// یکشنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۱

معرفی انیمیشن کوتاه A Love Story - یک داستان عاشقانه

انیمیشن کوتاه A Love Story (یک داستان عاشقانه) رقابت‌های بی‌دلیل و بدون منطقی که در زندگی بوجود می‌آوریم را به نمایش می‌گذارد.

همه ما در زندگی اهداف، آرمان‌ها و رو‌یا‌های متفاوتی داریم و جنبه‌های مختلف زندگی را همراه و همگام با آن‌ها تطبیق می‌دهیم. اما گاهی پیش می‌آید که افراد جامعه به دلیل وجود عناصری مانند حسادت، رقابت و مقایسه در شناخت هدف و رویای‌شان دچار مشکل می‌شوند که تنها در نظر داشتن خود و بی‌توجهی به دیگران به عنوان نتیجه آن نه تنها به خود شخص صدمه می‌زند بلکه در نزدیکان و محل زندگی نیز تاثیر‌گذار خواهد بود. در این حالت است که حیات به جای آنکه لذت‌بخش باشد، به میدان جنگی بی‌هدف و بی‌معنا تبدیل می‌شود که نهایتا به نابودی و تباهی ختم می‌شود. انیمیشن کوتاه A Love Story تبعات و سر‌انجام چنین سبک زندگی را به نمایش در‌می‌آورد.

داستان این انیمیشن شاید در نگاه اول ساده باشد اما درس‌های مهمی در بطن خود دارد

داستان انیمیشن کوتاه «یک داستان عاشقانه» از جایی آغاز می‌شود که در روزی آفتابی و در شهری کوچک، دو طرف خیابان دو پسر و دختر کم سن و سالی مشغول فروش لیمو‌ناد هستند. پسر که قصد دارد همراه با دختر به سینما برود، در‌آمد نه‌چندان زیادش را که از خالی بودن شیشه‌ اختصاص داده شده برای پول مشهود است،  به عنوان مانعی بر سر این هدفش می‌بیند. پسر که بازار‌یابی را به عنوان راه چاره در نظر می‌گیرد شروع به چسباندن تبلیغات دکه لیموناد فروشی‌اش در مکان‌های مختلف حتی بر روی سگ دختر می‌کند. نتیجه این امر هجوم مشتری‌ها به پسر و کاهش در‌آمد دختر می‌شود که مسلما دختر دست روی دست نگذاشته و در صدد عکس‌العمل بر‌می‌آید. از این مرحله است که یک هدف رومانتیک به جنگی مالی و اقتصادی تبدیل می‌شود. همراه با پیشرفت شهر، دکه‌های لیموناد فروشی پسر و دختر نیز بروز می‌شوند تا اینکه ...

A Love Story

انیمیشن کوتاه «یک داستان عاشقانه» از نظر گرافیک فنی، بی‌نقص و از نظر گرافیک هنری، حقیقتا زیباست

انیمیشن کوتاه A Love Story محصول بخش انیمیشن‌سازی کمپانی پشن پیکچرز (Passion Pictures) و به کار‌گردانی ساشکا آنسلد (Saschka Unseld) بوده که روند تولید آن مدت هشت ماه به طول انجامیده است. دنبال‌کنندگان حوزه انیمیشن کوتاه بدون‌شک این کار‌گردان با سابقه را به واسطه آثاری من جمله The Blue Umbrella، Strasse der Spezialisten و Home می‌شناسند. او در داستان انیمیشن کوتاه «یک داستان عاشقانه» این هدف را دنبال کرده که نه تنها در بخش بصری محصولی منحصر‌به‌فرد و متفاوت ارائه کند، بلکه از از لحاظ نور‌پردازی، رنگ‌آمیزی و سایه‌زنی در بهترین حالت ممکن قرار داشته باشد که حقیقتا این انیمیشن کوتاه به هر دو هدف دست یافته است. گرافیک هنری و گرافیگ فنی به یک اندازه غنی و بدون نقص هستند که نشانه‌ای از آن را می‌توانید در روز‌های آفتابی آغازین و شب‌های تاریک در دقایق میانی انیمیشن مشاهده کنید. طراحی محیط‌هایی که به سرعت دستخوش تغییر و تحول می‌شوند، با جزئیات کامل و منطبق بر تاریخ تحولات زندگی شهری از جمله گسترش اپارتمان‌ها، روی کار آمدن ماشین‌ها، بزرگ شدن تابلو‌های مغازه‌ها و گرایش عموم مردم به رستوران‌ها و فست‌فود‌ها، طراحی شده‌اند. در طراحی کاراکتر‌های پسر و دختر به عنوان تنها شخصیت‌های انیمیشن، در عین رعایت قوانین واقع‌انگاری، از اصول طراحی ساده و فانتزی‌گونه پیروی شده است که در لحظات ابتدایی این حس را القا می‌کند که با انیمیشنی کو‌دکانه رو‌به‌رو هستیم. اما در ادامه و با اضافه شدن موارد بزرگ‌سالانه مانند پول و رقابت‌های کاری این تصور رنگ می‌بازد.

A Love Story

چهره شحصیت‌هاست که وظیفه انتقال حس و درونیات را حتی بهتر از کلمات انجام می‌دهد

انیمیشن کوتاه «یک داستان عاشقانه» داستان خود را بدون استفاده از کلمات و عبا‌رات روایت می‌کند و در این راه دو شخصیت اصلی در حالی که جزئیات زیادی در صورت آن‌ها مشاهده نمی‌شود، به خوبی توانسته‌اند از پس وظیفه انتقال احساسات و درونیات از طریق حالت‌های مختلف چهره بر‌آیند. حس‌های غرور، نگرانی، ترس و شادی همه و همه در سکانس‌های مختلف انیمیشن کوتاه A Love Story به چشم می‌خورند. سازندگان جلوه‌های صوتی خاصی برای انیمیشن در نظر نگرفته و تنها به اضافه کردن صدا‌هایی مانند انداختن سکه در ظرف شیشه‌ای، ریختن شیر و گذاشتن لیوان به منظور نزدیک کردن هر‌چه بیشتر به واقعیت اکتفا کرده‌اند. اما موسیقی دقیقا مسیر متفاوتی را در پیش گرفته است. انیمیشن کوتاه «یک داستان عاشقانه» با صدای جیم جیمز، خواننده گروه راک مای مورنینگ جکت و بریتنی هاوارد، خواننده گروه آلاباما شیکس که آهنگ I Want It That Way از گروه بک استریت بویز را می‌خوانند، آغاز شده و با اتمام آن به پایان می‌رسد. از این جهت می‌توان انیمیشن کوتاه A Love Story را یک موزیک ویدیو انیمیشن با مضمون اجتماعی و پند‌آموز قلمداد کرد.

دانلود با رزولوشن SD360p | دانلود با رزولوشن HD720p | دانلود با رزولوشن Full HD1080p

طرز تفکر و آموزه‌های متفاوت باعث می‌شود که گاهی هدف زندگی را از یاد ببریم و تمام توان و استعداد‌های خود را صرف نیتی کنیم که شاید کوچک‌ترین اهمیتی نداشته باشد. این نیت حتی ممکن است که نزدیکان، عزیزان و چیز‌هایی که برایمان ارزش دارند را از یاد‌مان ببرد. شاید آن‌قدر در‌گیر بزرگ‌تر کردن کسب و کار و در‌آمد بیشتر هستیم که فراموش می‌کنیم حیوان خانگی‌مان زیر باران در یک کارتن خالی پناه گرفته است. بهتر است به جای اینکه تلاش کنیم زودتر از دیگران به خط پایان مسابقه زندگی برسیم به دیگران کمک کرده و آن‌ها را تا خط پایان همراهی کنیم. انیمیشن کوتاه A Love Story موفق به دریافت جایزه ویژه جشنواره بنیاد هنر‌های تجربی استرالیا در سال گذشته میلادی شده است.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده