آن‌ها را شکست دادند و به این ترتیب شهر به آرامش قبلی خود بازگشت. انیمیشن Batman: The Dark Knight Returns اقتباسی از کمیکی به همین نام اثر فرانک میلر است که در دو قسمت تولید و پخش شد، اما در ادامه نسخه کامل انیمیشن بتمن: شوالیه تاریکی بازمی‌گردد منتشر شد.


انیمیشن های سریالی دی سی

سریال Aquaman: King of Atlantis

۱۴- انیمیشن آکوامن: پادشاه آتلانتیس

انیمیشن Aquaman: King of Atlantis

سریال Aquaman: King of Atlantis یک مینی سریال سه قسمتی است که توسط استودیوی انیمیشن‌سازی برادران وارنر تولید شده که به روزهای اول پادشاهی آکوامن می‌پردازد و بررسی می‌کند که انجام این کار حداقل در روزهای اول آسان نیست و از طرفی او باید با برادر شیطانی و ناتنی خود که سعی دارد تا آتلانتیس را دوباره باز پس بگیرد و همچنین موجودات باستانی که مشکلات زیادی برای ساکنان زیر دریا ایجاد کرده و از خطرات همیشگی زیر دریا هستند،‌ نیز مواجه شود. اگر آکوامن می‌خواهد که ثابت کند فرد درستی برای این کار است، او باید مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرد و همچنین به توصیه‌های ولکو و مرا نیز اعتماد کند و همچنین شاهد بررسی علاقه آکوامن و مرا به یکدیگر نیز هستیم.


انیمیشن Teen Titans Go

۱۳- انیمیشن تایتان‌های نوجوان به پیش

انیمیشن Teen Titans Go

 • سازنده: مایکل جلنیک و آرن هروات
 • صداپیشگان: اسکات منویل، هایدن والش، تارا استرانگ، گرگ سیپس و خاری پیتون
 • تاریخ پخش: ۲۳ آوریل ۲۰۱۳ وضعیت پخش: ادامه پخش فصل هفتم
 • میانگین امتیازات انیمیشن Teen Titans Go در IMDB: ۵.۴

پس از موفقیت انیمیشن Teen Titans، شبکه کارتون نتوورک به سراغ نسخه متفاوتی از این انیمیشن رفت و انیمیشن Teen Titans Go تولید و پخش شد. این انیمیشن ظاهری فانتزی‌تر و کودکانه‌تری داشت و ظاهرا هدف آن بیشتر کودکان و افراد کم سن و سال بوده است. مانند انیمیشن اصلی، تمرکز انیمیشن تایتان‌های نوجوان به پیش نیز روی بیست بوی، رابین، سایبورگ، ریون و استارفایر است که تاکنون ۳۵۶ قسمت و ۷ فصل از انیمیشن Teen Titans Go تولید و پخش شده است. همچنین انیمیشن سینمایی این مجموعه نیز تولید و پخش شده است. در هر حال تولید و پخش انیمیشن Teen Titans Go هنوز ادامه دارد.


بتمن در انیمیشن The Batman

۱۲- انیمیشن بتمن

انیمیشن The Batman

 • سازنده: مایکل گوگن و دوانه کاپیزی
 • صداپیشگان: رینو رومانو، کوین مایکل ریچاردسون، تام کنی، آلستر دانکن، ایوان سابارا، استیو هریس، مینگ نا ون و میت پیلگی
 • تاریخ پخش: ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۴ وضعیت پخش: به اتمام رسیده
 • میانگین امتیازات انیمیشن The Batman در IMDB: ۷.۳

بتمن به مدت سه سال محافظ شهر گاتهام است. به‌علاوه اینکه در موج خفاشی که با امکانات بسیاری مانند تکنولوژی بالای ماشین خفاشی ابر رایانه‌ها و غار خفاشی تقویت شده به‌همراه خدمتکار وفادار و قابل اعتماد خود آلفرد پنی ورث مخفی شده‌ است. انیمیشن The Batman اثر متفاوت نسبت به دیگر اقتباس‌های شوالیه تاریکی است که توانست در شبکه کارتون نتورک موفق عمل کند و در مجموع ۵ فصل و ۶۵ قسمت از این سریال انیمیشنی تولید و پخش شده است. براساس انیمیشن The Batman شاهد ساخت انیمیشن The Batman vs. Dracula بودیم که اثر متوسطی از نگاه منتقدان و بینندگان بوده است.


انیمیشن Batman The Brave And The Bold

۱۱- انیمیشن بتمن شجاع و جسور

انیمیشن Batman The Brave And The Bold

انیمیشن Batman The Brave And The Bold درواقع دنباله انیمیشن The Batman است که پس از پایان پخش آن تولید و پخش شد. انیمیشن بتمن شجاع و جسور اقتباسی از کمیک The Brave And The Bold است که در این انیمیشن شاهد حضور شخصیت‌های مختلفی مثل بتمن تا دیگر ابرقهرمانان دی سی مثل سوپرمن، آکوامن، فلش، گرین ارو و واندر وومن هستیم. در مجموع ۳ فصل و ۶۵ قسمت از انیمیشن Batman The Brave And The Bold تولید شده است. موفقیت انیمیشن بتمن شجاع و جسور باعث ساخت انیمیشن Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold نیز شد که البته اثر متوسطی است. همچنین در ادامه آن انیمیشن Beware the Batman تولید شد.


static_in_static_shock_movie

۱۰- انیمیشن شوک استاتیک

انیمیشن Static Shock

 • سازنده: دواین مک‌دافی، دنیس کاون، مایکل دیویس و درک دینگل
 • صداپیشگان: فیل لامار، جیسون مارسدن، کوین مایکل ریچاردسون، میشل مورگان، کادئم هاردیسون و گری آنتونی استورگیس
 • تاریخ پخش: ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۰ وضعیت پخش: به اتمام رسیده
 • میانگین امتیازات انیمیشن Static Shock در IMDB: ۷.۳

انیمیشن Static Shock داستان ورجیل هاوکینز را روایت می‌کند که پس از قرار گرفتن در معرض یک گاز مرموز قدرت‌های الکترومغناطیسی پیدا کرد. او حالا از قدرتش برای مبارزه با جرم و جنایت استفاده می‌کند. انیمیشن شوک استاتیک اولین انیمیشن سریالی مستقل براساس یک ابرقهرمان رنگین پوست از کمیک‌های دی سی است که تمرکز آن روی یک ابرقهرمان کمتر شناخته شده است. در مجموع ۵۲ قسمت از انیمیشن Static Shock تولید و در قالب ۴ فصل پخش شده‌اند که یکی از متفاوت‌ترین آثار یونیورس DCAU است.


انیمیشن Teen Titans

۹- انیمیشن تایتان‌های نوجوان

انیمیشن Teen Titans

 • سازنده: گلن موراکامی و سم رجیستر
 • صداپیشگان: هایدن والش، گرگ سیپس، اسکات منویل، کاری پیتون، تارا استرانگ، دی بردلی بیکر، لوئیزا پالومینز و ران پرلمن
 • تاریخ پخش: ۱۹ ژوئیه ۲۰۰۳ وضعیت پخش: به اتمام رسیده
 • میانگین امتیازات انیمیشن Teen Titans در IMDB: ۷.۹

انیمیشن Teen Titans با تمرکز روی نسخه نوجوان ابرقهرمان‌های دی سی مثل بیست بوی، رابین، سایبورگ، ریون و استارفایر ساخته و پخش شده است که این انیمیشن توانسته با استقبال بسیار گرمی مواجه شود. انیمیشن‌ تایتان‌های نوجوان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های کارتون نتوورک بوده که در مجموع ۶۵ قسمت و یک فیلم بلند در طول ۵ فصل تولید و پخش شده است. اگرچه انیمیشن Teen Titans هرگز ادامه پیدا نکرد، اما اسپین‌آفی براساس آن ساخته و پخش شد، اما طرفداران هنوز امیدوار هستند تا انیمیشن اصلی روزی بازگردد.


انیمیشن Superman: The Animated Series

۸- انیمیشن سوپرمن: مجموعه انیمیشنی

انیمیشن Superman: The Animated Series

 • سازنده: جاستین هالپرن، پاتریک شوماخر و دین لوری
 • صداپیشگان: تیم دالی، دینا دلانی، دیوید کاوفمان، کلنسی براون، کوری برتون و مایکل ایرون‌ساید
 • تاریخ پخش: ۶ سپتامبر ۱۹۹۶ وضعیت پخش: به پایان رسیده
 • میانگین امتیازات انیمیشن Superman: The Animated Series در IMDB: ۸.۱

سریال Superman: The Animated Series درواقع مشابه انیمیشن سریالی بتمن تولید و پخش شده است که تمرکز آن روی سوپرمن است که باید با جرم و جنایت و دشمنان خود مقابله کند. سریال انیمیشنی سوپرمن نیز توانست مورد توجه طرفداران مرد پولادین قرار بگیرد تا در دهه ۹۰ میلادی بتوانند ماجراجوی‌های جدیدی از این شخصیت را مشاهده کنید. در مجموع ۵۴ قسمت از انیمیشن Superman: The Animated Series تولید و در قالب ۴ فصل پخش شده است.


هارلی کوئین، پویزن آیوی و سایر شخصیت‌های انیمیشن Harley Quinn

۷- انیمیشن هارلی کویین

انیمیشن Harley Quinn

 • سازنده: جاستین هالپرن، پاتریک شوماخر و دین لوری
 • صداپیشگان: کیلی کوئوکو، لیک بیل، دایدریچ بیدر، الن تودیک، ران فانچس، جیمز وولک، تونی هیل، کریستوفر ملونی، راحول کولی، جی بی اسموو و جیسون الکساندر
 • تاریخ پخش: ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹ وضعیت پخش: تمدید برای فصل چهارم
 • میانگین امتیازات انیمیشن Harley Quinn در IMDB: ۸.۵

طی سال‌های گذشته شاهد تمرکز دی سی روی شخصیت هارلی کویین هستیم و پس از محبوبیت این شخصیت در دنیا سینما‌، حالا شاهد ساخت سریالی انیمیشنی براساس این شخصیت هستیم. دو فصل اول سریال Harley Quinn برای شبکه دی‌سی یونیورس تولید و پخش شد و حالا این سریال به شبکه HBO Max نقل مکان کرده است. هدف این سریال نمایش نسخه متفاوتی از این شخصیت است که بیشتر به آن جنبه یک ضد قهرمان داده است.

بخش زیادی از سریال هارلی کویین روی تلاش این شخصیت برای مستقل شدنش از جوکر و اثبات خودش به‌عنوان یک ابرشرور قدرتمند است و در طول آن اتفاقات زیادی رخ می‌دهد. در انیمیشن Harley Quinn شاهد حضور شخصیت‌هایی مثل کینگ شارک، پویزن آیوی و غیره هستیم و تاکنون توانسته نقدهای مثبتی از منتقدان و بینندگان دریافت کند. همچنین برخلاف بسیاری از اقتباس‌های انیمیشنی هارلی کویین، در سریال Harley Quinn شاهد حضور سارا استرانگ نیستیم و کیلی کوئوکو صداپیشگی هارلی کویین را بر عهده داشته است.


انیمیشن The New Batman Adventures

۶- انیمیشن ماجراجویی‌های جدید بتمن

انیمیشن The New Batman Adventures

پس از موفقیت انیمیشن Batman: The Animated Series و کارهایی که در ادامه مثل انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm ساخته شد، بروس تیم دوباره به دنیای تلویزیون بازگشت و انیمیشن The New Batman Adventures را تولید کرد. انیمیشن ماجراجویی‌های جدید بتمن درواقع روی ماجراجوی‌های جدید بتمن با اعضای بت فمیلی مثل بت‌گرل، رابین و نایتوینگ تمرکز دارد که تنها ۲۴ قسمت از این انیمیشن تولید و پخش شده است.


انیمیشن Batman Beyond

۵- انیمیشن بتمن بیاند

انیمیشن Batman Beyond

 • سازنده: بروس تیم، آلن برنت و پال دینی
 • صداپیشگان: کوین کانروی، ویل فریدل، کری سامر، لورن تام، فرانک ولکر و استاکرد چنینگ
 • تاریخ پخش: ۱۰ ژانویه ۱۹۹۹ وضعیت پخش: به اتمام رسیده
 • میانگین امتیازات انیمیشن Batman Beyond در IMDB: ۸.۱

اتفاقات انیمیشن Batman Beyond در سال ۲۰۱۹ جریان دارد که در آن بتمن دیگر پیر شده و حالا در حال آموزش تری مک‌گینیس است تا جایگزین او شود. بتمن بیاند درواقع وظیفه دارد تا به‌عنوان جایگزین بتمن از شهر گاتهام دفاع کند و بروس وین هم نقش معلم و راهنما او را ایفا می‌کند. این انیمیشن توانست خیلی سریع به محبوبیت زیادی در بین طرفداران پیدا کند و در مجموع ۳ فصل و ۵۲ قسمت از انیمیشن Batman Beyond تولید و پخش شده است و بسیاری امیدوار هستند روزی بتمن بیاند را روی صفحه سینما ببینند.


سریال Young Justice

۴- انیمیشن یانگ جاستیس

انیمیشن Young Justice

 • سازنده: برندون ویتی و گرگ ویسمن
 • صداپیشگان: جسی مک‌کارتنی، کاری پیتون، جیسون اسپیساک، نولان نورث، استفانی لملین، کلی استیبلز، تروی بکر، لورن تام و تارا استرانگ
 • تاریخ پخش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۰ وضعیت پخش: پایان فصل چهارم
 • میانگین امتیازات انیمیشن Young Justice در IMDB: ۸.۶
سریال Young Justice توسط دی‌سی یونیورس و سپس HBO Max احیا شد

سریال Young Justice یکی از سریال‌های انیمیشنی محبوب و تحسین شده دی سی است که دو فصل اول آن طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ پخش شد. پس از روی کار آمدن DC Universe، این سریال انیمیشنی احیا شد و شاهد پخش فصل سوم انیمیشن Young Justice با نام Young Justice: Outsiders بودیم. در ادامه این سریال انیمیشنی برای فصل چهارم تمدید شد و حالا فصل چهارم آن که Young Justice: Phantoms نام دارد، قرار است از شبکه HBO Max پخش شود. در حال حاضر پخش فصل چهارم سریال Young Justice از شبکه HBO Max به پایان رسیده است و طرفداران امیدوار هستند تا این سریال انیمیشنی برای فصل پنجم نیز تمدید شود.


انیمیشن Justice League

۳- انیمیشن لیگ عدالت

انیمیشن Justice League

 • سازنده: بروس تیم
 • صداپیشگان: کوین کانروی، جورج نیوبرن، سوزان ایزنبرگ، فیل لامار، مایکل روزنبام، کارل لامبلی و ماریا کانالز باررا
 • تاریخ پخش: ۱۷ نوامبر ۲۰۰۱ وضعیت پخش: به اتمام رسیده
 • میانگین امتیازات انیمیشن Justice League در IMDB: ۸.۶

شاید لیگ عدالت در دنیای سینما هرگز به جایگاهی که مستحقش بود نرسید، اما بروس تیم در دنیای تلویزیون و انیمیشن حق مطلب را به خوبی ادا کرده است. انیمیشن Justice League بخشی از دنیای انیمیشنی است که بروس تیم آن را خلق کرده و در آن شاهد حضور ابرقهرمانان دنیای دی سی هستیم تا از زمین دربرابر تهدیدات مرگبار دفاع کنند. در طول انیمیشن شاهد حضور شخصیت‌هایی مثل بتمن، سوپرمن، واندر وومن، گرین لنترن، فلش، مارشن من‌هانتر و هاوک‌گرل هستیم که با تهدیداتی مثل جوکر باید مبارزه کنند. در مجموع دو فصل و ۵۲ قسمت از انیمیشن لیگ عدالت تولید و پخش شده و البته دنباله‌هایی هم داشته است.


انیمیشن Justice League Unlimited

۲- انیمیشن لیگ عدالت نامحدود

انیمیشن Justice League Unlimited

 • سازنده: بروس تیم
 • صداپیشگان: کوین کانروی، جورج نیوبرن، سوزان ایزنبرگ، فیل لامار، مایکل روزنبام، کارل لامبلی، ماریا کانالز باررا، جیسون بیتمن، مورنا باکارین و آدام بالدوین
 • تاریخ پخش: ۳۱ ژوئیه ۲۰۰۴ وضعیت پخش: به اتمام رسیده
 • میانگین امتیازات انیمیشن Justice League Unlimited در IMDB: ۸.۷

پس از موفقیت انیمیشن Justice League، دنباله این انیمیشن با نام Justice League Unlimited ساخته شد که در آن دوباره شاهد حضور ابرقهرمانان دنیای دی سی هستیم تا از زمین دربرابر تهدیدات مرگبار دفاع کنند. در طول انیمیشن شاهد حضور شخصیت‌هایی مثل بتمن، سوپرمن، واندر وومن، گرین لنترن، فلش، مارشن من‌هانتر و هاوک‌گرل هستیم که با تهدیداتی جدیدی باید مبارزه کنند. در مجموع ۳ فصل و ۳۹ قسمت از انیمیشن لیگ عدالت نامحدود تولید و پخش شده است. انیمیشن Justice League Unlimited همچنین پایانی بر دنیای انیمیشنی DC Animated Universe که توسط بروس تیم خلق و با انیمیشن Batman: The Animated Series شروع شده بود، است.


بتمن روی پشت بوم در یک هوای طوفانی در انیمیشن Batman: The Animated Series

۱- انیمیشن بتمن: مجموعه انیمیشنی

انیمیشن Batman: The Animated Series

 • سازنده: بروس تیم و اریک رادومسکی
 • صداپیشگان: کوین کانروی، افرم زیمبالیست جونیور، باب هیستینگز، رابرت کوستانزو، لورن لستر، مارک همیل، آرلین سورکین و اسکات مکافی
 • تاریخ پخش: ۵ سپتامبر ۱۹۹۲ وضعیت پخش: به پایان رسیده
 • میانگین امتیازات انیمیشن Batman: The Animated Series در IMDB: ۹

انیمیشن Batman: The Animated Series با الهام از فیلم‌های لایو اکشن بتمن به کارگردانی تیم برتون ساخته شد که در آن به دنیای گاتهام سفر می‌کردیم که بتمن باید با جرم و جنایت و شخصیت‌های شروری مثل جوکر مبارزه کند. از انیمیشن Batman: The Animated Series به‌عنوان یکی از بهترین اقتباس‌های شوالیه تاریکی یاد می‌شود و حتی برخی اعتقاد دارند که این سریال انیمیشنی بهترین اقتباسی است که تاکنون از بتمن ساخته و پخش شده است. در مجموع ۸۵ قسمت از انیمیشن Batman: The Animated Series تولید و در طول ۲ فصل پخش شده است.


پرسش‌های متداول

۱- بهترین انیمیشن های سریالی دی سی کدام‌اند؟

از میان بهترین انیمیشن های سریالی دی سی می‌توان به انیمیشن لیگ عدالت نامحدود، انیمیشن آکوامن و انیمیشن اشاره کرد. فهرست کامل ۶۱ انیمیشن برتر دی سی را در زومجی بخوانید.

۲- بهترین انیمیشن های دی سی کدام‌اند؟

انیمیشن بتمن شوالیه تاریکی بازمی‌گردد، انیمیشن بتمن: نقاب شبح و انیمیشن بتمن پشت نقاب سرخ از بهترین انیمیشن های دی سی به حساب می‌آیند. فهرست کامل ۶۱ انیمیشن برتر دی سی را در زومجی بخوانید.

منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده